Sport Golf

Tuesday 19 November 2019

Golf Notices

Pat Ruddy

Men

A

ARKLOW – F Cuddy (12), T Cuddy (20) & M Kelly (18) 90; G Downes (10), J Walsh (15) & N Ivory (15) 88. Scrumble- J Tancred(11), W Gregory 98), M Tancred (14) & A Hosey (9) 134; D Healy (11), F Kavanagh (12), G Fennell (6) & P Corcoran (15) 132. Sun, K McKeon (9) 38, M Feighan (18, Grange) 38, T Moriarty (9) 35; gross, M Furlong 31.

ASHBOURNE – Cl 1, S Morrin (10) 37, R Murray (7) 37; Cl 2, J Dervan (12) 39, P English (13) 36; Cl 3, G Verschoyle (18) 40, B Harrison (17) 37; Cl 4, G Farragher (24) 41, T Dorney (21) 37.

ATHENRY – J Coyne (12) 42, J Durand (20) 41, N O'Sullivan (25) 41, D Murphy (22) 41, L Higgins (18) 40; gross, J Duffy 35.

B

BALBRIGGAN – am, T Harford, L Rooneyt, W Rooney & D Murphy 58.6; T Sheil, J Scully, R McCabe & T Scully 59.3; pm, D McLeer, F Whelan, E Whelan & B Johnston 58.7; M Nolan, K Moss, Y Nolan & J McDonagh 60.9. Sun- F Finnegan (19) 44, P Smith (20) 39; gross, J Cody 32; Cl 1, D Donnelly (11) 39; Cl 2, P O'Brien (15) 37; Cl 3, C Broomfield (19) 38.

BALCARRICK – S Kavanagh (7) & M McGrath (14) 46, M Connor (9) & J McCamphill (24) 45, P Mulvey (19) & D McGrath (15) 43. Open, G Harbourne (19) 39; Cl 1, S Sweeney (3, Seapoint) 38; Cl 2, F Walsh (15) 36; Cl 3, G Dempsey (20) 36. Open, S Mangan (11) 39; Cl 1, P Redmond 99) 39; Cl 2, C Bowler (18, Hollystown) 36; Cl 3, S McDonnell (20) 36. Seniors, Cl 1, P Brennan (11) 40; Cl 2, F Walsh (16) 40; Cl 3, D Rafferty (14) 38; Cl 4, P Doris (20) 36.

BALLINA – League final, R Bradwell, P Cronin, D Molloy & D Farrell; J Doherty, C Doherty, M Maguire & G Glacken. Plate - J Slater, G Conor, J McManus & M McNamara; R Dervin, C McGuigan, R Lane & J Forde.

BALLINASCORNEY – D O'Leary (16) 21, K Sheridan (18) 21, T O'Neill (18) 20, P Young (21) 20.

BALLYHAUNIS – J Jordan (10) 43, B Phillips 99) 42.

BALLYHEIGUE CASTLE – Team O'Sullivan 151, Team Slattery 143, Team Lynch 142, Team McMahon 137, Team Edge 132, Team Hanlon 130, Team Barrett 129, Team Griffin 128, Team McElligott 125, Team Darcy 115.

BALLYMONEY – E O'Brien (13) 41, M Lawlor (8) 40, J O'Sullivan (16) 37, A Byrne (18) 37.

BEAVERSTOWN – T Richie (17) F Carey (24) J Weinmann (12) & C Sien (17) 104, B Lambe (20) G O'Connor (12) J Nolan (12) & G O'Rourke (11) 104, P Carroll (11) N Lynders (23) P McCann (16) & J O'Downell (9) 100.

BEECH PARK – E Mernagh (11) 33, D Stewart (21) 33; Cl 1, B Dunne (7) 30; Cl 2, M Allen (12) 31; Cl 3, C Evenden (15) 32; Cl 4, T O'Donoghue (19) 31. Sun- F Mooney (23) 33, H Sheran (16) 32, M Allen (12) 32. Open, M Nowell (12) 41, P Farrell (17, Newlands) 41. Open seniors, D Benton (17) 39, J Benton 99) 37, T Donegan (9) 37. Teams, S Broe (18), M Boland (16), N Forristal (11) & J Ryan (21) 56; S Hudson (13), E Burke (15), A McDermott (17) & V Murphy (17) 54.

BELLEWSTOWN – M Phelan 38, P Tobin 36. D Wilson & S Griffin 37.

BIRR – Seniors, P Doyle, D O'Sullivan & A Jackson 74; P Walshe, D Duffy, K Bell & J Kelly 70.

BLACK BUSH – C Duignan (10) 40, K Keenan (14) 40, B Toole (23) 39. B O'Brian (28) 39, S Buckley (13) 37. Seniors open, J Brophy (18) 39, M Daly (20) 38, M Carter (18) 37, J Reynolds (18) 37.

BLAINROE – T Murphy (15) 39, M Curley (23) 39, A Doyle (9) 38, T Kelly (12, Elm Park) 38.

BORRIS – D Kelly (16) 41, A O'Connor (13) 39, T Attride (6) 38, W Dermody (14) 38; gross, M Monaghan 33; ladies, L Kidd (27) 34. Open League, D Farrell (7) 40, D Roberts (5) 39, D Glynn (16) 39.

C

CALLAN – P Madigan (3) 41, S Walzer (19) 41, P Farrell (21) 40, B Cullen (9) 39, M O'Halloran (5) 39, P Donovan (15) 39, R McMahon (12) 39, E Carey (16) 39, J Madigan (19) 39. P Johnson (8) 42, J O'Shea (21) 41, S Brett (8) 40, T Kenny (17) 39, T Brown (10) 39, P Grace (11) 39, T Walsh (19) 38, M Maher (12) 38, M O'Halloran (5) 38, G Reidy (25) 38, M Comerford (23) 38, N O'Sullivan (5) 38.

CARLOW – E Farrell & D Byrne 47, M Brennan Jnr & G Kelly 46. Seniors, P Lacey (16) 41; Cl 1, E Coffey (18) 39; Cl 2, A Clifford (14) 40; Cl 3, J Kelly (21, Knockanally) 39; gross, M Nolan 28.

CARRICKMINES – R Wood (9) & S De Courcy (12) 42, H Lauder (7) & N Webb (10) 40, H Hamilton (14) & B McConnell (17) 40.

