| 13.2°C Dublin

Temp Head - Monday June 24 7 0

Monday, June 24 (7.0)

Countrywide Forklift Training Women's Div 1: Bridge United Ladies v Naas AFC, Tegral grounds, P Furlong; Kilcullen AFC v Naas United, Community Grds, TJ Carroll; Sallins Celtic v Kildare Town AFC, Sallins Pk, P O'Brien.

So-Fresh Entertainment Women's Division 2: Newtown Rvs v Edenderry Town FC, Booleigh, A Ennis; Castle Villa AFC OFF Mountmellick FC, Mullarney Pk, G Solen; Kilcock Celtic v Allenwood Celtic, Scoil Dara, T Gleeson.

Saturday, June 29

Hill Electrical Division 3: Clongorey United v Walshestown FC, Old Bog Road, 6.30pm TBC.

results

Rooney Coaches Women's Division Cup (Round 1): Naas AFC 3, Kilcullen AFC 1; Castle Villa AFC 6, Edenderry Town (AET) 2; Naas United FC 0, Bridge United Ladies 8; Sallins Celtic 5, Newtown Rovers 3; Kilcock Celtic/Kildare Town/Allenwood Celtic/Mountmellick (idle).

Lumsden league Cup (Round 1): Barnhall Rovers 2, Liffey Athletic 0.

CR Wynne Feeds Senior Division: Newbridge FC 1, Sallins Celti 1.

Aermax Premier Division: Bridgewood Celtic 1, Sundays Well FC 1.

Big Brands Big Savings Masters Division 1: Suncroft AFC 2, Woodstock Celts 0; Caragh Celtic 1, Newbridge Hotspurs 0;

Allenwood Celtic 3, Castle Villa AFC 0; Kildare Town (Idle).

Joe's Jewellers Masters Division 2: Monasterevin AFC 1, Maynooth Town 1; Leixlip United FC 3, Eleson United 2; Rathangan AFC 0, Naas United 6; Naas AFC/Coill Dubh AFC (idle).

Lumsden League (Round 1): Galhoy FC 3, Newbridge Hotspurs (AET) 4; Caragh Celtic 2, Moone Celtic 0.

Georgina Donnelly Premier Cup (QF): Newtown Rovers 1, Clane United (AET) 1; Clane United win 3-2 on penalties.

Casey Division 2 Cup (QF): Athy Town AFC 1, Kinnegad Juniors FC 3.

Republic of Ireland Supporters Cup – Div 3-4 (Round 1): Clongorey United 2, Newtown Rovers 3.

CR Wynne Feeds Senior Division: Naas United AFC 2, Suncroft AFC 1; Coill Dubh AFC 1, Rathangan AFC 4; Woodstock Celts 4, Castle Villa AFC 3; Ballycane Celtic/Liffey Celtic/Kildare Town AFC/Eleson United (Idle).

Aermax Premier Division: Monasterevin AFC 2, Kingstown FC 2; Kilcock Celtic 5, Bridge United 3; Dunlavin AFC (Idle).

Hoey Spar Moorefield Division 1: Kilcullen AFC 1, Straffan AFC 5; Kildare Town AFC/Maynooth Town AFC/Clonmullion AFC (Idle).

Cooks Cabin Division 2: Bush Celtic FC 0, Clane United 3; Newbridge Colts 4, Donard FC (R3) 2; Redwood FC (Idle).

Hill Electrical Division 3: Kilcullen AFC 1, Walshestown FC 1; Naas United FC 2, Castle Villa AFC 3 (R3); Newbridge Hotspurs OFF Monasterevin AFC, (R3).

Wallace Trophies Division 4:

Allenwood Celtic 1, Johnstown United 2; Monread FC 2, Rathangan FC 2; Suncroft AFC/Ballycane Celtic (Idle).

notices

YOUTH CERT: We are working closely with the FAI to arrange a Youth cert course for all applicants who have completed their Senior Intro as soon as possible.

For various reasons, it is taking longer than expected to confirm these dates/times. Please be patient with us and we will forward more information as soon as it becomes available.


Privacy