| 12.7°C Dublin

WEDNESDAY AUG 20

WEDNESDAY AUG 20

Adult Hurling League Division 8 - 12th Lock: Wild Geese v Lucan Sarsfields, P J Murray (7.0).

PWDLFAPDPts

Erin Go Bragh 770020610510114

St Oliver Pl/ER 8611169828713

Lucan Sarsfields 86021821057712

St Patricks (P) 96031661323412

Round Towers (C) 8503118111710

Wild Geese 8413143128159

O Dwyers 9414102140-389

Clontarf 7403125137-128

Na Gaeil Oga 8305103146-436

St Peregrines 9306129179-506

Realt Dearg 830588148-606

St Josephs OCB 9216122154-325

Civil Service Hurling 8107106131-252

Crumlin 810771132-612

SATURDAY AUG 23

(6.0 UNLESS STATED)

Adult Football League Division 1 - Martin Savage Park: St Oliver Plunketts ER v Kilmacud Crokes, Ronnie Malone; Saggart: St Marys S v Na Fianna, Tony Clarke; Pairc Ciceam: Ballymun Kickhams v St Brigids, Peader Behan; Dolphin Park: Templeogue Synge Street v St Judes, Paul Buggy; St Annes Park: Raheny v Thomas Davis, Terry Carton; Pairc Ui Murchu: Ballyboden St Endas v St Maurs, Philip Fitzsimons; Pairc Na Uinsionn: St Vincents v St Patricks (D), Sean Gahan.

PWDLFAPDPts

Ballymun Kickhams 1292127416111320

St Brigids 129032241715318

St Maurs 128131971831417

Kilmacud Crokes 127232031604316

Na Fianna 127052272072014

St Judes 126152111862513

St Sylvesters 126151891662313

St Vincents 125342432331013

Raheny 12615178182-413

Ballyboden St Endas 12525188188012

St Oliver Pl/ER 124262241913310

Thomas Davis 12426194218-2410

Parnells 12318155257-1027

St Patricks (D) 12228149239-906

Templeogue Sy St 12219163212-495

St Marys S 12219183248-655

Adult Football League Division 2 - Blunden Drive: O Tooles v Cuala, Darragh Sheppard; Skerries: Skerries Harps v Fingal Ravens, Gary McCormack; Pairc Barrog: Naomh Barrog v Erins Isle, Sean McCarthy; Somerton Park: Castleknock v Round Towers (C), Fergus McGreevy; Glenauline Park: St Patricks (P) v Ballinteer St Johns, Tony Lambe; Lawless Park: Fingallians v St Peregrines, Kevin Roche; 12th Lock: Lucan Sarsfields v Naomh Mearnog, Billy O Connell; Silver Park: Kilmacud Crokes v St Annes, James King.

PWDLFAPDPts

Fingal Ravens 1211011871414622

Cuala 129032191615818

Round Towers (C) 127142111694215

Lucan Sarsfields 127141941672715

Skerries Harps 127141911721915

Castleknock 116141741631113

St Annes 12534180175513

Naomh Mearnog 12606160156412

O Tooles 12525179177212

Ballinteer St Johns 12606187189-212

Naomh Barrog 11515157176-1911

St Patricks (P) 11326167187-208

Erins Isle 12318185196-117

St Peregrines 11218151203-525

Kilmacud Crokes 11209123177-544

Fingallians 11128149205-564

Adult Football League Division 3 - St Mobhi Road: Na Fianna v Clontarf, Philip Brady; Ballyboughal: Ballyboughal v Naomh Fionnbarra, Robert Fennelly; McGee Park: St Marks v Garda, Seamus Farrelly; Broomfield: St Sylvesters v Scoil Ui Chonaill, Damien Burnett; Cloghran: Whitehall Colmcille v St Brigids, David O Connor; Pairc Ui Bhriain: Naomh Olaf v St Finians (S), Pat Murphy; Pairc Na Uinsionn: St Vincents v Trinity Gaels, John Goulding; Sancta Maria: Ballyboden St Endas v Clanna Gael-Fontenoy, Mick O Flaherty.

PWDLFAPDPts

Clontarf 1111001911108122

Na Fianna 119021651244118

Garda 118031541173716

Trinity Gaels 116231601421814

St Brigids 11704153148514

Scoil Ui Chonaill 116141791611813

Clanna Gael-Font 11614152144813

Naomh Olaf 116051691531612

St Vincents 115061811701110

St Finians (S) 11506151146510

Naomh Fionnbarra 11506170173-310

Ballyboughal 11326151179-288

Whitehall Colmcille 11317152178-267

St Sylvesters 11227151202-516

St Marks 11119120198-783

Ballyboden St Endas 110011129183-540

Adult Football League Division 4 - Tymon North: St Judes v Raheny, Robbie Glennon; Balbriggan: O Dwyers v Ballymun Kickhams, Gerry McNally; Naul: Clann Mhuire v Man O War, David Storey; Chanel: Parnells v St Brigids, Michael Mc Cafferty; 12th Lock: Lucan Sarsfields v St Finians (N), Gerard Delaney; Pearse Park: Crumlin v Good Counsel, Darren Malone; Edenmore: St Monicas v Round Towers (C), Michael Moylan.

PWDLFAPDPts

Ballymun Kickhams 11110024211912322

Good Counsel 1110012311349720

St Judes 1110012111169520

Raheny 104331311171411

St Margarets 11515175177-211

Clann Mhuire 11515131157-2611

St Monicas 10505150169-1910

St Finians (N) 11506160181-2110

Parnells 10415125129-49

St Brigids 10415140164-249

Lucan Sarsfields 11416122154-329

Round Towers (C) 10406148165-178

St Oliver Pl/ER 11317152176-247

Man O War 11317143185-427

Crumlin 10217120156-365

O Dwyers 110110131213-821

SUNDAY AUG 24

(10.30 UNLESS STATED)

Junior A Football Championship - Balgriffin: Round Towers (L) v St Vincents, Gary Carthy; Balgriffin: St Oliver Plunketts ER v Craobh Chiarain, Dan Moriarty (12.0).

Junior B Football Championship - Islandbridge: Civil Service Football v Bank of Ireland, Finbar Gaffney (11.0); Broomfield: St Sylvesters v Robert Emmets, John Higgins (11.0).

Junior C Football Championship - Community Centre: Round Towers (C) v Naomh Fionnbarra, Rory Conway (11.0); Pairc Na Uinsionn: St Vincents v Raheny, Kevin Doherty (11.0).

Junior D Football Championship - Chanel: Parnells v Kilmacud Crokes, Trevor Gleeson (3.0); McGee Park: St Marks v Na Fianna, Simon Redmond (3.0); Hyde Park: Cuala v Ballyboden St Endas, Pat Murphy Jnr (3.0); Broomfield: St Sylvesters v St Oliver Plunketts ER, Liam Aherne Clarke (3.0).

Junior E Football Chamionship - Balheary: St Colmcilles v Beann Eadair, Karl Keane (3.0); Kingswood: St Kevin-Killians v Tyrellstown, Sean O Canainn (3.0).

Adult Football League Division 5 - Pairc Barrog: Naomh Barrog v Thomas Davis, Paul Harte (11.0); Pairc Ui Murchu: Ballyboden St Endas v Cuala, Michael O Connell (11.0); Russell Park: St Brigids v Innisfails, Tomaas O Cuinneagain (11.0); Collinstown Lane: Na Fianna v Ballinteer St Johns, Peter Smyth (11.0); Garristown: Garristown v Erins Isle, Joe Dromgoole (11.0).