CARRICK-ON-SUIR – F Bourke (18) 21. Scramble, M Waters (16) & A Byrne (13) 52, S Comerford (11) & T Reade (18) 51, A Lonergan (17) & R Hawkins (17) 50. League- Organ 334, Mahon 330, Whelan 324, Walsh 323.

CASTLE – Medals, Cl 1, E Duggan (10) 39, G Flood (8) 35; Cl 2, R Skelly (12) 39, F O'Hare (14) 37; Cl 3, K Devenney (15) 38, M Mullarney (15) 36; Cl 4, T Murphy (19) 37, F Brennan (20) 36.

CASTLEBAR – J Collins 46, P Healy 44, M Connaughton 44.

CASTLEGREGORY – M Mercer (24) 39, E Hanafin (11) 38, P Mulcahy (18) 37; 9s, B Neenan 21, J Rowan 19. League winners D O'Carroll, A Smith, P Mulcahy & S Hennesy. Seniors, S O'Connor (19 Tralee) 31.

CASTLEREA – J Ryan, K Keegan & V Moore 24.9; R Staunton, G O'Gara & J Mahoney 26.2; G McDonagh, D Kelly & D Silke 27.1.

CASTLEWARDEN – M Bulfin (22) 42, E Walsh (12) 41, K McHale (26) 40. St. Patrick's Cup, P Rafferty (13) 68, E O'Malley (12) 69, J Power (21) 69; gross, A Bagnall 78; Cl 1, D Birmingham (10) 73; Cl 2, T Macari (15) 70; Cl 3, T Murray (18) 72; Cl 4, M Bulfin (22) 70.

CEANN SIBEAL – J Curran (14) 41, I O'Connor (23) 41, M Lenihan (21) 39. Teams- Team D 78; Team C 77; Team G 75.

CELBRIDGE – T McCormack (6) 64, C Doyle (18) 67, D Sheehy (10) 67. S McNamara (12) 20.

CHARLESLAND – A Walker (11) 41, C Fleetwood (25) 41; gross, O Metcalfe 31; Cl 1, V Sutton (11) 40; Cl 2, K Cronin (18) 38; Cl 3, R Ball (28) 39. P pegman (130 38, M Griffin (190 38, P Byrne (110 38; gross, K Murphy 33.

CILL DARA – Capt's Drive In, R Whelan & M Cadigan 30.5, P Ennis & A Ryan 33.25, J Kearns & B Fitzpatrick 33.5.

CLANE – B Conlon (13) 11-up, W Lacey (18) 8-up; gross, B Conlon 70. League- Cl 1, J Carew (20) 26, J McAndrew (17) 25; Cl 2, W Lacey (21) 26, A Daly (26) 24. Outing to St Margaret's- J Carew (11) 35, W Lacey (18) 33, A Donovan (12) 33; gross, S Carew 89; Cl 1, N Bryan (7) 29; Cl 2, M Cuddihy (14) 31; Cl 3, T O'Grady (21) 28.

CLAREMORRIS – K Reilly 33, P Kenna 32.

CLONTARF – I Maguire (15), M Wyse (16), P O'Leary (18) & V Synnott (27) 81; G Clerkin (12), R Moraghan (23), C McCormack (24) & J McGuinness (6) 78; L O'Donohoe (5), G Gibbons (9), S O'Neill (19) & T Flood (13) 78. Sat- P Gethings (12) 36, S Lynch (23) 36, S Carroll (24) 35, J McCarthy (13) 35, L O'Donohoe (5) 34, P Baker (24) 33. A Moriarty (12) & T Quinn (18) 36, P Devine (20) & M O'Rourke (26) 36.

CORRSTOWN – J Brady (19) 37, E McDonnell (16) 36, B Conaty (6) 35. P Fitzgerald (6) 41, P O'Carroll (7) 38, N Bone (21) 38.

CO LOUTH – Spring F'somes Qualifier: D McAllister (14) & D Reilly (13) 65.5, P O'Sullivan (11) & J Carroll (14) 65.5; gross: N Beirth & J Murphy 78; one on 77.5 qualified. O Branigan (8) & F Ronan (3) 67.5, P McSweeney (21) & P Brady (19) 68, J McAuley (23) & M McGuirk (9) 68. Lamb, M Plunkett (20) 33.

CRADDOCKSTOWN – Cl 1, P Mather (9) 1-up, R Hogarty (11) 1-dn; Cl 2, B Coulston (13) 6-up, J Sheehan (18) 1-up; Cl 3, S Barron (210 1-up, J Logue (210 all sq. Sun- Cl 1, J Hammond (4) 36, G Higgins 99) 36; Cl 2, O Hickey (17) 39, G Byrne (150 35; Cl 3, P Byrne (24) 39, K Malone (26) 38.

D

DELGANY – G Rooney (8) & M Rooney (18) 37, F Doherty (12) & J Culloty (17) 36, P Daly (18) & G Cormican (19) 34. M Hickey (19) 37, P Lennon (12) 34, G McCabe (25) 34, G Doolin (14) 34, J Whelan (19) 32.

DONABATE – B Ennis (10) & D McGee (17, Castlerea) 56, A O'Gorman (16) & D Wade (11) 54, P O'Brien (6) & S O'Malley (16) 53. G Byrne (5), H Hopkins (8), J Walsh (10) & J Quinn (11) 93; D Casey (19), P Freyne (20), P Conlon (27) & F McCooey (28) 91. Cl 1 Under 55: J Flood (6) 40, A Kennedy (19 Royal Tara) 38. Cl 2, 55+: M Tuck (23 Hollywood Lakes) 42, P Freyne (21) 41, K Osborne (15) 39.

DRUIDS GLEN – F'somes qual, T Lynch (7) & E O'Donoghue (25) 40, 36s made matchplay. F'ball, J reilly (1) & T McKeever (12) 29, R Cosgrave (19) & G Murphy (15) 28.

DUNDALK – E Hoey (20) 67, S Taaffe (20) 69, T Giff (12) 69, K Barry (9) 69. Juv, A Curtin (21) 71.

DUNGARVAN – P Kindregan (100 37, P Stack (130 36; gross, J Reynolds 34. Open Singles, R Flynn (20) 41, J Clancy (19) 39; gross, A Thomas 35. Open Seniors, M Ryan (13, Youghal) 38, P Morrison (17) 37, L Murphy (14, Macroom) 37. Sun- J Maguire (21) 36, D Brennan (14) 36; gross, J O'Donnell 32.

