| 3.8°C Dublin

Temp Head - Countywide Forklift Training Womens Division

Countywide Forklift Training Womens Division 1 (7.0 Kick-off): Kilcullen AFC OFF Bridge United Ladies, Comm. Grds; Naas AFC v Sallins Celtic, Naas SC, P O'Brien; Naas United FC v Kildare Town AFC, Donnelly Mrs, P Furlong.

Countywide Forklift Training Womens Division 1 (7.0 Kick-off): Kilcullen AFC OFF Bridge United Ladies, Comm. Grds; Naas AFC v Sallins Celtic, Naas SC, P O'Brien; Naas United FC v Kildare Town AFC, Donnelly Mrs, P Furlong.

So-Fresh Entertainment Womens Division 2 (7.0 kick-off): Edenderry Town FC v Castle Villa AFC, P. Moloney pk, M Moules; Mountmellick Utd v Allenwood Celtic, Davis Pk, S Comerford; Newtown Rovers/Kilcock Celtic (Idle).

WEDNESDAY, JUNE 12

FAI Women's Junior Challenge Cup (Round 1): Corduff FC v Kilcullen AFC, Local, 7.15pm.

SATURDAY, JUNE 15 (7.0 UNLESS STATED)

KDFL Masters Cup (Round 1): Castle Villa AFC v Naas AFC, Mularney Pk, G McNally; Kildare Town AFC v Rathangan AFC, Rathbride road, A Ennis; Maynooth Town v Allenwood Celtic, Dublin rd, J Brecknell; Coill Dubh AFC v Newbridge Hotspurs FC, Cusack Pk, E Sullivan; Naas United v Woodstock Celts, Monread, M Brennan; Leixlip United v Caragh Celtic, A/W Amenity Ctr, 6.00pm G Kidd; Eleson United v Monasterevin AFC, Allen, 5.00pm JC Kelly; Suncroft AFC (Idle).

Casey Division 2 Cup (QF): Barnhall Rovers v Bush Celtic, Hewlett Packard (TBA).

SUNDAY, JUNE 16 (KICK-OFF AS STATED)

KDFL Division 1 Cup (Prelims): Grangecon AFC v Kildare Town AFC, Comm.Grds, 11.00am E McCann; Newbridge Hotspurs v Caragh Celtic, Rickardstown, 11.00am J Dwane.

Casey Division 2 Cup (QF): Redwood FC v Clane United, Naas VEC, 11.00am, B Conlon; Newbridge Colts v Donard FC, Patrician Sch, 11.00am, S Sage.

Republic of Ireland Supporters Cup Div 3-4 (Round 1): Rathangan FC v Ballycane Celtic, Bracknagh rd (New Pitch) 11.00am, J McDonnell; Clongorey United v Newtown Rovers, Old Bog rd, 11.00am, R Kennedy; Monread FC v Moone Celtic, Monread, 2.00pm, J Brecknell; Castle Villa AFC v Liffey Athletic FC, Mullarney pk, 11.00am, A Ennis; Newbridge Hotspurs v Johnstown United, Rickardstown, 2.00pm, D Hickey; Naas United FC v Walshestown FC, Monread, 11.00am, S Comerford; Suncroft AFC v Monasterevin AFCm, Comm grds, 11.00am, G McNally; Allenwood Celtic v Kilcullen AFC, Canal rd, 11.00 or 2.00pm (TBC)T Gleeson.

CR Wynne Feeds Senior Division: Rathangan AFC v Castle Villa AFC, Mularney Pk, 2.00pm J Black; Kildare Town AFC v Liffey Celtic, Rathbride rd, 2.00pm E Sullivan; Ballycane Celtic v Newbridge FC, Ballycane, 2.00pm A Sherlock; Woodstock Celts v Eleson United, Castle Pk, 2.00pm D Coombes; Naas United FC v Coill Dubh AFC, Donnelly Mrs, 11.00am P Donnelly; Suncroft AFC/Sallins Celtic (Idle).

Aermax Premier Division: Clane United FC v Monasterevin AFC, Doctors rd, 11.00am P France; Dunlavin AFC v Kilcock Celtic, Pound rd, 2.00pm, M Hickey; Newtown Rovers v Kingstown FC, Booleigh, 2.00pm, L Carthy; Bridgewood Celtic/Kilcock Celtic/Bridge United/Sundays Well (Idle).

Hoey Spar Moorefield Division 1: Galhoy FC v Liffey Celtic, Patrician sch, 2.00pm,B Conlon; Clonmullion AFC v Maynooth Town FC, Clonmullion, 2.00pm, M Byrne; Kilcullen AFC/Straffan AFC (Idle).

Cooks Cabin Division 2: Kinnegad Juniors/Athy Town AFC (Idle).

MONDAY, JUNE 17 (KICK-OFF 7.0)

Rooney Coaches Women's Division Cup (Round 1): Naas AFC v Kilcullen AFC, Naas SC, P Furlong; Castle Villa AFC v Edenderry Town, Mullarney Pk, G Solan; Naas United FC v Bridge United Ladies, Donnelly Mrs, M Byrne; Sallins Celtic v Newtown Rovers, Sallins Pk, P O'Brien; Kilcock Celtic/Kildare Town/Allenwood Celtic/Mountmellick (idle).

RESULTS

Countrywide Forklift Training Women's Div 1: Kildare Town 0, Kilcullen AFC 5; Bridge United Ladies/Sallins Celtic (Idle).

So-Fresh Entertainment Women's Div 2: Edenderry Town FC 0, Mountmellick United 0; Allenwood Celtic OFF Newtown Rovers; Kilcock Celtic 1, Castle Villa AFC 2.

Joe's Jewellers Masters Division 2: Rathangan AFC 0, Maynooth Town FC 2.

Countrywide Forklift Training Women's Div 1: Naas United 1, Naas AFC 6.

KDFL Lumsden League Cup (Prelim): Liffey Athletic 3, Naas AFC 1.

Georgina Donnelly Premier Cup (Q-Final): Bridgewood Celtic 2, Kilcock Celtic 2 (Kilcock Celtic win 4-3 on penalties AET).

CR Wynne Feeds Senior Division: Newbridge FC 0, Castle Villa AFC 2.

Cooks Cabin Division 2: Barnhall Rovers FC 3, Clane United 2 (R3).


Privacy