PWDLFAPDPts

St Vincents 1192022212010220

Cuala 1210022481539520

Craobh Chiarain 119111999710219

Kilmacud Crokes 129032171556218

Round Towers (L) 118031981257316

Thomas Davis 127141931573615

Erins Isle 126061681472112

Naomh Mearnog 11605152173-2112

Ballyboden St Endas 11515156169-1311

Na Fianna 12507157183-2610

Garristown 11416112162-509

Ballinteer St Johns 12327169195-268

Innisfails 12408160192-328

Naomh Barrog 1111995183-883

St Brigids 121110108214-1063

Fingal Ravens 110011108237-1290

Adult Football League Division 6 - Dolphin Park: Templeogue Synge Street v O Tooles, Willie Maloney (11.0); Cloghran: Whitehall Colmcille v Wanderers, Mick Joyce (11.0); Skerries: Skerries Harps v St Judes, Anton Keating (11.0); St Annes Park: Clontarf v Castleknock, John Dunning (11.0); Blakestown: St Peregrines v St Maurs, Shay Hurson (11.0).

PWDLFAPDPts

Templeogue Sy St 1211011881454322

St Maurs 12101121311210121

St Sylvesters 118031881375116

Whitehall Colmcille 127051801681214

Civil Service Football 12615168170-213

St Brigids 12606132166-3412

Fingallians 11515164155911

St James Gaels 12516171165611

St Judes 12507170189-1910

Castleknock 11506136157-2110

Skerries Harps 11416169145249

Naomh Fionnbarra 11416123176-539

St Peregrines 12408156172-168

Clontarf 12318169174-57

O Tooles 11317167199-327

Wanderers 1020889153-644

Adult Football League Division 7 - Grangegorman: St Brendans v Stars of Erin, Dermot White (11.0); Bohernabreena: St Annes v Ballymun Kickhams, Bernard Lennon (11.0); Westmanstown: Garda v Kilmacud Crokes, Sean McNicholas (11.0); 12th Lock: Lucan Sarsfields v St Marys S, James Brennan (11.0); Martin Savage Park: St Oliver Plunketts ER v St Margarets, Jason Buckley (11.0).

PWDLFAPDPts

St Oliver Pl/ER 1210022041059920

Bank of Ireland 1191123910213719

Ballymun Kickhams 119022201516918

Lucan Sarsfields 118032121565616

St Brendans 128041971583916

Ballinteer St Johns 117131821057715

Robert Emmets 116141671194813

Garda 115331541391513

St Marys S 125161761334311

St Margarets 12417124201-779

St Annes 12327158191-338

Raheny 11407146183-378

Kilmacud Crokes 12318151277-1267

Ballyfermot De Salle 12219152209-575

Thomas Davis 12219140211-715

Stars of Erin 11011093275-1821

Adult Football League Division 8 - Oldtown: Wild Geese v Starlights, Laurence Groome (11.0); Leinster Road: Portobello v Trinity Gaels, Reggie Harbron (11.0); St Catherines Park: Na Gaeil Oga v St Josephs OCB, Andrew McAllister (11.0); Pairc Ui Bhriain: Naomh Olaf v St Finians (S), Mark Pollack (11.0); Liffey Park: Liffey Gaels v Ballyboughal, Harry Hayes (11.0).

PWDLFAPDPts

Round Towers (C) 118301921147819

Wild Geese 129122161754119

Scoil Ui Chonaill 118032001465416

Ranelagh Gaels 127141791433615

Na Gaeil Oga 127141841493515

St Vincents 106131391122713

Starlights 12615129143-1413

Liffey Gaels 116051491361312

St Josephs OCB 105141601382211

Na Fianna 11506147154-710

Kilmacud Crokes 1140718718078

Naomh Olaf 12408167208-418

Portobello 11317148156-87

Ballyboughal 10316139171-327

St Finians (S) 122010152229-774

Trinity Gaels 121110125259-1343

Adult Football League Division 9 - Blakestown: St Peregrines v Geraldine P Moran, Peader White (3.0); Hyde Park: Cuala v St Patricks (P), Derek Oman (3.0); Finglas: Erins Isle v St Maurs, Ian Smyth (3.0).

PWDLFAPDPts

Cuala 111100191989322

Parnells 1311022351548122

St Peregrines 1210021741324220

Geraldine P. Moran 118031781195916

Beann Eadair 11803140131916

Ballyboden St Endas 127051801265414

St Maurs 117041731343914

Templeogue Sy St 12606145198-5312

St Sylvesters 11506141147-610

Naomh Barrog 12507167176-910

St Oliver Pl/ER 11506131155-2410

AIB 11407178186-88

St Patricks (P) 12408174211-378

O Dwyers 151014211742

Erins Isle 111010111224-1132

St Annes 121011114245-1312

Adult Football League Division 10 Mid County - Longmeadows: St Brendans v Clontarf, Eugene Murphy (3.0); Kingswood: St Kevin-Killians v Liffey Gaels (3.0); Blakestown: St Peregrines v O Tooles, David Sweeney (3.0); Plunketts VEC: Rosmini Gaels v Raheny, Ger Ryan (3.0); Pope John Paul ll Park: Naomh Fionnbarra v St Monicas, Tom Tansey (3.0).

PWDLFAPDPts

Clanna Gael-Font 1211012765921722

Clontarf 119112158912619

St Brendans 118121641184617

Naomh Fionnbarra 128131671412617

Raheny 116231481351314

O Tooles 11524152189-3712

Rosmini Gaels 115141601174311

Liffey Gaels 1251699126-2711

St Monicas 11425128165-3710

Ballyfermot De Salle 134097891-138

Na Gaeil Oga 21131656130-747

St Peregrines 1030774198-1246

St Kevin-Killians 1120974233-1594

Adult Football League Division 10 North County - Russell Park: St Brigids v Fingal Ravens, Eamon Bryce (3.0); Somerton Park: Castleknock v Man O War, Mark Ryan (3.0); Lusk: Round Towers (L) v Naomh Barrog, Anthony Brennan (3.0).

PWDLFAPDPts

St Patricks (D) 1111002189812022

St Colmcilles 1110011951266920

Fingal Ravens 128041631184516

Castleknock 117041931157814

Round Towers (L) 106131701323813

Tyrellstown 11515141213-7211

Whitehall Colmcille 11506135132310

Na Fianna 9414140154-149

Fingallians 10406170184-148

St Brigids 11317177188-117

Pavee 9225153178-256

Man O War 11308130239-1096

Erin Go Bragh 1312108799-124

Naomh Barrog 1020882178-964

Adult Football League Division 10 South County - Tymon North: St Judes v Crumlin, Niall Dowler (3.0); Loreto Park: Ballinteer St Johns v Good Counsel, Hugh Finlay (3.0); Kiltipper Road: Thomas Davis v Round Towers (C), Stephen Maher (3.0); Iveagh Grounds: St James Gaels v St Francis Gaels Cabinteely, Mark Carroll (3.0); Frank Kelly Park: Wanderers v Croi Ro Naofa, Lorcan Potts (3.0).