E

ELM GREEN – Open League, G temple (3) 35, D Murphy (15) 32, J Gavin (7) 31, D Smith (9) 30, J Flynn (6) 30, L Curran (12) 29, P Rogers (15) 29. Matchplay qual- B Garrigan (10) 67; Cl 1, D O'Brien (11) 67; Cl 2, A Browne (13) 70; Cl 3, K Mooney (19) 67; Cl 4, A Whelan (26) 70.

ELM PARK – G O'Shea (19) 4-up, R Grogan (12) 2-up, P Weldon (11) all sq; jun, S Brennan (11) 4-dn.

EUROPEAN CLUB – E Boylan (90 73, N Kilgallon (5) 73. Open: D Ryan (12, Rathcore) 41, P Lawlor (11) 38, A Curry (17, Grange Castle) 36. Seniors, T O'Neill (11, Wicklow) 33, J O'rady (8, K-Club) 31. Open seniors, every Monday; open singles, Tues to Sun. at 0404 47415.

F

FARNHAM – W McEniff (9) 42, D Wall (16) 37.

FORREST LITTLE – S Dooley (16) & K Dooley (11), Hollywood Lakes, 48; C Elliott (17) & L Smyth (19) 47, F O'Connell (5) & A Canny (22) 47, J Browne (16) & J Hendley (14) 46. Hole-in-one, Eamon Skelly at 11th.

FOXROCK – Cl 1, P Halpenny (9) 34, G O'Connor (2) 33, M Hayes (6) 33; Cl 2, J Connell (16) 36, J Clifford (15) 35, G Halpenny (16) 32; Cl 3, A Tate (21) 37, N Quinn (25) 32, E French (19) 30.

G

GALWAY – G Power (8), M Kerin (17), T Duffy (14) & J McDonnell (13) 104, J Costello (19), P Hynes (8), J Sheehan (13) & D Begley (13) 90, M McCann (15), E Faller (20), T Kavanagh (18) & J Hurley (18) 89.

GALWAY BAY – M Scanlon, I Folan & J Clasby 83; J Giles, T Hiney & J Moran 82; K Lally, R Finn & I McLynn 78.

GLASSON – D Seery (13) 40, J Parker (9) 38, O Fahy (11) 38.

GOLD COAST – C Meehan (18) 43; gross, D Power 37. Lamb, D Power (5) 43, B Power (11) 41; gross, J White 33. Seniors, A Travers (14) 44, M Whelan (15) 43.

GRANGE CASTLE – B Finnegan (14) 38; Cl 1, D Downey (12) 38; Cl 2, P Carpenter (18) 38; Cl 3, T Kelly (23) 38. G Hull (16) 43; Cl 1, A Thompson (11) 39; Cl 2, D Ferris (15) 41; Cl 3, G Valentine (19) 39.

H

HEADFORT – E Corin (10) 39, D renehan (6) 38, W Kearney (17) 37; gross, P Dunne 33; junior, C Slater (6) 33. D McInerney (18) 40; gross, T Blake 31.

HERMITAGE – R O'Farrell (15) & J K MacDonald (20) 66, H McGonigle (15) & F Boylan (21) 67, J Flynn (17) & E Cadogan (11) 23. P Russell (20) & J Butler (25) 36, F Butler (19) & D Sands (20) 34, A McCabe (4) & B Murphy (11) 33. F'somes, O Curran (10) & D Gray (18) 43, P Burke Jnr (5) & T McCarthy (11) 39, G Gunnigle (4) & R Lester (+1) 39.

HIBERNIAN – P Kiernan (14) 34, B Curtis (23) 33.

HIGHFIELD – H Murray (22) 45, M Carley (18) 40; Cl 1, B Gaynor (12) 38; Cl 2, J Walsh (16) 39; Cl 3, D Melia (18) 38.

HOLLYWOOD LAKES – D Haughton (13) 25, D Harold (7) 25; Cl 1, L Hogan (7) 25; Cl 2, G Doherty (16) 24; Cl 3, P McGuckian (22) 24. Scramble, 1st 9- A Bennett, P McDonnell, D devere, P Bridgeman & J Moore 57; B Geoghegan, L Nolan, W Kane, W Woods & D Timmins 56; R Keogh, M Christiem S Smyth, A Hallinan & G peat 51. 2nd 9, P Shortall, R Shortall, S Quinn, W Halpin & M Shortall 56; J McLoughlin, A Butler, S Kelly, P Darby & J Bouchier 53; A Maher, D Grainger, M Kane, J Morley & P Maher 52.

HOWTH – B McGuirk (25) 39, T reddy (12) 38, P Cooney (19) 36, R O'Rourke (6) 35. Mixed, M O'Neill (18) & K O'Neill (27) 31, J Richardson (17) & F Staunton (16) 31, D Falon (13) & N O'Keefe (22) 31.

I

ISLAND – D O'Meara (24) & D Boyle (17) 26, J White (6) & C Lundy (16) 27. Cullen Trophy, K Flynn (12) 35, N Grant (13) 34, A McGrath (8) 33; gross, A Grant 79. Sun, A O'Halloran (19) 34, F Morrison (13) 33, L Ryan (12) 33.

K

KENMARE – S O'Brien (15), T Twomey (22) & J O'Sullivan (21) 65; D Coakelin (18), M O'Leary (16) & S Daly (16) 61; G O'Brien (4), B O'Shea (15) & M O'Brien (23) 61.

KILCOOLE – D Gilshenan (10) level, R Black (17) level, G Maher (23) level. M Kenna (18) 41, M Donnelly (18) 38, R McGee (24) 36. Seniors, D Gill (17) 37, A Crawford (23) 36, K Russell (18) 35.

KILLARNEY – L Harnett (6) 41, C O'Connor (8) 41, S Treacy (16) 41, P McMahon (18) 40, M Lyons Jnr (10) 40. Cl 1: D Fraser (5) 40. Cl 2: F Houlihan (9) 37. Cl 3: E Fitzgerald (15) 39. Cl 4: S Coffey (19) 38.

KILLINEY – K McCullagh (17) 40; gross, N Duke 29; Cl 1, P O'Neill (9) 38; Cl 2, R Belton (16) 36; Cl 3, J Keane Snr (18) 34.

KNOCKANALLY – F O'Brien (10) 43, D Creevy (22) 41, S Murphy (11) 41. B Dooley (10) 39, J Glynn (16) 39, O Brady (20) 37. B Dooley (10) 41, C Ryan (12) 40, P McCormack (14) 40.

