| 7.3°C Dublin

Temp Head - U11 Prem Div 1 Cup

U11 Prem/Div 1 Cup: Colga v Tuam Celtic, at Eamonn Deacy Park, 7:00 PM Final.

U11 Prem/Div 1 Cup: Colga v Tuam Celtic, at Eamonn Deacy Park, 7:00 PM Final.

WEDNESDAY 12TH JUNE 2013

Girls Under 14 Cup: Salthill Devon B v Corrib Rangers, at Drom, 7:00 PM; Cregmore v Salthill Devon A, at Cregmore, 7:00 PM; Craughwell United v Kinvara Utd, at Craughwell, 7:00 PM; Moyne Villa v Athenry, at Headford, 7:00 PM ; Maree/ Oranmore v Shiven Rovers, at Oranmore, 7:00 PM.

Galway Bay Seafoods Under 13 Premier: Mervue Utd A v Hibs/Foyle, at Mervue, 6:30 PM.

THURSDAY 13TH JUNE 2013

Girls Under 14 Cup: Colga v Oughterard, at Clarinbridge, 7:00.

FRIDAY 14TH JUNE 2013

U12 GFA Shield: West Coast Utd v Tuam Celtic, at Eamonn Deacy Park, 7:30 PM FINAL.

U12 Div 1 Girls: Kinvara Utd v Shiven Rovers, at Kinvara, 7:30 PM.

SUNDAY 16TH JUNE 2013

Under 16 Emerald Pitch Development Premier League: Hibs/Foyle v Mervue Utd A, at Bohermore, 11:00 AM.

Under 14 Colie Smyth Premier League: Corrib Celtic v Salthill Devon A, at Annaghdown, 11:00 AM.

Girls U14 Premier League: Colga v Moyne Villa, at Mervue, 2:00 PM ; Salthill Devon A v Cregmore, at Drom, 2:00 PM.

Girls U14 First Division: Corrib Rangers v Athenry, at Westside, 2:00 PM; Shiven Rovers v Kinvara Utd, at Shiven Rovers, 2:00 PM.

Galway Bay Seafoods Under 13 Premier: Maree/Oranmore A v Hibs/Foyle, at Oranmore, 11:00 AM. U12 Div 1 Girls: Corrib Rangers v Moyne Villa A, at Westside, 4:00 PM; Shiven Rovers v Mervue Utd A, at Shiven Rovers, 4:00 PM.

TUESDAY 18TH JUNE 2013

Under 17 Premier League: Mervue Utd A v Hibs/Foyle, Mervue, 7:00 PM.

Under 16 Emerald Pitch Dev Premier League: Athenry v Hibs/Foyle, at Athenry, 7:00 PM.

Under 14 Colie Smyth Premier League: Hibs/Foyle v Salthill Devon A, at Crestwood, 7:00 PM.

WEDNESDAY 19TH JUNE 2013

Ladies premier league: Salthill Devon v Corrib Rangers, at Drom, 7:30 PM; Shiven Rovers v Colga, at Shiven Rovers, 7:30 PM; Kinvara Utd v Dunmore Town, Kinvara, 7:30.

Women's Divison One League: Loughrea v Moyne Villa, at Loughrea, 7:30 PM.

Under 17 Premier League: Hibs/Foyle v Mervue Utd A, at Bohermore, 7:00.

Galway Bay Seafoods Under 13 Premier: Knocknacarra A v Hibs/Foyle, at Cappagh Park, 6:30 PM ; Hibs/Foyle v Bearna Na Forbacha A, at Crestwood, 7:00 PM.

RESULTS

Under 16 First Division: Maree/ Oranmore 2, Colemanstown Utd 2.

Under 14 Second Division: Corofin Utd 1, Mervue Utd A 1.

Girls U14 Premier League: Salthill Devon B 0, Colga 2.

Galway Bay Seafoods U13 Premier: Hibs/Foyle 1, Mervue Utd A 5; Hibs/Foyle 2, Knocknacarra A 1; Mervue Utd A 3, Maree/Oranmore A 0; Bearna Na Forbacha A 6, Knocknacarra A 1.

U12 GFA Colleran Cup: Cregmore 0, Maree/Oranmore 1.

Under 12 Ski Soccer Premier League: Maree/Oranmore A 1, Knocknacarra A 1.

Under 12 Third Division: Maree/ Oranmore B 0, Moyne Villa 3.

Girls U12 First Division (2): Shiven Rovers 2, Corrib Rangers 4.

Girls U12 Cup: Salthill Devon A 2, Cregmore A 0; Salthill Devon A 7, Colga A 1; Cregmore A 3, Mervue Utd A 0.

U12 Div 1 Girls: Craughwell United A 4, Oughterard 4.

Girls U10 Local Cup: Cregmore A 2, Kilshanvey Utd A 0; Oughterard 1, Cregmore A 4; Kinvara Utd 1, Kilshanvey Utd A 3.


Privacy