PWDLFAPDPts

St Kevin-Killians 1111002718318822

St Marks 107121531015215

Cuala 117131991653415

St Judes 107031621144814

Crumlin 117041441162814

Croi Ro Naofa 115241691432612

Good Counsel 11524149151-212

Ballinteer St Johns 115061921791310

St James Gaels 11407131166-358

Wanderers 11407121159-388

Thomas Davis 10217101183-825

Francis/Cabinteely 9207127215-884

Round Towers (C) 920796186-904

Lucan Sarsfields 10118117171-543

CCC1

SATURDAY AUGUST 23

U11 CAMAINT FINALS

Venue: Parnell Park

Venue Co-Ordinator: Damian Murphy 0861706420

Pitch 1 10am Castleknock v Lucan Sarsfields 1 Scoil Ui Chonaill x 3

Pitch 2 10am Naas v Fingallians 1

Pitch 3 10am Fingallians 2 v Lucan Sarsfields 2

Pitch 1 11am Na Fianna 1 v Skerries Harps 1 Scoil Ui Chonaill x 3

Pitch 2 11am Ballinteer St. John 2 v Skerries Harps 2

Pitch 3 11am Na Fianna 2 v Ballinteer St John 1

Pitch 1 12 noon Nh Olaf v Whitehall Colmcille Erin's Isle x 3

Pitch 2 12 noon Craobh Chiaráin 2 v Commercials

Pitch 3 12 noon Ballyboden St Enda's v Raheny

Pitch 1 1pm Nh Barróg 1 v Cuala Erin's Isle x 3

Pitch 2 1pm St Jude's v Nh Barróg 2

Pitch 3 1pm St Maur's v Round Tower C

Pitch 1 2pm St Patrick's P v Craobh Chiaráin 1 St Vincents x 3

Pitch 2 2pm Erin's Isle 1 v Bray Emmets

Pitch 3 2pm Crumlin v Erins Isle 2

Pitch 1 3pm St Anne's 1 v O'Tooles St Vincents x 3

Pitch 2 3pm Beann Eadair v St. Annes 2

Pitch 3 3pm Good Counsel v Erin Go Bragh

Pitch 1 4pm Kevins HC v St. Marks St Vincents x 2

Pitch 2 4pm Cluain Tarbh v Faughs

These games are non-competitive. U11 Camaint Finals Day will involve one extended fixture of 20 mins per half followed by medal presentation to all participants. To maximise our young players 'game time' on the Parnell Park pitch we have gone with one fixture per team.

SATURDAY AUGUST 23

U12 FOOTBALL BLITZ

U12 Football Go Games rules apply with 20 min games of ( 2 x 10min). First Game at 10.30am. Second Game at 11am - Winners of Game 1 v Losers Game 1. Third game at 11.30am.

If teams tied at end of three games, places determined by head-to-head results and then score difference excluding the lowest placed team. Medals for 1st , 2nd and two Bronze medals for 3rd/4th place are now available for collection by host club from Parnell Park.

Porterstown - 10.30am Castleknock 1 v Kilmacud Crokes 1, ref St Peregrine's; 10.30am Ballyboden St Enda 1 v Cluain Tarbh 1, ref St Peregrine's.

Donabate - 10.30am: St Patrick's D 1 v Cuala 1, ref Fingallians; 10.30am Ballinteer St John 1 v Erin Go Bragh, ref Fingallians

Pc Barróg - 10.30am Naomh Barróg 1 v Fingal Ravens, ref O'Tooles; 10.30am Kilmacud Crokes 2 v Skerries Harps 1, ref O'Tooles

Rivervalley Park - 10.30am St Finian's S v Ballyboden St Enda 2, ref St Sylvester's; 10.30am Castleknock 2 v Parnell's, ref St Sylvester's.

Hartstown No 6 - 10.30am St Peregrine's v Kilmacud Crokes 3, ref Castleknock; 10.30am Whitehall Colmcille v Cluain Tarbh 2, ref Castleknock

Marlay Park - 10.30am Ballinteer St John 2 v Naomh Barróg 2, ref Nh Olaf; 10.30am Stars of Erin v Man O War, ref Nh Olaf

Tymon Park - 10.30am St Jude's v Ballyboden St Enda's 3, ref Crumlin; 10.30am Geraldine P Moran v Fingallians, ref Crumlin

Bremore Park - 10.30am O'Dwyer's v Ballyfermot DLS, ref St Maur's; 10.30am St Patrick's D 2 v Skerries Harps 2, ref St Maur's

CCC2

TONIGHT

U13 Hurling Lge Div2 - Bridgefield: St Sylvesters A v Ballinteer St Johns, Brian Doran-St Colmcilles (7.15); Ellenfield Park: Whitehall Colmcille A v St Brigids A, Robert Leonard - St Vincents (7.30).

PWDLFAPDPts

St Brigids A8611160728813

Clontarf A86111731185513

Whitehall Colmcille A85031751245110

Raheny 8413113138-259

Ballinteer St Johns 830598103-56

St Sylvesters A8215131167-365

Round Towers (C) 821594145-515

Naomh Mearnog 811662139-773

U13 Hurling Lge Div6 - Bohernabreena: St Annes v Clontarf B, Martin Kavanagh - St Marks (7.30).

PWDLFAPDPts

St Annes 76012162718912

O Dwyers 8602125834212

Skerries Harps B85031331221110

Cuala B85031201101010

Na Fianna B740386112-268

Clontarf B63039936636

St Monicas 62046175-144

St Patricks (P) 820641164-1234

Trinity Gaels 800824176-1520

U15 Hurling Lge Div3 - Martin Savage Park: Naomh OP-ER v Ballyboden St Endas B, Kevin Donohoe-Naomh Fionnbarra (7.30).

PWDLFAPDPts

Erins Isle 7502144885610

Thomas Davis 6501110585210

Rialto Gaels 650198752310

Naomh OP-ER 740312966638

Fingallians 5302635766

Ballyboden Endas B630364101-376

Good Counsel 62041069884

Na Fianna B610528133-1052

Lucan Sarsfields B600663129-660

U16 Hurling Lge Div2 - Bridgefield: St Sylvesters A v Lucan Sarsfields A, Brian Doran-St Colmcilles (7.30).

PWDLFAPDPts

Fingallians A98012141189616

Lucan Sarsfields A88001671016616

Craobh Chiarain 96121921286413

St Sylvesters A8413130105259

Naomh OP-ER 9405192141518

Thomas Davis 9324133146-138

O Tooles 9315134209-757

Ballinteer St Johns 9306110132-226

Naomh Barrog 9216124199-755

St Judes 900984201-1170

U16 Hurling Div2 Btm 5 - Pairc Ui Tuaithail Blunden Drive: O Tooles v St Judes, Danny Harrington-St Sylvesters (7.30).

U13 Football Lge Div1 - St Annes 1: St Vincents A v Lucan Sarsfields A, Ian Kavanagh - Raheny (7.30).

PWDLFAPDPts

Lucan Sarsfields A86022161684812

Skerries Harps A96032492212812

Kilmacud Crokes A95132252032211

St Sylvesters A8413173140339

St Vincents A8314159161-27

Clanna Gael-Font 8314191206-157

Whitehall Colmcille A8314181214-337

Ballyboden Endas A8017105186-811

U13 Football Lge Div6 - Arthur Griffith Park: Lucan Sarsfields B v Na Fianna B, John Malone-St Marys (7.30).

PWDLFAPDPts

Clontarf B87012011435814

St James Gaels 8602159154512

Lucan Sarsfields B8413197162359

St Brigids B8323174144308

Whitehall Colmcille B8305193194-16

Garristown 8305130195-656

Templeogue Sy St B8215130142-125

Na Fianna B8206135185-504

U16 FL Division 1 - Ballycullen: Ballyboden St Endas A v Clontarf A, Tommie Clinton-Croi Ro Naofa (7.30); Silver Park: Kilmacud Crokes A v Na Fianna A, Senan Finucane-Templeogue Synge Street (7.30).