L

LEE VALLEY – Easter Hamper, P Clarke (10) & A Cashman (8) 47, J Hayes (10) & V O'Sullivan (13) 47; best Sat, B Leahy (10) & F McCarthy (19) 46; best Sun, J Quaid (14) & S Dennehy (8) 45.

LISHEEN SPRINGS – Cl 1, P White (12) 42, C Sowman (9) 39; Cl 2, D Lord (16) 39, F Scolard (13) 39; Cl 3, D Hayes (27) 42, S McDonald (28) 35. Cl 1, M Kinch 99) 44, H Donnelly (5) 41; Cl 2, L Heeran (14) 39, F Scolard (13) 39; Cl 3, L Duffy (20, Newbridge) 39, M Curtin (19) 38. St. Patrick's Cup, F Scolard (13) 41; gross, H Donnelly 28; Cl 1, P Evans (5) 35, K Dobson (10) 35, A McGrath (120 35; Cl 2, M Ryan (14) 37, G Horley (13) 35, J Whelan (18) 34; Cl 3, A Nolan (20) 38, P Cullen (26) 38, C Sharkey (24) 37.

LISMORE – M Keane (18) 30, S Buckley (12) 29, P Beecher (20) 29. League, Section 1, P Coughlan 109, B Rumley 107, P Bennett 34, K Whelan 81; Section 2, P Morrisey 102, F Roche 89, L Feeney 103, T O'Leary 54; Section 3, B Hannon 97, P Heaphy 99, R Ormonde Jnr 103, J Whelan 95. Category winners - P Morrissey 148, R Ormonde Snr 143, D Galvin 144, L Power 140, B Ormonde 146, J Cashman 144.

LOUGHREA – J Greally (16) 42, L Kennedy (18) 41, D Randles (12) 39; gross, C Waters (Athenry) 31.

M

MALAHIDE – M Fowler (19), F Murphy (19), C Faughey (20) & B Phelan (13) 35.9; C Cremin (9), M Barrett (9), J McMahon (15) & S Harvey (23) 36.4; W Caffrey (14), C Carleton (16), D Brady (17) & D Hickey (17)36.6. Blue/red, D Lennon (24) 28, S Canning (19) 26.6, D Cahill (18) 26, V McCaul (19) 25.6, B Ryan (19) 25.6, B Kenny (23) 25.3, C Grogan (18) 24. Yellow/red, E MacLochlainn (7) 28.6, G Darcy (9) 28, C Ryan (9) 28.

MALLOW – T Downey (26) 65; Cl 1, C Tracey (11) 66; Cl 2, K Horgan (13) 68; Cl 3, W Sherlock (17) 66; gross, S Stack 72; fri, K Harrington (10) 67; sat, J O'Leary (11) 66; sun, P Gregson (20) 66.

MANNAN CASTLE – D Garland 39, A Coffey 35. E Molloy 49, C Copas 44, L Connolly 42, J O'Reilly 41. Seniors, C Maloney 24, J Brannigan 23.

MILLTOWN – G Greene (9) & C Duffy (16) 36, I Burns (20) & J Cantrell (14) 31.

MOUNT WOLSELEY – Medal, R Byrne (12) 72, J Roche (12) 72, P Farrell (13) 75, G Cosgrove (15) 75, D Powell (20) 76.

N

NENAGH – T Burns (12) & T Minehan (17) 49, P Moloney (11) & D Hickey (13) 49, M Ryan (15) & M Peters (16) 44; gross, C Martin & C O'Dwyer 40.

NEW FOREST – League Final, Grumpy (M Mulligan, G Mulligan, P Molloy) 202.8; Bogey Men (S Lynam, E Duigenan , G O'Neill) 189.2.

NEWLANDS – M Lynch (11) & J Fitzgerald Jnr (15) 42, M redmond (5) & J Gleeson (23) 41. Sun - Cl 1, C O'Leary (8) 39, K Perry (10) 39; Cl 2, J McAuliffe (14) 38, K Durkan (14) 37; Cl 3, T Dunne (18) 38, P O'Sullivan (15) 37; Cl 4, A Wynne (20) 40, M Cooley (19) 39.

NEW ROSS – Seniors, G Freyne (16), J Murphy (19), T O'Neill 920) & E Murphy (20) 90; D Kirwan (11), J Cullen (18), L Doyle (18) & S Bradley (21) 89; S Murphy (8), T Redmond (15), N Dunne (17) & L Jastrebski (25) 88.

NORTH WEST – M McLaughlin (21) 35, P Doherty (9) 33. Sunday Society: F McHale (15) 41, J Spence 41 , C Neff 41.

OLD CONNA – J Long (10) 34, J O'Mahony (15) 34; Cl 1, R Mahon 990 32; Cl 2, B Lenahan (13) 33; Cl 3, V Keating (22) 33. Sun, M Chapman (13) 35, S Dillon (18) 33; Cl 1, D Walsh (9) 33; Cl 2, P Downey (13) 32; Cl 3, I Campbell (18) 33.

P

PORTARLINGTON – S Dunne 39, D Conlon 39, J Kavanagh 36. Holmpatrick, J Young & B McEvoy 47, L kearney & B Kearney 44, R Culliton & C McCusker 43.

PORTMARNOCK – J Bolger (13) 36, D Madden (16) 36. E Connolly (9) 38, D Quinn (4) 38. League- C O'Brien 38, N O'Connor 37.

PORTMARNOCK LINKS – A Gissing (10) 68, C Rushe (5) 69, P Clarke (110 73. P O'Connor (17) 38, G Cosgrove (6) 36, J McCarthy (21) 36. A Rettweger (10) 39, C Ryan (10) 38, J McCarthy (21) 37. Winter Series: I Keane (Scr Balcarrick) 70, V Conroy (8 Malahide) 71. Gross: B Walton (Island), E Smith (Ardee) 72.

PORTUMNA – K Doyle (11) 39, J Conboy (4) 38, T Mulvihill (20) 37, L O'Meara (9) 37; gross, J McLaughlin 32.

POWERSCOURT – St Patrick's Cup, P Hurley (11) 41, A Mooney (8) 38, G Cummins (21) 37, M McGarry (12) 36, K Croly (14) 35, S McCarthy (6) 34.

R

RATHFARNHAM – N Jones (14) 36, M Mangan (16) 34, S Ruttle (28) 33, P Fitzgerald (9) 32, D Ryan (21) 31, J Gallagher (17) 31.

