Tuesday 12 December 2017

Gaelic Games Fixtures

Saturday

All-Ireland club IHC Quarter Final

(Extra-time if necessary)

Ruislip: Kilburn Gaels (London) v Dicksboro (Kilkenny), 1.30, D Copps (Cork).

Walsh Cup (SH)

(Extra-time if necessary)

Banagher: Offaly v NUI, Galway, 2.0, Alan Lagrue (Kildare).

Kehoe Cup (SH)

(Extra-time if necessary)

Drogheda: Louth v Roscommon, 2.0, Gearoid McGrath.

Waterford Crystal Cup (SH)

(Extra-time if necessary)

Austin Stack Park: Kerry v Cork IT, 2.0, S Hourigan (Limerick).

McKenna Cup (SF)

Ballybofey: Donegal v UUJ, 7.0, J Galligan.

Breffni Park: Cavan v Derry, 7.0, S McLoughlin.

Newry: Down v Armagh, 7.0, JJ Cleary.

Casement Park: Antrim v St Mary's, 7.0, F Cleary.

FBD League (SF)

Ballinode: IT Sligo v Sligo, 7.0.

Castlebar: GMIT v Mayo, 7.30.

Sunday

All-Ireland club SFC Quarter-Final

(Extra-time if necessary)

Ruislip: Neasden Gaels (London) v Crossmaglen Rangers (Armagh), 1.30,M Duffy (Sligo).

All-Ireland club JFC Quarter-Final

(Extra-time if necessary)

Old Bedian's Sports Ground, Manchester: St Peters (Lancashire) v Parke/Keelogues/Crimlin (Mayo), 1.30, C Reynolds (Down).

AIB Leinster club IFC final

(Extra-time if necessary)

Ballymore: Ballymore (Kildare) v Nobber (Meath), 2.0, D Brazil (Offaly).

Leinster club JFC final

(Extra-time if necessary)

Carlow: St Andrews (Carlow) v Ballinabrackey (Meath), 1.0, D Maher (Westmeath).

Leinster club JHC final

(Extra-time if necessary)

Rath: Drumcullen (Offaly) v John Lockes (Kilkenny), 2.0, J Kennan (Wicklow).

O'Byrne Cup (SF)

(Extra-time if necessary)

Mullingar: Westmeath v DIT, 2.0, Derek Fahy (Longford).

Newbridge: Kildare v Offaly/DCU, 2.0, Pat Fox (Westmeath).

Carlow venue: UCD v Carlow, 2.0, Fergal Barry (Kildare).

Drogheda: Louth v Wicklow, 2.0, David Coldrick (Meath).

O'Byrne Shield (SF)

(extra-time if necessary)

Mullingar/Parnell Park: Westmeath/Dublin v Wexford, 2.0, Eddie Kinsella (Laois).

Longford: Longford v Offaly/DCU, 2.0, Paul Finnegan (Louth).

Pairc Tailteann, Navan/Kilkenny: Meath/UCD v Kilkenny, 2.0, Garreth Whelan.

Portarlington: Laois v Athlone IT, 2.0, Peter Daly.

McGrath Cup (Sf)

(Extra-time if necessary)

Newcastlewest: Limerick v Cork, 2.0, M Condon (Waterford).

Austin Stack Park, Tralee: Kerry v Limerick IT, 2.0, M Rock (Clare).

Walsh Park: Waterford v Tipperary, 2.0, C Lane (Cork).

Cooraclare: Clare v Cork IT, 2.0, K O'Brien (Tipperary).

McKenna Cup (SF)

Brewster Park: Fermanagh v Tyrone, 2.0, P McEnaney (Monaghan).

Clones: Monaghan v Queens, 2.0, G Walsh.

FBD League (SF)

Tuam Stadium: Galway v NUI, Galway, 2.0.

Elphin: Roscommon v Leitrim, 2.0.

Walsh Cup (SH)

(Extra-time if necessary)

Mullingar: Westmeath v Antrim, 2.0, Damien Brazil (Offaly).

Carlow: Carlow v DIT, 2.0, Damien Maher.

Rathdowney: Laois v UCD, 2.0, John Keenan (Wicklow).

Kehoe Cup (SH)

(Extra-time if necessary)

Dublin venue: Fingal v Wicklow, John Lalor (Laois).

Carlow IT Grounds: Carlow IT v Armagh, 2.0, Gavin Quilty (Wicklow).

Waterford Crystal Cup (SH)

(Extra-time if necessary)

Sixmilebridge: Clare v IT Tralee, 2.0, C Lyons (Cork).

Clonmel: Tipperary v Waterford IT, 2.0, J O'Mahony (Limerick).

Irish Independent

Promoted Links

Sport Newsletter

The best sport action straight to your inbox every morning.

Promoted Links

Editor's Choice

Also in Sport