PWDLFAPDPts

Ballyboden Endas A1090123412411018

Kilmacud Crokes A107032081456314

Thomas Davis 11515186199-1311

Castleknock A105051971811610

Clontarf A9414167133349

Na Fianna A10406145193-488

Naomh OP-ER 11308161228-676

Ballinteer St Johns A11308138233-956

U16 FL Division 2 - PNU: St Vincents v Cuala A, Derek Doran-St Colmcilles (7.30).

PWDLFAPDPts

St Sylvesters A11100122812210620

Ballymun Kickhams 107031691214814

Cuala A105051551451010

Lucan Sarsfields A10505139160-2110

Fingallians A11506162185-2310

Naomh Barrog 11506162191-2910

St Vincents 10406186176108

Erins Isle 11101095196-1012

U16 FL Division 3 - Russell Park: St Brigids v Round Towers (C), Killian Leddy-St Peregrines (7.30).

PWDLFAPDPts

Parnells 1210022269912720

Naomh Olaf A1010001969610020

St Peregrines 12804219210916

O Tooles 116051931573612

St Judes A10406163192-298

Round Towers (C) 11308149226-776

St Brigids 1030765205-1406

Raheny 14101395121-262

U16 FL Division 5 - Saggart: St Marys S v St Maurs, Donal Downs-Lucan Sarsfields (7.30); St Vincents School: Na Fianna B v Geraldine P Moran, Henry Dodrill-Nh Fionnbarra (7.30); Ballycullen: Ballyboden St Endas B v St Patricks (D), Lee Moroney-St Annes (7.30).

PWDLFAPDPts

Round Towers (L) 101000158639520

St Marys S 96031571352212

St Patricks (D) 96038980912

Geraldine P. Moran 9504123146-2310

Ballyboden Endas B9414166152149

St Maurs 8404919018

Westm'town Gaels 9315117152-357

Na Fianna B910874157-832

Scoil Ui Chonaill 80080000

WEDNESDAY AUG 20

U13 Hurling Lge Div2 - Moyle Park: Round Towers (C) v Naomh Mearnog, Mark Hanley - Lucan Sarsfields (7.30).

PWDLFAPDPts

St Brigids A8611160728813

Clontarf A86111731185513

Whitehall Colmcille A85031751245110

Raheny 8413113138-259

Ballinteer St Johns 830598103-56

St Sylvesters A8215131167-365

Round Towers (C) 821594145-515

Naomh Mearnog 811662139-773

U14 Hurling Lge Div1 - Ellenfield Park: Whitehall Colmcille A v Lucan Sarsfields A, Tim McCarthy Snr-St Vincents (7.0).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes A990020810010818

Ballyboden Endas A85031351211410

Lucan Sarsfields A841315915549

St Vincents A9414167172-59

Whitehall Colmcille A8404159135248

Ballinteer St Johns A8314122135-137

Na Fianna A9135146173-275

Cuala A9108123228-1052

U14 Hurling Lge Div5 - Pairc Ui Tuaithail Blunden Drive: O Tooles v Lucan Sarsfields B, Karl Hand-St Sylvesters (7.30).

PWDLFAPDPts

O Tooles 7700103406314

Cuala B86021651036212

Thomas Davis 8602122685412

Lucan Sarsfields B7502144865810

St Vincents B7304117161-446

St Finians (S) 730499170-716

Erin Go Bragh 820671118-474

Good Counsel 820688153-654

Trinity Gaels 80084353-100

U15 Hurling Lge Div2 - Tymon Park: St Judes v Raheny, John Malone-St Marys (7.0).

PWDLFAPDPts

Ui Chonaill-Fontenoy 7700147777014

St Brigids 86021441073712

Raheny 7502134795510

Ballinteer St Johns A8503102792310

Faughs 7403999278

Castleknock 730412812716

O Tooles 73048191-106

St Judes 720587134-474

Naomh Olaf 810762115-532

St Peregrines 8107103186-832

U15 Hurling Lge Div4 - Lusk: Round Towers (L) v Stars of Erin, Ian Howley-O Dwyers (7.30).

PWDLFAPDPts

Round Towers (L) 6600132369612

Trinity Gaels 7601116387812

Cuala B6510107634411

Lucan Sarsfields C7412120156-369

Castleknock B7304109134-256

Wild Geese 730472106-346

Commercials 62044675-294

Stars of Erin 61053442-82

St Patricks (P) 610530108-782

Round Towers (C) 60061624-80

U16 Hurling Div2 Top 5 - Balheary: Fingallians A v St Sylvesters A, Derek Doran-St Colmcilles (7.30).

PWDLFAPDPts

Craobh Chiarain 11002412122

St Sylvesters A00000000

Fingallians A00000000

Naomh OP-ER 00000000

Fingallians 00000000

Lucan Sarsfields A10011224-120

U16 Hurling Lge Div3 - Moyle Park: Round Towers (C) v Castleknock A, Andrew Larkin - St Peregrines (7.30).

PWDLFAPDPts

Raheny 119111541015319

Naomh Olaf 1080221911310616

Rialto Gaels 107031991633614

Setanta 11704176172414

Castleknock A10505119123-410

Round Towers (C) 10406111136-258

St Maurs 10217119206-875

Skerries Harps 14001421104-830

U13 Football Lge Div5 - Pc Ui Bhriain: Naomh Olaf v Scoil Ui Chonaill, Paul Flanagan-St James Gaels (7.30).

PWDLFAPDPts

St Annes 96122652046113

Naomh Olaf 86022341627212

Round Towers (L) 85122071773011

Ballyboden Endas B9504206204210

Scoil Ui Chonaill 840422221758

Castleknock B9405186209-238

St Sylvesters B9207148205-574

St Vincents B8107132222-902

U13 Football Lge Div7 - Chanel: Parnells v Kilmacud Crokes C, George Williams -Trinity Gaels (7.30).

PWDLFAPDPts

Parnells 88002979520216

St Peregrines 97022011227914

Erin Go Bragh 95131851404511

O Dwyers 8323148169-218

Skerries Harps B8314179216-377

Liffey Gaels 930612661656

Beann Eadair 9306130200-706

Kilmacud Crokes C8008127390-2630

U16 FL Division 2 - Pairc Ciceam: Ballymun Kickhams v Lucan Sarsfields A, Finbar Gaffney- Na Fianna (7.30).

PWDLFAPDPts

St Sylvesters A11100122812210620

Ballymun Kickhams 107031691214814

Cuala A105051551451010

Lucan Sarsfields A10505139160-2110

Fingallians A11506162185-2310

Naomh Barrog 11506162191-2910

St Vincents 10406186176108

Erins Isle 11101095196-1012

THURSDAY AUG 21

U13 Hurling Lge Div2 - St Annes 10: Raheny v Clontarf A, Robert Leonard - St Vincents (7.30).

PWDLFAPDPts

St Brigids A8611160728813

Clontarf A86111731185513

Whitehall Colmcille A85031751245110

Raheny 8413113138-259

Ballinteer St Johns 830598103-56

St Sylvesters A8215131167-365

Round Towers (C) 821594145-515

Naomh Mearnog 811662139-773

U13 Hurling Lge Div3 - Deerpark: Kilmacud Crokes B v Naomh OP-ER, Caomhan Bermingham-Nh Olaf (7.0).