RING OF KERRY – T O'Driscoll (20 43, D Daly (15) 37, E Aherne (11) 35. Scramble, T O'Driscoll & O O'Driscoll 68, E Ahern & A O'Driscoll 69.2, T Steadman & D Kerins 70.6.

ROSS – Rol Bendikas (18) 41, Ren Bendikas 39, D Cronin 39.

ROSSLARE – H Duggan (4) 39, B Rossiter (5) 38, P Murphy (3) 38, N O'Connor (3) 38; veterans, M Stafford (20) 38; gross, T O'Leary 35.

ROYAL DUBLIN – R Collins (13) 34, K Marley (12) 29, P O'Daly (18) 28. Bull Cup, B Rothwell (7) & J O'Grady (13) 32, S Hensey (7) & C Glavey (7) 31, D O'Flaherty (23) & T Collins (12) 30, D O'Farrell (18) & B McDonagh (19) 30, G Ennis (22) & M Norton (25) 29.

ROYAL TARA – P McAuley (8) 42, M Devereux (19) 40, L Murphy (6) 39; gross, G Toher 33.

S

ST ANNE'S – G Taaffe (10) & P Sherran (13) 37, T Mills (15) & E McCarthy (16) 35, R Creedon (14) & L Billings (21) 34, F Mulcahy (11) & J McHugh (13) 34. J Wickham (15) 31, J Quigley (13) 29, C Nolan (9) 29, J Amos (17) 28, D MacEvilly (24) 27, M McPartlan (24) 27.

ST HELEN'S BAY – P Conlon (10) 41, D Sinnott (21) 40, P O'Connor (5) 39; gross, J Holt 36. Scramble- A Murphy, N Patton, K Masterson & H Masterson 24.1; D Evans, M Evans, R Donlon & B Tully 25; T O'Connor, J Kenny, D O'Keeffe & P O'Connor 25.

ST MARGARET'S – N Jackson (16) 35, J Moran (17) 31. J Higgins (10) 38; Cl 1, N Conway (8) 34; Cl 2, P Brophy (13) 36; Cl 3, J O'Mara (17) 35; Cl 4, N Somers (23) 35.

SEAFIELD – St. Patrick's Cup, L Clare (16) 41, D Maltby (10) 39, D Malcolm (13) 38.

SILLOGE PARK – B Doyle (27) 44, B Buckley (23) 44. B Dempsey (20) 43, J Finnegan (25) 43. J Ronan (18) 38, J O'Toole (19) 36.

SKERRIES – F Murray (21) 67, D Gilmore (19) 68, B Beggs (13) 70, M Ahern (2) 73. Cl 1: M Plunkett (8) 70, J O'Brien (4) 71, D Ward (6) 72. Cl 2: M Goss (15) 70, J Corrigan (15) 72, S Shanley (13) 72. Cl 3: J Jenkinson (17) 72, B Cloonan (19) 72, B Crosbie (19) 73. Cl 4: S Williams (26) 74, D Whyte (21) 75, P Kenny (25) 75. F Murray (21) 25. B Mooney (10) & D Coleman (6) 43, J Payne (14) & J Quilty (26) 43, J Russell (13) & P Delaney (16) 42. T Hogan (17) 20.

SLADE VALLEY – P Muuran (19) 29, M Morrissey (12) 29, P Corcoran (13) 29. Cl 1, B Fitzsimons (11) 33, T Lilly (6) 29; Cl 2, B Howlett (16) 32, P Sheerin (15) 29; Cl 3, A Maguire (20) 30, N Dunne (19) 29; Cl 4, J Hicks (25) 29, J Fitzpatrick (27) 28. Cl 1, M Loftus (9) 25; Cl 2, J Ryan (18) 27; Cl 3, E O'Malley (19) 28. Mondays, S Maguire (21) 25, D Byrne (18) 24.

STACKSTOWN – P Daly (18) 41, P King (19) 40. St Patrick's Cup, M Fitzpatrick (16) 42; Cl 1, F Kavanagh (10) 37; Cl 2, C Moriarty (12) 38, N McDermott (13) 38; Cl 3, B Tuckey (15) 38, T Hartin (16) 37, J Noonan (18) 36; Cl 4, D Moran (22) 41, J Ryan (220 38, J Ruane (23) 38, B Cusack (21) 37; juvenie, D Smith (4) 36. 15h: B Flanagan (6) 38, L Tyrell (6) 33, T O'Sullivan (24) 32.

SUTTON – J Stafford (26) 22; Cl 1, F Kennedy (12) 19; Cl 2, D Hunter (20) 21. St. Patrick's Cup, N O'Halloran (14) 70, T Shanahan (12) 71m, D Hunter (20) 71; back-9, S Murphy (14) 33.

T

THURLES – A Finn (14), D Donohoe (19) & R Donohoe (6) 90; P Broderick (13), B O'Dwyer (15) & J Kenny (16) 86; W Maher (9), J O'Dwyer (3) & J O'Mahoney (8) 84; D McGuigan (10), J Phelan (15) & P Treacy (11) 84. T Kirby (13) & E Clancy (14) 45, G Mernagh (18) & J O'Mahoney (22) 44; S Troy (9) & K O'Dwyer (15) 44; P Coote (12) & J Malone (12) 43.

TRAMORE – P Power (12) 44, J Curran (2, Gold Coast) 42, D Linehan (4) 40. Seniors, F Fitzgerald 23, J English 20, D Power (Waterford Castle) 19; super senior, M Coghlan 18.

W

WATERFORD – J Fearon (12) & T Gleeson (19) 37. Team- G Colfer (14), M O'Sullivan (14), F Manning (18) & J Tallon (14) 92. Shamrock Cup, K Phelan (12) 44, N Murphy (14) 43, C Hoban 43, D Keane (17) 42; gross, E Griffin 39. Hamper, B Downey (15) 25.

WATERFORD CASTLE – Matchplay F'ball qual, P Murphy (15) & D Colfer (15) 43; 37s qualified.

WATERVILLE – P Sheehan (10) 40, G Galvin (9) 39, V Devane (13) 39, P Maher (17) 37.

WESTPORT – J Allen (20) 28. M Hughes (14) 34, J Kavanagh (15) 32.

WEST WATERFORD – Cl 1, J Shanahan (3) 40, B McNamara (8) 40; Cl 2, J Morgan (12) 43, O O'Keeffe (10) 43; Cl 3, E Power (17) 39, B Murphy (14) 38; Cl 4, J French (18) 37, J Curran (20) 37. Scramble - P O'regan, K O'Regan & M O'Sullivan 32.2; E Murnaghan, R Rochford & R McDonnell 32.25; E Harty, G O'Connor, J Whyte & P Power.

