| 12.8°C Dublin

WDSL Competition

THE WDSL in association with the FAI and their summer soccer schools are looking to give one family the chance to win a family ticket to the Ireland v Georgia friendly game in the Aviva Stadium on Sunday June 2.

All you have to do is answer the following question Q: What is the name of the development officer for Wicklow?Hint: check out http://www.summersoccerschools.ie/ Answers along with your name and contact details are to be sent to wdslcompetition@gmail.comby midnight on SaturdayJune 1.

The winner will be notified .

RESULTS

U8 Green: Wolfe Tone 1; Wicklow Rov A 4.

U8 White: Ardmore Rov A 3; Newtown 1.

U8 Red: Enniskerry 3; Ashford Rov B 2.

U9 Green: Greystones Utd B 4; Ardmore Rov A 2, Wicklow Rov A 5; Arklow Town A 0.

U9 White: Wolfe T 4; Ashford Rov 2.

U9 Gold: Roundwood 3; Ashford Rov B 2.

U9 Red: Ardmore Rov B 3; Coolboy Rgs 3.

U9 Yellow: Wicklow Rov C 4; Greystones Utd E 4, Ardmore Rov C 6; Greystones Utd E 4, Wicklow Rov C 2; Fassaroe YC 3.

U10 Prem Div Shield: St. Anthonys 3; Greystones Utd B 0, Enniskerry A 1; Greystones Utd B 1.

U10 Div 1 Shield: Greystones Utd C 3; Arklow Utd 5, Arklow Utd 1; Roundwood 2, Wicklow Rov A 5; Enniskerry B 0.

U10 Div 2 Shield: Greystones E 0; Ardmore Rov B 4, Greystones Utd E 3; Wicklow Rov C 3, Coolboy Rgs 5; Greystones Utd D 2.

U11 Prem Div Shield: Ardmore Rov 1; Coolboy Rgs 2, Roundwood 1 Arklow Town A 2, Coolboy Rgs 0; Roundwood 3, Wicklow Rov A 6; Coolboy Rgs 1.

U11 Div 1 Shield: Greystones B 3; Enniskerry 0, Greystones Utd A 3; St. Anthonys 1, Enniskerry 2; Carnew 6.

U11 Div 2 Shield: Wicklow Rov B 0; Wolfe Tone A 3, Aughrim Rgs 3; Ashford Rov A 3, Avonmore 3; Fassaroe YC 4.

U11 Div 2 Shield Play-off to reach Final: Avonmore 6; Wicklow Rov B 1.

U11 Div 3 Shield: St. Patricks 7; Greystones Utd C 1.

U12 Div 1: Wolfe Tone B 1; Wicklow Town 2.

U12 Div 2: Wolfe Tone A 0; Arklow Utd A 4.

U12 Div 3 Cup Semi Final: St. Anthonys wo; Arklow Utd A scr.

U12 Div 3 Cup Final: Greystones Utd B 2; St. Anthonys 1.

U12 Div 3: Little Bray Utd 6; Wicklow Rov B 1.

U13 Prem Div: Avonmore 3; Wicklow Rov A 0, Wicklow Rov A 0; Avonmore 4.

U13 Div 1: Aughrim Rgs 4; St. Patricks 2, St. Anthonys 2; Aughrim Rgs 2.

U13 Div 2: Wolfe Tone 2; Wicklow Rov B 1.

U14 Div 1: Wolfe Tone B 3; Ardmore Rov 2.

U14 Div 2: Newtown 3; Ashford Rov 1.

U14 Div 3 Cup Final Replay: Newtown 8; Greystones Utd B 1.

U15 Prem Div: Wicklow Rov A 9; Arklow Town A 2, St. Anthony's 5; Arklow Utd A 4, Aughrim Rgs 1; Wicklow Rov A 5.


Privacy