PWDLFAPDPts

St Marks 9702102633914

Naomh OP-ER 7601142647812

Kilmacud Crokes B86021331033012

Cuala A95041911276410

O Tooles 8404106124-188

Naomh Barrog 9216130119115

St Vincents B920763153-904

Fingallians 911799213-1143

U14 Hurling Lge Div1 - Cherryfield: Ballyboden St Endas A v Ballinteer St Johns A, Paul Flanagan-St James Gaels (7.30); Thomastown: Cuala A v Na Fianna A, Sean O Gairbhith - Kilmacud Crokes (7.30); Silver Park: Kilmacud Crokes A v St Vincents A, Andrew Dolan- Ballinteer (7.30).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes A990020810010818

Ballyboden Endas A85031351211410

Lucan Sarsfields A841315915549

St Vincents A9414167172-59

Whitehall Colmcille A8404159135248

Ballinteer St Johns A8314122135-137

Na Fianna A9135146173-275

Cuala A9108123228-1052

U14 Hurling Lge Div2 - Tymon Park: St Judes v Naomh OP-ER, Philip Larkin BSE (7.30); St Annes 10: Raheny v Castleknock A, Alan Burke, Na Dubh Ghall (7.30); Old Conna: Bray Emmets v Erins Isle, Derek Oman-Ballinteer St John (7.30); Pairc Mearnog: Naomh Mearnog v St Sylvesters, Mark McCabe-Trinity Gaels (7.30).

PWDLFAPDPts

Naomh OP-ER 99002011188318

Erins Isle 96211961098714

Castleknock A96122041228213

Bray Emmets 95131581372111

Raheny 9405168124448

St Judes 9306125166-416

Naomh Mearnog 9108119205-862

St Sylvesters 900971261-1900

U14 Hurling Lge Div3 - St Annes 6: Craobh Chiarain v Crumlin, Danny Harrington-St Sylvesters (7.30); St Annes 12: Naomh Barrog v Naomh Fionnbarra, George Williams -Trinity Gaels (7.30); Ballast Pit: Skerries Harps v Clontarf, Peter Rooney - Man O War (7.30); Sean Moore Park: Clanna Gael-Fontenoy v Kilmacud Crokes B, Tony Clarke- Robert Emmets (7.30).

PWDLFAPDPts

Crumlin 97021751255014

Kilmacud Crokes B96031801037712

Clanna Gael-Font 8503111137-2610

Craobh Chiarain 8404148151-38

Naomh Barrog 9405104156-528

Clontarf 8305150171-216

Naomh Fionnbarra 8305111133-226

Skerries Harps 9207136139-34

U14 Hurling Lge Div4 - Rush: St Maurs v St Peregrines, Conor Coleman-Skerries Harps (7.30); Johnstown Park: Na Fianna B v Rialto Gaels, Christopher Kelly-Naomh Fionnbarra (7.30); Cherryfield: Ballyboden St Endas B v Ballinteer St Johns B, Patrick Ward - St Judes (7.30); Glenaulin Park: St Patricks (P) v Parnells, Jake Dunne - Lucan Sarsfields (7.30).

PWDLFAPDPts

St Peregrines 88001807310716

Parnells 98011941227216

St Maurs 96032027812412

Na Fianna B9306129230-1016

Ballinteer St Johns B9216108139-315

Rialto Gaels 821592130-385

St Patricks (P) 820685135-504

Ballyboden Endas B820666149-834

U14 Hurling Div5 Top 4 - Pairc Ui Tuaithail Blunden Drive: O Tooles v Thomas Davis, Tim McCarthy Snr-St Vincents (7.30); Thomastown: Cuala B v Lucan Sarsfields B, Paul Buggy Nh Olaf (7.30).

U14 Hurling Div5 Btm 4 - Rivervalley: St Finians (S) v Erin Go Bragh, Derek Doran-St Colmcilles (7.30); Galtymore Rd: Good Counsel v St Vincents B, Sean McNicholas-St James Gaels (7.30).

U15 Hurling Lge Div1 - 12th Lock: Lucan Sarsfields A v Ballyboden St Endas A, Robert Doyle - Round Towers C (7.30).

PWDLFAPDPts

Lucan Sarsfields A6600153757812

St Vincents 7502144875710

Ballyboden Endas A6501129745510

Na Fianna A75021621095310

Cuala A75021201051510

Whitehall Colmcille 7304140116246

Naomh Barrog 7205134120144

Kilmacud Crokes A7205112197-854

Naomh Fionnbarra 710692162-702

Naomh Mearnog 700757198-1410

U16 Hurling Div2 Btm 5 - St Annes 14: Naomh Barrog v Ballinteer St Johns, Tom Tansey Nh OP/ER (7.0).

U13 Football Lge Div1 - Bridgefield: St Sylvesters A v Clanna Gael-Fontenoy, Daniel Kerr - St Patricks D (7.0).

PWDLFAPDPts

Lucan Sarsfields A86022161684812

Skerries Harps A96032492212812

Kilmacud Crokes A95132252032211

St Sylvesters A8413173140339

St Vincents A8314159161-27

Clanna Gael-Font 8314191206-157

Whitehall Colmcille A8314181214-337

Ballyboden Endas A8017105186-811

U13 Football Lge Div8 - Thomastown: Cuala B v Trinity Gaels, Ciaran McIntyre - Kilmacud Crokes (7.0).

PWDLFAPDPts

Fingallians B98012579915816

St Monicas 96031651333212

Good Counsel 95041321211110

Cuala B850383116-3310

Samildanach 830512397266

Ballyboden Endas C9306111163-526

St Sylvesters C8206104166-624

Trinity Gaels 820679159-804

U13 Football Lge Div9 - Ellenfield Park: Whitehall Colmcille C v Crumlin, Brian Doran-St Colmcilles (7.30).

PWDLFAPDPts

Naomh Mearnog B98011924714516

Crumlin 86021651234212

St Patricks (P) 8503132156-2410

St Finians (N) 10505137211-7410

Whitehall Colmcille C820654143-894

U16 FL Division 3 - Pc Ui Bhriain: Naomh Olaf A v St Judes A, Darren Malone-St Marys (7.30).

PWDLFAPDPts

Parnells 1210022269912720

Naomh Olaf A1010001969610020

St Peregrines 12804219210916

O Tooles 116051931573612

St Judes A10406163192-298

Round Towers (C) 11308149226-776

St Brigids 1030765205-1406

Raheny 14101395121-262

FRIDAY AUG 22

U14 Hurling Lge Div1 - Ellenfield Park: Whitehall Colmcille A v Ballinteer St Johns A, Aaron Jesson - Na Fianna (7.30); 12th Lock: Lucan Sarsfields A v Ballyboden St Endas A, Philip Carr-Round Towers C (7.30).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes A990020810010818

Ballyboden Endas A85031351211410

Lucan Sarsfields A841315915549

St Vincents A9414167172-59

Whitehall Colmcille A8404159135248

Ballinteer St Johns A8314122135-137

Na Fianna A9135146173-275

Cuala A9108123228-1052

U13 Football Lge Div2 - St Annes 21: Clontarf A v Templeogue Synge Street A, Robert Leonard - St Vincents (7.15).

PWDLFAPDPts

Castleknock A97022201239714

St Margarets 95131801463411

St Brigids A9513165166-111

Clontarf A8413164152129

Na Fianna A9405164179-158

St Maurs 831417116387

Naomh Mearnog A8305133207-746

Templeogue Sy St A8107111172-612

St Annes 00000000

U13 Football Lge Div6 - Bushy Park: Templeogue Synge Street B v Clontarf B, Derek Oman-Ballinteer St John (7.15).