WEXFORD – J Thomas (17) 35, P McGuire (20) 34, P Carthy (11) 34. Teams, S Jenkins (11), P Carthy (1) & F Dempsey (11) 31. 14-h, O Dempsey Jnr 99) & M Kehoe (8) 32. 15-h, T O'Neill (23) & T Bolger (21) 68, P Hammond (8) & J Turner (6) 65, T O'Donnell (20) & J Hickey (18) 55.

WOODBROOK – R Allen (9) & S Allen (4) 45, O O'Sullivan (17) & R Quinlan (28) 44, T Fannin (11) & P O'Farrell (5) 42, J Cleary (5) & D McKeogh (10) 41. Rumble, M Gilmartin (8), S Quinn (10), M Clifford (17, Powerscourt) & E Lyons (20) 64; N Dwyer (10), B McConnell (10), B McGann (14) & J Dinneen (21) 63.

WOODENBRIDGE – S Delaney (25) 39, L Hand (19) 37.

SOCIETIES

DUBLIN JOURNALISTS – At Forrest Little, D Doherty 39; Cl 1, C Holmes, G McCarthy; Cl 2, T Gavin, B Keenan; Cl 3, B Linnane, K O'Shaughnessy. Mar 24 at Carton House, t'sheet J Brennan 087-2437391; Mar 31 at Knightsbrook, t'sheet J Burns 086-0653234.

PRTV – At Portmarnock on Mar 31m 9-to-11, t'sheet P McCarthy 087-2642637.

SANTRY – At Portmarnock Links, Vice-Capt's(J Hannon)Prize, T Flood (10) 38, J Hannon (25) 37, G Byrne (5) 35, C Donnelly (19) 34. Front-9, J Galvin (15) 19,. Back-9, K Hammell (25) 19. Vis, M O'Grady 30, D Cullen 28. Seapoint, April 11, 12 to 1.10.

SEJA – President's (R Power) prize at Carrick, B Kennedy 42, J Dunne (Callan) 39, T Fitzpatrick 39, L Brennan (Callan) 38; back-9, J Harty (Dungarvan) 20. Past presidents, P Cunningham (13, Callan) 34; GOY, J Elstead (Dungarvan).

LADIES

A

ASHBOURNE – M Smith (36) 31, M Phelan (19) 30, M Brennan (35) 28, K Lonergan (17) 28. Sat- E Carpenter (36) 35, S devenney (34) 34, R Young (17) 33, P Reilly (28) 33. Sun- K Lonergan (17) 37, C Conway (30) 34, E Kane (18) 34.

ATHENRY – K Glynn (19) 41, M Tarmey (19) 39, M Ruane (19) 36, M Murphy (17) 36; gross, N Burke 22.

ATHY – J Whelan (22) 36, R Burrell (17) 35, E Hatton (17) 34.

B

BALBRIGGAN – L Staunton (35) 34, L Fitzsimons (11) 33. M O'Neill, M Ryan, B Magee & G McNally 69.2. Hamper: O Rooney (35) 37, P Fraher (29) 36. Cl 1: O Sullivan (22) 35. Cl 2: M Ryan (28) 33. Cl 3: B Roche (30) 33.

BEAVERSTOWN – St Patrick's Cup, S Dunne (20) 42, M Doolan (24) 39, R Connor (32) 37, T Meade (29) 35, M Collins (28) 35; gross, N Cox 21. 14-h, S Dowling 28. 18h: J Bohan (24) 39, V Egan (22) 39, S Tully (32) 37, S Dunne (20) 36, L Coll (30) 36.

BEECH PARK – Shamrock Bowl: T Keane (23) 36. Cl 1: E McDermott (24) 35, N Palmer (20) 33. Cl 2: M O'Keeffe (26) 31, M Harte (27) 31. Cl 3: M Quinn (36) 33.

BALLYHAUNIS – A Grogan (26) 38, K Keane (22) 37.

BELLEWSTOWN – A Gogarty 17.

BLACK BUSH – 18h Cl 1: M Kilduff (13) 38, C Quinn (16) 36. Cl 2: G Corrigan (25) 38. Cl 3: F Simpson (35) 33. 9h: N O'Neill (21) 17. Seniors, M Lynch (14) 35.

BLAINROE – A Heffernan (16) P Doyle (26) & R Deignan (18) 64.

BORRIS – J Keyes (26) 20, L Kidd (24) 20, K Quinn (28) 19. Brenda McCarthy (25) 34, Breda McCarthy (29) 31, N Lucas (20) 28.

C

CARLOW – R Tully (20), M Hughes (19) & S Gillman (22) 83; M Grogan (19), M Fanning (33) & M Costello (36) 82; M McHugh (15), E Fanning (25) & A O'Neill (24) 81.

CASTLE – 18h: P Cronin (36) 3up, F Shackleton (24) 3up, N Cosgrave (36) 2up. Gross: J Smyth 8dwn. Cl 1: C Gleeson (16) 1up, D Healion (16) 1up. Cl 2: D Reddy (23) 1up, M Ennis (21) all sq. Cl 3: P Sheehan (28) 1up, S Lynch (31) all sq. Cl 4: M Bourke (35) all sq, F Anderson (35) 4dwn. 9h: B McDonald (33) 15, S Harrison (31) 14.

CELBRIDGE – Cl 1, B Gleeson (18) 36, S Clifford (30) 33; Cl 2, L Kelly (36) 36, D Sweeney (36) 32.

CASTLEGREGORY – A Collins (31) 48, M McCarthy (17) 35, M Sills (28) 34.

CEANN SIBEAL – A Moofre 923) 28, B Firtear (34) 26, N Joyce (21) 24. Teams final, Team C (N Joyce, A Moore & R Harrington) 158; Team D (E Ni Sheaghdam, B Ni Ghearailt & B Firtear 148; Team A (B Carroll, M ni Chruadhlaoich & W O'Sullivan ) 144. Beginner scramble, F Doherty, M ui Bheaglaoi & A O'Donovan 34.

CHARLESLAND – A Benson (11) 35, S Vaughan (21) 34, M Wolfe (21) 34. Gross: P O'Regan 20. Cl 1: M Hanlon (14) 30. Cl 2: N Mullins (21) 33. Cl 3: L Holfler (31) 30. 13-h, K Gogarty (27) 29; gross, R Shiel 15; Cl 1, D Hayes (16) 23; Cl 2, M Cahill (22) 25; Cl 3, T Madden (28) 25.

