| 16.5°C Dublin

Temp Head - Group 1

Group 1

Limerick District 2, South Tipperary 1; Limerick Desmond 1, Cavan/Monaghan 1; Limerick District 2, Cavan/Monaghan 1; Limerick Desmond 2, South Tipperary 2; Limerick District 4, Limerick Desmond 1; South Tipperary 0, Cavan/Monaghan 1.

Group 2

NDSL 5, Roscommon 0; Kerry 3, West Cork 1; NDSL 1, West Cork 1; Kerry 3, Roscommon 0; NDSL 2, Kerry 1; Roscommon 0, West Cork 1

Group 3

Wexford 3 Clare 1; Donegal 4, Wicklow 0; Wexford 2, Wicklow 0; Donegal 1, Clare 0; Wexford 2, Donegal 2; Clare 2, Wicklow 3

Group 4

Cork 6, Sligo/Leitrim 0; Longford 0, Carlow 0; Cork 4, Carlow 1; Longford 2, Sligo/Leitrim 1; Cork 6, Longford 0; Sligo/Leitrim 1, Carlow 3

Group 5

DDSL 3, WWEC 0; SDFL 0, Kildare 2;

DDSL 3, Kildare 0; SDFL 4, WWEC 0; DDSL 5, SDFL 0; WWEC 0, Kildare 3

Group 6

Midlands 0, Limerick County 1; Galway 1, Mayo 0; Midlands 1, Mayo 1; Galway 0, Limerick County 2; Midlands 1, Galway 4; Limerick County 1, Mayo 0.

Group 7

Waterford 1, Athlone 2; NEC 2, Inishowen 1; Waterford 4, Inishowen 0; NEC 2, Athlone 2; Waterford 4, NEC 0; Athlone 2, Inishowen 1

Group 8

Kilkenny 1, Drogheda 0; Dundalk 2, North Tipperary 1; Kilkenny 0, North Tipperary 1; Dundalk 3, Drogheda 0; Kilkenny 0, Dundalk 1; Drogheda 1, North Tipperary 3.

Cup Quarter Finals (group winners) DDSL 6, Limerick County 0; Dundalk 1, NDSL 3; Athlone 0, Cork 1; Limerick District 1, Donegal 1 (Limerick 7-6 on pens).

Cup Semi Finals (quarter final winners): Limerick District 0, DDSL 5; NDSL 0, Cork 0 (NDSL 5-4 on pens).

Cup Play Off (losing semi finalists for 3rd/4th positions): Limerick District 2, Cork 2 (Cork 4-2 on pens)

Cup Final: DDSL 2, NDSL 0

Plate Semi Finals (Cup quarter final : losers): Dundalk 1, Donegal 1 (Donegal 4-1 on pens): Athlone1 Limerick County 1 (Athlone 5-4 on pens)

Plate Final (for 5th/6th positions) .

Donegal 1, Athlone 1pens)

Plate Play Off (losing semi finalists for 7th/8th positions): Dundalk 2, Limerick County 3

Bowl Quarter Finals (group runners up): Carlow 1, Galway 2; Kildare 4, North Tipperary 0; Cavan/Monaghan 2, Kerry 1; Waterford 2, Wexford 3

Bowl Semi Finals (quarter finals winners): Galway 0, Kildare 4; Cavan /Monaghan 0, Wexford 3.

Bowl Play Off (semi finals losers for 11th/12thpositions): Galway 3, Cavan/Monaghan 0

Bowl Play Offs (quarter finals losers): Waterford 4, North Tipperary 1; Carlow 1, Kerry 2

Play Off winners 1v2 (for 13th/14th positions): Waterford 0, Kerry 1

Play Off losers 1v2 (for 15th/16th positions): North Tipperary 0, Carlow 2

Bowl Final (for 9th/10th positions) Kildare 1, Wexford 3

Shield Quarter Finals (group 3rd placed teams): Longford 0, Mayo 1; SDFL 0 Limerick Desmond 1 (SDFL win 3-1 on pens); Wicklow 1, West Cork 3; NEC 3, Kilkenny 1

Shield Semi Finals (quarter finals winners): NEC 4, SDFL 2; Mayo 2, West Cork 0.

Shield Play Off (semi final losers for 19th/20th positions): SDFL 1 West Cork 1 (SDFL 3-2 on pens)

Shield Play Offs (quarter finals losers): Kilkenny 1, Limerick Desmond 0; Longford 1, Wicklow 1 (Longford 4-3 on pens)

Play Off Winners 1v2 (for 21st/22nd positions); Longford 2, Kilkenny 3

Play Off Losers 1v2 (for 23rd/24th positions): Wicklow 1, Limerick Desmond 4.

Shield Final (for 17th/18th positions): NEC 3, Mayo 1

Trophy Quarter Finals (group 4th placed teams): Sligo/Leitrim 3 , Roscommon 3 (Roscommon 4-3 on pens); Clare 1, WWEC 0; South Tipperary 0, Midlands 3; Drogheda 0, Inishowen 0 (Drogheda 4-3 on pens).

Trophy Semi Finals (quarter finals winners): Midlands 3, Roscommon 1; Clare 2, Drogheda 2 (Drogheda 3-2 on pens)

Trophy Play Off (semi final losers for 27th/28th positions): Roscommon 2, Drogheda 3

Trophy Play Offs (quarter finals losers): Inishowen 2, WWEC 1; Sligo/Leitrim 3, South Tipperary 1; Play Off winners 1v2 (for 29th/30th positions): Inishowen 1, Sligo/Leitrim 1; (Sligo Leitrim 4-3 on pens)

Play Off losers 1v2: WWEC 1, South Tipperary 3.

Trophy Final (for 25th/26th positions): Midlands 1, Clare 4.


Privacy