PWDLFAPDPts

Clontarf B87012011435814

St James Gaels 8602159154512

Lucan Sarsfields B8413197162359

St Brigids B8323174144308

Whitehall Colmcille B8305193194-16

Garristown 8305130195-656

Templeogue Sy St B8215130142-125

Na Fianna B8206135185-504

SATURDAY AUG 23

U13 Hurling Lge Div1 - Terenure College: Faughs v Castleknock A, Eoghan Colgan - St Judes (3.30); Ballast Pit: Skerries Harps A v Ballyboden St Endas A, Alan Howley- O Dwyers (3.30); Albert College: Na Fianna A v Kilmacud Crokes A, Daniel OConnor - Whitehall Colmcille (3.30); Arthur Griffith Park: Lucan Sarsfields A v St Vincents A, Niall Dowler - St Patricks P (3.30).

PWDLFAPDPts

St Vincents A98102297515417

Kilmacud Crokes A98012238713616

Lucan Sarsfields A85031581104810

Ballyboden Endas A8404176128488

Castleknock A831416615887

Na Fianna A8206108218-1104

Faughs 920756188-1324

Skerries Harps A910894246-1522

U13 Hurling Lge Div2 - Ellenfield Park: Whitehall Colmcille A v Clontarf A, Alan Burke, Na Dubh Ghall (11.0); Marley Pk: Ballinteer St Johns v Round Towers (C), Odhran O Siochru - Kilmacud Crokes (3.30); Russell Park: St Brigids A v Raheny, Mark Hanley - Lucan Sarsfields (3.30); Pairc Mearnog: Naomh Mearnog v St Sylvesters A, Louis Costello - Scoil Ui Chonaill (3.30).

PWDLFAPDPts

St Brigids A8611160728813

Clontarf A86111731185513

Whitehall Colmcille A85031751245110

Raheny 8413113138-259

Ballinteer St Johns 830598103-56

St Sylvesters A8215131167-365

Round Towers (C) 821594145-515

Naomh Mearnog 811662139-773

U13 Hurling Lge Div3 - Thomastown: Cuala A v St Marks, Ciaran McIntyre - Kilmacud Crokes (3.30); Martin Savage Park: Naomh OP-ER v Naomh Barrog, Cian Donnelly - St Peregrines (3.30); St Annes 1: St Vincents B v O Tooles, Kevin Andrews-St Sylvesters (3.30); HollyWell: Fingallians v Kilmacud Crokes B, Aaron Canty - St Patricks D (3.30).

PWDLFAPDPts

St Marks 9702102633914

Naomh OP-ER 7601142647812

Kilmacud Crokes B86021331033012

Cuala A95041911276410

O Tooles 8404106124-188

Naomh Barrog 9216130119115

St Vincents B920763153-904

Fingallians 911799213-1143

U13 Hurling Lge Div4 - Lusk: Round Towers (L) v Good Counsel, Cillian Murray - Skerries Harps (3.30); Ellenfield Park: Whitehall Colmcille B v Rialto Gaels, Ciaran Reilly - Na Fianna (3.30); Pc Ui Bhriain: Naomh Olaf v Castleknock B, Grahame Fogarty - Kilmacud Crokes (3.30); Hermitage: Ballyboden St Endas B v St Brigids B, Padraig McDonagh - St Judes (3.30).

PWDLFAPDPts

Ballyboden Endas B98011841067816

Naomh Olaf 97021766211414

Rialto Gaels 95041241091510

Castleknock B9504128130-210

St Brigids B9504126152-2610

Round Towers (L) 940511998218

Whitehall Colmcille B920797203-1064

Good Counsel 900974168-940

U13 Hurling Lge Div5 - Arthur Griffith Park: Lucan Sarsfields B v Crumlin, Mark Ryan - St Pats (P) (3.30); Finglas: Erins Isle v St Peregrines, Shane Kelly-Thomas Davis (3.30).

PWDLFAPDPts

St Judes 1190227812115718

St Peregrines 10802176819516

Lucan Sarsfields B10802111813016

Erins Isle 108021301161416

Crumlin 1060472145-7312

Scoil Ui Chonaill 1140776230-1548

St Sylvesters B1420123391-584

Parnells 1400142031-110

U13 Hurling Div6 Top 5 - Bremore Park: O Dwyers v Cuala B, Pierce McKittrick - Fingallians (3.30); Ballast Pit: Skerries Harps B v St Annes, Daniel Kerr - St Patricks D (3.30);

U13 Hurling Div6 Btm4 - Drumnigh: Trinity Gaels v St Monicas, Michael Keely - St Finians S (3.30); Glenaulin Park: St Patricks (P) v Clontarf B, Eamon O Dowd-Ballyfermot De La Salle (3.30).

U16 Hurling Lge Div1 - St Annes 34: Clontarf A v Ballyboden St Endas A, Eddie Walker-O Tooles (3.30); Collinstown: Na Fianna A v Kilmacud Crokes A, Andrew Larkin - St Peregrines (3.30); Ellenfield Park: Whitehall Colmcille v Cuala A, Derek Doran-St Colmcilles (3.30); Tymon North: Faughs v St Vincents, Bobby Moran - St Judes (3.30).

PWDLFAPDPts

Na Fianna A107121851434215

Ballyboden Endas A107032031505314

St Vincents 96121851335213

Kilmacud Crokes A95041681581010

Faughs 10325156174-188

Cuala A9315163147167

Whitehall Colmcille 10217128197-695

Clontarf A9207132218-864

U16 Hurling Div2 Top 5 - Martin Savage Park: Naomh OP-ER v Fingallians, Thomas Gleeson-Naomh Fionnbarra (3.30); Bridgefield: St Sylvesters A v Lucan Sarsfields A, David Storey - Naomh Mearnog (3.30);

PWDLFAPDPts

Craobh Chiarain 11002412122

St Sylvesters A00000000

Fingallians A00000000

Naomh OP-ER 00000000

Fingallians 00000000

Lucan Sarsfields A10011224-120

U16 Hurling Div2 Btm 5 - Kiltipper Rd: Thomas Davis v O Tooles, Tommie Clinton-Croi Ro Naofa (3.30); Tymon Park: St Judes v Naomh Barrog, Anthony Clinton-Croi Ro Naofa (3.30);

U16 Hurling Lge Div3 - St Annes 10: Raheny v Round Towers (C), Danny Harrington-St Sylvesters (3.30); Rush: St Maurs v Naomh Olaf, Ian Howley-O Dwyers (3.30); Liffey Park: Rialto Gaels v Setanta, Eugene Murphy Snr-Robert Emmets (3.30).

PWDLFAPDPts

Raheny 119111541015319

Naomh Olaf 1080221911310616

Rialto Gaels 107031991633614

Setanta 11704176172414

Castleknock A10505119123-410

Round Towers (C) 10406111136-258

St Maurs 10217119206-875

Skerries Harps 14001421104-830

U16 Hurling Lge Div4 - Galtymore Rd: Good Counsel v St Peregrines, Aaron Byrne-St James Gaels (3.30); St Annes 34: Clontarf B v O Dwyers, Noel Quinn-O Tooles (3.30); Silver Park: Kilmacud Crokes B v Erins Isle, Paul Flanagan-St James Gaels (3.30); Balheary: Fingallians B v Lucan Sarsfields B, Brian Doran-St Colmcilles (3.30); Pearse Park: Crumlin v Cuala B, Sean McNicholas-St James Gaels (3.30); Rathcoole: Commercials v Na Fianna B, John Malone-St Marys (3.30).

PWDLFAPDPts

Erins Isle 88001996513416

St Peregrines 8701157639414

Good Counsel 85031431103310

Ballyboden Endas B94149295-39

Crumlin 840414689578

Cuala B8404141102398

Commercials 8404123105188

Clontarf B940510710348

Kilmacud Crokes B940575147-728

Na Fianna B830546124-786

O Dwyers 830515152-1376

Lucan Sarsfields B82064175-344

Fingallians B911793148-553

U14 FL Division 6 - Pairc Ui Tuaithail Blunden Drive: O Tooles v Westmanstown Gaels, Mark McCabe-Trinity Gaels (11.0).

