Wexford

| 13.4°C Dublin

All the Coiste na nÓg fixtures

Close

Michael Kavanagh is tackled during Wexford's loss to Meath in the Seamus Heaney Cup final in Portlaoise on Wednesday.

Michael Kavanagh is tackled during Wexford's loss to Meath in the Seamus Heaney Cup final in Portlaoise on Wednesday.

Michael Kavanagh is tackled during Wexford's loss to Meath in the Seamus Heaney Cup final in Portlaoise on Wednesday.

wexfordpeople

WEDS. JUNE 1

New Ross Standard U13HC Division 5, Group B (7.30 p.m.): St. Patrick’s v. Faythe Harriers (Ian Plunkett).

THURS. JUNE 2

Gorey Guardian U15FC Division 4 (7 p.m.): St. Anne’s v. Ferns St. Aidan’s (Aidan Foley).

This is Wexford Newsletter

A weekly update on the top stories from County Wexford in news and sport, direct to your inbox

This field is required

FRI. JUNE 3

New Ross Standard U13HC Division 3 (7.15 p.m.): Cloughbawn v. Rathnure (Ger Cullen).

TUES. JUNE 7

New Ross Standard U13HC Division 1 (7.30 p.m.): Glynn-Barntown v. Monageer-Boolavogue; Liam Mellows v. Oylegate-Glenbrien (Lorcan Browne); St. Martin’s v. Naomh Éanna; Faythe Harriers v. Buffers Alley (Stephen Burke).

New Ross Standard U13HC Division 2 (7.30 p.m.): Blackwater v. St. Anne’s (Aidan Foley); Ballyhogue v. Rapparees (Niall O’Loughlin); Oulart-The Ballagh v. Ferns St. Aidan’s; Shelmaliers v. Rathgarogue-Cushinstown (Niall McDonald).

New Ross Standard U13HC Division 3 (7.30 p.m.): Craanford v. Cloughbawn (Paddy Brady); Rathnure v. Adamstown; HWH-Bunclody v. Bannow-Ballymitty; Crossabeg-Ballymurn v. Ballynastragh Gaels (Francis Neville).

New Ross Standard U13HC Division 4 (7.30 p.m.): Our Lady’s Island/St. Fintan’s v. Davidstown-Courtnacuddy (in Carne, Derek Murphy); St. Mary’s, Rosslare v. Askamore; Kilmore v. Horeswood; Duffry Rovers v. Ballygarrett.

New Ross Standard U13HC Division 5, Group A (7.30 p.m.): St. James’ v. Moguegeen Gaels (David Jenkins); Na Fianna Clonard v. Shamrocks (Martin Conway); Geraldine O’Hanrahans v. Taghmon-Camross (Pat Kehoe).

New Ross Standard U13HC Division 5, Group B (7.30 p.m.): Gusserane O’Rahillys v. Marshalstown-Castledockrell (Bob Treacy).

THURS. JUNE 9

Gorey Guardian U15FC Division 4 (7.15 p.m.): St. Anne’s v. Moguegeen Gaels (David Fitzgerald).


Privacy