R Shiel (13) 36, P Metcalfe (15) 31, S Vaughan (21) 31; gross, J Griffin ; Cl 1, P O'Regan (13) 31; Cl 2, T Murphy (20) 30; Cl 3, H McGahern (28) 28. S White (21) 32.

CLANE – D Crowley (21) 17. M Mahony (210 19, B Cuddihy (20) 17.

CLAREMORRIS – R Kean 29.

CO LOUTH – C Carolan (27) & O Murdock (30) 70, M Maguire (30) & B Grant (30) 71.

CO SLIGO – H McNamara 29, A McGee 26, M Heraghty 24. E McDermott 39, M McGarraghty 36, G Conefrey 33.

D

DEER PARK – 18h Cl 1: E Guinan (16) +1. Cl 2: M O'Donoghue (29) +6. Cl 3: B Milton (34) -1. 9h: M O'Donoghue (29) 17, M Barragry (22) 17.

DELGANY – 15h Cl 1: B Harmon (12) 33. Cl 2: J O'Doherty (26) 34. Cl 3: M Power (31) 30. Sat: R Farrelly (36) 25. Sun: H Kane (23) & S O'Loughlin (20) 35, M Corcoran (24) & A Kavanagh (28) 30.

DONABATE – D O'Hagan (26) 35. Cl 1, M McGrath (20) 21; Cl 2, J Ormsby (29) 24, G Synnott (25) 23; Cl 3, A Nolan (36) 29.

DONEGAL – N Mulloly (12) 1-up, M Walsh (18) all sq, B Finn (15) 1-dn. N Mulloly (12) 33, M Talbot (17) 32, A Williamson (32 Enniskillen) 31.

DUN GARVAN – N Reynolds (11) 36, H Browne (27) 35, J Hayes (25) 33, T Hayes (20) 33. Sat, M Power (20) 36, P O'Brien (21) 35, K Phelan (23) 32, A Morrissey (22) 32.

DUN LAOGHAIRE – Cl 1, N Robinson (10) 22, S Coyne (10) 19; Cl 2, V Farrell (22) 17, E O'Sullivan (21) 17; Cl 3, S Higgins (28) 15, A Polley (34) 14, M Rushe (30) 14. Upper, N Hogan (16) 18, A Garth (18) 18.

E

EDMONDSTOWN – J Merrigan (32) P Langan (24) & N McGauran (36) 56, J Holt (36) L Fagan (19) & D O'Donoghue (27) 55. Weds, J Kelly (21) 29, W Devoy (18) 28, A Magrath (8) 28; Cl 1, N Walsh (10) 25, C Quinn (13) 25; Cl 2, G Nolan (16) 27; Cl 3, A Denvir (24) 27, J Brosnan (26) 27;seniors, O McKeon (18) 26.

ELM PARK – K Hurley (33) 32; gross, A Diez 25; Cl 1, M Mansfield (12) 32, P MacNicholas (12) 32; Cl 2, A Toole (20) 31, C Robinson (24) 26, A Armstrong (19) 26; Cl 3, F Shields (31) 29, M Pryce (28) 29, A Cullimore (27) 28.

ENNISCORTHY – Waltz, M Mooney, J Conville & J Dunbar 80; C Lambert, F Killalea & B O'Leary 71. Novice, M Murphy 20, M Breen & H Deathe 10; C Doyle 19, L Browne 18, C Mernagh 17.

F

FOXROCK – 18h Cl 1: I Johnston (13) 37, C Dillon (21) 35, H O'Herlihy (13). Gross: J Maguire 29. Cl 2: J Madigan (22) 37. Cl 3: E Cosgrave (30) 35). 9h: S Lennox (35) 17.

G

GLEN OF THE DOWNS – Cl 1: J Addis (19) 40, M Madigan (18) 35. Cl 2: M Wharton (27) 39, O Byrne Kelly (24) 38. Cl 3: J Mulcahy (32) 34, S Ronayne (32) 33.

GRANGE – Cl 1, C Muldowney (19) 35, A Meenan (18) 35, P Fair (20) 34; Cl 2, L Corcoran (23) 40; Cl 3, A Valentine (29) 37. 9-h, M Hynes (24) 22. 12-h, Cl 1, M Johnston (17) 20; Cl 2, M Downer (24) 21; Cl 3, B Fearon (33) 16.

GRANGE CASTLE – M Bracken (230 42, M Spierin (20) 40, A Carberry (23) 38.

H

HEADFORT – T Coleman (19), A Lee (15) & D Corrigan (21) 53; O Foley (7), M Clerkin (15) & D Hogan (15) 51; M Fogarty (13), R Murray (28) & F Lee (36) 51.

HEATH – K Miller (30) 26, G Nolan (25) 24, M Cushen (18) 24, A Doolan (18) 22, M Quigley (25) 22.

HERMITAGE – S Hayes (3) R Hayes (7) & H Shackleton (18) 62. Australian Spoons: M O'Gorman (17) & O Hemeryck (22) 38, C Cahill (8) & C Casey (4) 37. Reserves No 1: L Donnelly (21) & C Glennon (21) 33. No 2: C Walsh (19) & S Hayes (25) 32. Tues: M Walsh (30) 22.

HOWTH – Cl 1, F Staunton (16) 25, J O'Siochain (10) 21; Cl 2, D Magann (22) 30, C Walshe (21) 23; Cl 3, A McCudden (26) 21, M Keavney (28) 20; Cl 4, M McKenna (35) 19, N Maynard (32) 19.

I

ISLAND – E Lowe (6) & M Hickey (9) 22. R Terry (19) 29, M Keane (22) 28; Cl 1, M Dinan; Cl 2, R Watters (20) 27; Cl 3, A Harkin (30) 25.

K

KILLEEN CASTLE – T O'Connor (19) 29, A Murray (22) 24, A Maguire (27) 21. S Harrison (3) 30, Y Lennox (16) 29, A White (23) 23.

KILLINEY – Cl 1, C Blake (18) 37, K Morgan (17) 37; Cl 2, A Furlong (27) 40, A Carter (25) 39; Cl 3, K Tracey (30) 39. E Wann (35) 33; gross, C Towlson 25.

KNOCKANALLY – R Fay (15) 38; Cl 1, P Murphy (17) 33; Cl 2, M Clyne (27) 34; Cl 3, M Archer (30) 33; 12-h, M Houlihan (15) 26, T Clarke (23) 26, A O'Connor (32) 24.