PWDLFAPDPts

O Tooles 85211861226412

Man O War 8503113148-3510

Naomh Fionnbarra 8413200160409

St Marys S 7403158110488

St Annes 831414714527

Parnells B720585138-534

Westmanstown 8206131197-664

U14 Football Cup - Man O War: Man O War v Skerries Harps, Jason Martin - ODwyers (3.30); Chanel: Parnells v St Margarets, Fergus McGreevy-Naomh OP/ER (3.30); Pairc Ciceam: Ballymun Kickhams 1 v Round Towers (C), Tom Tansey Nh OP/ER (3.30); Bohernabreena: St Annes v Fingal Ravens, Jonny Jackson - Thomas Davis (3.30); Aylesbury: Thomas Davis v St Sylvesters, Senan Finucane-Templeogue Synge Street (3.30).

PWDLFAPDPts

Parnells 8800120536716

Skerries Harps 108027675116

Ballymun Kickhams 18701115556014

Round Towers (C) 8701104614314

St Sylvesters 860275225312

Thomas Davis 96035547812

St Annes 8503110862410

St Patricks (D) 95048293-1110

St Margarets 840413894448

Fingal Ravens 8305636306

Ballymun Kickhams 21030763225-1626

Man O War 1020849118-694

St Peters 1310121270-582

Ballyfermot De Salle 1300130000

U16 Football Cup - Donabate: St Patricks (D) v Kilmacud Crokes A, Karl Keane - St Finians S (3.0); Corneslcourt: Geraldine P Moran v Ballymun Kickhams 1, Darren Malone-St Marys (3.0); Pairc Ciceam: Ballymun Kickhams 2 v Parnells, Laurence Kelly-Naomh Fionnbarra (3.0); Glenalbyn: Kilmacud Crokes B v St Patricks (P), Ronnie Malone-St Marys (3.0).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes A9900143548918

Kilmacud Crokes B119021301092118

Parnells 98011444110316

Ballymun Kickhams 1980185592616

St Patricks (P) 107036860814

Ballymun Kickhams 210703135128714

St Patricks (D) 106041431162712

St Sylvesters A1060440102-6212

Thomas Ashe 135087986-710

Geraldine P. Moran 11416146201-559

St Marys S 1131772146-747

Thomas Davis 1320111148-374

St Annes 131012248-462

St Monicas 1300130000

SUNDAY AUG 24

(10.30 UNLESS STATED)

U15 Hurling 'A' Championship - Cherryfield: Ballyboden St Endas A v Naomh Barrog, Robert Doyle - Round Towers C; Mobhi Road: Na Fianna A v Lucan Sarsfields A, Kevin Donohoe-Naomh Fionnbarra; Thomastown: Cuala A v St Vincents, Paul Buggy Nh Olaf (11.30); Silver Park: Kilmacud Crokes A v Whitehall Colmcille, D P Ryan-St Patricks P (11.30).

U15 Hurling 'B' Championship - Tymon North: Faughs v Naomh Fionnbarra, Mark O Meara St Marks (11.30); Pairc Mearnog: Naomh Mearnog v St Brigids, Tim McCarthy Snr-St Vincents (11.30); St Annes 1: Raheny v Castleknock, Damien Burnett - Craobh Chirain (11.30); Loretto: Ballinteer St Johns A v Ui Chonaill-Fontenoy, Chris Mooney - St Patricks P (11.30).

U15 Hurling 'C' Championship - Pc Ui Bhriain: Naomh Olaf v Kilmacud Crokes B, Alex Pilkington -Kilmacud Crokes (11.30); Tymon Park: St Judes v Rialto Gaels, Ross Mulvaney-St James Gaels (11.30); Martin Savage Park: Naomh OP-ER v O Tooles, John Higgins-Na Fianna (11.30); Kiltipper Rd: Thomas Davis v St Peregrines, Craig Curtis - Round Towers (C) (11.30).

U15 Hurling 'D' Championship - Johnstown Park: Na Fianna B v Round Towers (L), Fergus McGreevy-Naomh OP/ER (11.30); Finglas: Erins Isle v Good Counsel, Finbar Gaffney- Na Fianna (11.30); 12th Lock: Lucan Sarsfields B v Fingallians, Tommie Clinton-Croi Ro Naofa (11.30); Cherryfield: Ballyboden St Endas B v St Maurs, Shay Hurson-Lucan Sarsfields (12.0).

U15 Hurling 'E' Championship - Porterstown: Castleknock B v Stars of Erin, Chris McGreevy-Naomh OP/ER (11.30); Oldcourt: Wild Geese v St Patricks (P), Damien Gilmore-Skerries Harps (11.30); Thomastown: Cuala B v Commercials, Andrew Dolan- Ballinteer (11.30); Drumnigh: Trinity Gaels v Lucan Sarsfields C, Brian Moore-Craobh Chiarain (11.30).

Ladies FOOTBALL

WEDNESDAY AUG 20

Junior C Adult Championship 2014 Group B - Pearse Park: Crumlin v Fingallians B, Tom Casserly (7.15); St Mobhi Road: Na Fianna B v Foxrock/Cabinteeley B, Paul McLoughlin (7.15).

Junior C Adult Championship 2014 Group A - Broomfield: St Sylvesters B v Templogue Synge Street, Laurence Groome (7.15); Boharnabrenna: St Annes v Thomas Davis B, Tony Lennon (7.15).

PWDLFAPDPts

Templogue Sy St 1100298213

Thomas Davis B00000000

St Sylvesters B00000000

St Annes 1001829-210

Junior D Adult Championship 2014 Group A - Clonshaugh: Craobh Chiaran v Fingal Ravens, Gerry McNally (7.15); Bushy Park: Ranelagh Gaels v Whitehall Colmcille, Stephen Harbron (7.15).

Junior D Adult Championship 2014 Group B - Iveagh Grounds: St James Gaels v Stars of Erin, Eugene Murphy (7.15); Bremore Park: O Dwyers v Naomh Olaf, George McAllister (7.15).

PWDLFAPDPts

Naomh Olaf 1100175123

O Dwyers 11002918113

Stars of Erin 10011829-110

St James Gaels 1001517-120

Junior E Adult Championship 2014 Group A - Phoenix Park: Na Gaeil Oga v Lucan Sarsfields B, Paul Flanagan (7.15); Chanel: Parnells B v Cuala B, Peter Trimble (7.15).

PWDLFAPDPts

Cuala B11002310133

Parnells B1100171073

Lucan Sarsfields B10011017-70

Na Gaeil Oga 10011023-130

Junior E Adult Championship 2014 Group B - Clondalkin: Round Towers (C) B v St Patricks Donabate, John Doherty (7.15); Frank Kelly Park: Wanderers v Ballinteer St Johns B, Tommy Clinton (7.15).

PWDLFAPDPts

Ballinteer St Johns B110010283

St Patricks Donabate 00000000

Wanderers 00000000

Round Towers (C) B1001210-80

Junior F Adult Championship 2014 - Oldtown: Wild Geese v Clontarf B, John Goulding (7.15); Newcastle: St Finians (N) v Erin Go Bragh, Kevin Doherty (7.15).