L

LAYTOWN – B Durnan & A O'Neill 32, A Cooney & M McGowan 30. Lamb, Cl 1, L McAuley 31; Cl 2, A Regan 34; Cl 3, E Grimes 38. Cl 1, A McAuley 29; Cl 2, J Lenehan 29; Cl 3, J Duffy 29.

LIMERICK – B Moloney (17) 25, M Healy (33) 22, M Kenney (25) 21. Gross: M Conlon 17.

LOUGHREA – C Greally 39, N Treacy 38; gross, J Beatty 24.

LUCAN – B Moran (24) 38, P Moore (31) 35, C Gilhooley (31) 34.

LUTTRELLSTOWN – M O'Flynn (36) 21, S Hannon (28) 17. L Ferris (34) 20, G Thompson (23) 18. League, A MacCanna.

M

MALAHIDE – 12h Cl 1: U Carleton (13) 27. Cl 2: Y Murray (20) 26. Cl 3: J Brophy (25) 22. Cl 4: L Lillis (33) 25. 9h: F O'Dowd (28) 14, A McGrath (22) 14. 12-h, A Duffy (24) & C Hennessy (36) 30.

MANNAN CASTLE – J Morris 38, G Rouiller 36, M Bourke 34.

MILLICENT – Cl 1, M O'Brien (12) 37; Cl 2, K Heffernan (21) 31; Cl 3, M Cleary (30) 32.

MILLTOWN – Medal Cl 1: M Binchy (16) 55, A Powell (7) 59. Cl 2: D Duffy (27) 55, E Woods (28) 57. 9h Sweep: S Magee (13) 39.

N

NEWLANDS – M Fitzgerald (24) 34. Cl 1: S McFadden (18) 29. Cl 2: V Maher (23) 33. Cl 3: G Simpson (27) 32. Cl 4: U Holden (32) 28. Sat- P Curtis (13) & G Friel (15) 36, R Morley (20) & S Rothwell (21) 32. Sun- M O'Mahony (23) 34, G Simpson (27) 33, D Balfe (25) 32.

NEW ROSS – M Burford (20) 35, M Murphy (25) 34, D Murphy (30) 33; gross, L Bennett 25.

NORTH WEST – L McGettigan 36, M Scheel 34.

O

OLD CONNA – A Duggan (36) 36, H Johnstone (28) 33, D Keller (19) 32; Cl 1, L Gavin (20) 32; Cl 2, M O'Colmain (27) 32; Cl 3, D Kelly (34) 31, C Morris (21) 31, K Harkin (12) 31.

P

PORTARLINGTON – A Delaney 37, R Sheedy 35. N Purcell 27, R Sheedy 27, S Culliton 26, F Daly 26.

PORTUMNA – L Graydon (25) 33, A Fahy (15) 29, M McElroy (23) 29.

R

RATHFARNHAM – Cl 1, D Louth (15) 33; Cl 2, P Scully (21) 33; Cl 3, B Murphy (28) 32; Cl 4, K Carron (36) 30.

ROSSLARE – P Fahey (23) 31, K Codd (14) 30, M McDonald (14) 30, J Bowe (12) 29, B Hall (13) 29.

ROYAL CURRAGH – N Conlon (20) 32. Cl 1: A Doyle (15) 32. Cl 2: C O'Connor (27) 26. Cl 3: B O'Dwyer (30) 24.

RUSH – M Comiskey (29) 21.

S

ST ANNE'S – Team: S Lynch (19) C Fitzgerald (26) S Hickey (31) & S Purcell (35) 67. Tues, Winter Final: G Keane (17) 29. Non qualifier: M Kavanagh (27) 29.

SEAFIELD – St Patrick's Cup, M Enderson (24) 36, D Keane (35) 35, E Bruton (19) 33.

SILLOGE PARK – M Lindopp (28) 36, L Gorman (20) 36, M Caden (13) 35.

SKERRIES – J Gillespie (80 & J Lewis (15) 43, J Carron (32) & J O'Brien (34) 42. Cl 2: M Keogh (30) 36, A Guinan (27) 35. Cl 3: M Finnegan (36) 39, M Clerkin (36) 34. Singles: A Ryan (22) 19, M Taffe (20) 19.

SLADE VALLEY – Cl 1, M Holt (160 22; Cl 2, J Nolan (22) 25; Cl 3, R Phelan (34) 21.

STACKSTOWN – F Neill (15) 29, B Redmond (25) 29, G Hogan (25) 28.

SUTTON – Connor Trophy: E Digan (10) & R Lawless (27) 34, A Newman (18) & J Mahony (16) 31.

T

THURLES – A Boland (13) 27, M Finn (8) 27, B Moore (31) 27, J Corbett (110 26.

TRAMORE – League, O Darcy (11) 22, M Burns (25) 22, R Mulcahy (27) 21.

TRIM – M Moran (31) 31; Cl 1, L Elliott (20) 29, B Kelly (10) 27; Cl 2, M Power (23) 28, A Gaffney (22) 27; Cl 3, A Dempsey (32) 28, E Jordan (29) 26; 34-36s, M Geelan.

W

WATERFORD – M O'Shea 28, M O'Sullivan 27, F Lynch 27.

WATERFORD CASTLE – F Fitzgerald (23) 28, N O'Dwyer (18) 28, C Torpey (220 27.

WATERVILLE – M Lynott (15) 35, P Horan (35) 35, E Fitzpatrick (26) 34, S Lane (17) 34. 13-h, P Horan (35) 29.

WESTMANSTOWN – T Muldoon (22) 25, H McCole (16) 24 Spring League Final: E Healy (26) 87, H McCole (16) 86. League Team: B Woods (30) & G Dunne (18) 36. Tues: M Reilly (21) 20. Cl 1: S O'Connor (19) 19. Cl 2: M Carroll (21) 19. Cl 3: M Corbett (31) 20, T Hanrahan (29) 20. Cl 4: N Boyce (34) 19.

WESTPORT – M Drumm (27) 34, M Grimes (13) 28, A Kavanagh (32) 27. Open, M Griffin 25. Sun, P Goggins (28) 32, M Drumm (27) 28.

COMPILED BY PAT RUDDY

Irish Independent

The Left Wing: Champions Cup returns, Jacob Stockdale's development, and Simon Zebo goes back to Munster

Editor's Choice

Also in Sport