PWDLFAPDPts

Erins Isle 43101553312210

Wild Geese 431089266310

St Finians (N) 42021156-456

Clontarf B3102841-333

Erin Go Bragh 310218125-1073

Robert Emmets 40040000

Junior G Adult Championship 2014 - Ringsend: Clanna Gael/Fontenoy B v Round Towers (L), Gerry McGough (7.15); Edenmore: St Monicas v St Judes B, Antoin Keating (7.15); Drumnigh-Donaghmede: Trinity Gaels v St Brendans, Anthony Brennan (7.15).

PWDLFAPDPts

Clanna Gael/Fontenoy B440058411712

St Judes B43019349449

St Monicas 4301332679

Round Towers (L) 42026338256

St Brendans 40045691-350

Trinity Gaels 40041068-580

Junior B Championship Knock Out Stages - Pairc ui Thuathaill: O Tooles v Naomh Barrog, Brian Moore (7.15); Clontarf Road: Scoil Ui Chonaill v Kilmacud Crokes B, Derek Greene (7.15).

SATURDAY AUG 23

U15 Division 1 Championship - Chanel: Parnells v Ballinteer St Johns A (1.30); Porterstown Park: Castleknock A v St Brigids A (1.30); St Annes No 34: Clontarf A v Kilmacud Crokes A (1.30).

SUNDAY AUG 24

Under 16 Division 1 - Rush: St Maurs v Ballyboden St Endas A, Andrew McAllister (4.30); Pairc ui Thuathaill: O Tooles v Cuala A, Peter Trimble (4.30).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes A98012591887124

Ballyboden Endas A98011931336024

Cuala A94051841681612

St Patricks Wicklow 10406256247912

Clontarf A9405156176-2012

Na Fianna A10307167207-409

St Maurs 9306158213-559

O Tooles 7205129170-416

Under 16 Division 4 - Howth: Beann Eadair v Kilmacud Crokes B, Anthony Brennan (7.0); St Margarets: St Finians/St Margarets v Ballyboden St Endas D, Derek McKittrick (7.0).

PWDLFAPDPts

Erin Go Bragh 1090123213110127

Finians/Margarets 85121221111116

Na Fianna B104241621392314

Beann Eadair 84041661412512

Kilmacud Crokes B8215100186-867

Ballyboden Endas D8008109183-740

MONDAY AUG 25

Adult League Division 2 - Ringsend: Clanna Gael/Fontenoy v St Sylvesters, Paul Flanagan (7.30).

PWDLFAPDPts

Clanna Gael/Font 42115557-27

St Sylvesters 22007815636

Clontarf 32018544416

St Maurs 22004524216

Round Towers (C) 31026471-73

Ballinteer St Johns 31022265-433

Clann Mhuire 30124677-311

Lucan Sarsfields 20021961-420

Adult Cup Division 5 - Balheary: Fingallians B v Kilmacud Crokes B, PJ Murray (7.30).

PWDLFAPDPts

Templogue Sy St 77001615011121

Naomh Barrog 54017566912

Na Fianna B63128598-1310

St Brigids B62228571148

Kilmacud Crokes B52129685117

Fingallians B6213105117-127

Foxrock/Cab'teeley B711579121-424

Craobh Chiaran 600661139-780

Camogie

TONIGHT

We are Dublin Senior 6 League 2014 - Setanta: Setanta v Faughs/Celtic B, Lisa Duffy (7.0); Castleknock: Castleknock v Crumlin, Anne Darbey (7.0); Round Towers: Round Tower v Raheny C, Lar Kelly (7.0).

PWDLFAPDPts

Good Counsel C99002466717918

Setanta 8602110723812

Castleknock 6501134419310

Lucan Sarsfields D840474102-288

Liffey Gaels 940579116-378

Faughs/Celtic B830512412316

Round Tower 63036779-126

Raheny C62045390-374

Erin Go Bragh 810737150-1132

Crumlin 600641125-840

We are Dublin Senior 7 League 2014 - Erins Isle: Erins Isle v St Finians (7.0); St Marks: St Marks v Craobh Chiarain (7.0); Naomh Fionnbarra: Naomh Fionnbarra v Trinity Gaels (7.0);

PWDLFAPDPts

St Marks 770075136214

Erins Isle 750287533410

St Finians 750263441910

Craobh Chiarain 6402564888

Parnells Parnells73045784-276

Trinity Gaels 72052977-484

Ballinteer St Johns 7106133102

BYE 00000000

Naomh Fionnbarra 60063492-580

THURSDAY AUG 21

We are Dublin Senior 5 League 2014 - Kilcoole: Kilcoole v Skerries Harps, Gerry McGough (7.15); St Vincents: St Vincents C v Kilmacud Crokes B, Ciaran Hayes (7.15); Na Fianna: Na Fianna C v Naomh Brid B, Brian Moore (7.15); Lucan Sarsfields: Lucan Sarsfields C v Naomh Padraig, Gerry OSullivan (7.15).

PWDLFAPDPts

Whitehall Colmcille 65011473611110

Naomh Padraig 7502100485210

Lucan Sarsfields C7502129785110

Kilmacud Crokes B740311294188

St Vincents C74037475-18

Naomh Brid B63126066-67

Skerries Harps 73048266166

Ballyboden Endas C7214676075

Na Fianna C710651125-742

Kilcoole 710621195-1742

SUNDAY AUG 24

We are Dublin Summer Cup Senior 6-7 Group 2 - St Marks: St Marks v Liffey Gaels, Anton Keating (11.0).

PWDLFAPDPts

Faughs/Celtic 64117274-29

Lucan Sarsfields D640212160618

Cuala 64029961388

Liffey Gaels 53115340137

Castleknock 62046293-314

St Marks 51045571-162

Round Tower 610557120-632

BYE 00000000

TICKET INFORMATION

ALL-IRELAND FOOTBALL CHAMPIONSHIP SEMI-FINALS

Croke Park - Sunday 31st August

•Dublin Minor Football v Donegal @ 13.30

•Dublin Senior Football v Donegal @ 15.30

Ticket Prices: Adult Stand - €40; Juveniles Stand - €5 (stand only); Hill 16 - €25; Wheelchair & Assist - €40

Tickets available online at www.dublingaa.ie/tickets and Supervalu and Centra Outlets. The GAA Ticket Office Dorset St - open at 10am to 5pm Monday to Friday.

Parnell Pass Holders can purchase their tickets from the GAA Ticket Office on Dorset Street from 10am - 7pm on Tuesday 26th August and from 10am - 5pm Wednesday - Friday thereafter.

Parnell Pass Holders are entitled to purchase one ticket per pass only.

SuperValu & Centra Outlets Dublin

Centra Ballinteer Dublin

SuperValu Aston Quay Dublin

SuperValu Churchtown Dublin

SuperValu Mount Merrion Dublin

SuperValu Deansgrange Dublin

SuperValu Palmerstown Dublin

SuperValu Tallaght Dublin

SuperValu Balbriggan Dublin

SuperValu Malahide Dublin

SuperValu Raheny Dublin

SuperValu Balally Dublin

SuperValu Skerries Dublin

Centra Edenmore Dublin

Centra North King St Dublin

SuperValu Donabate Dublin

Centra Glasnevin Dublin

SuperValu Templeogue Dublin

Centra Springfield Dublin

Centra Fairview Dublin

SuperValu Rowlagh Dublin

SuperValu Ballymun Dublin

Centra Errigal Road Dublin

Centra Ballymun Dublin

Centra Harolds Cross Dublin

Centra Parnell St Dublin

SuperValu Swords Dublin

Centra Griffeen Lucan Dublin

Centra Coolock Lane Dublin

Centra Jamestown Road Dublin

Centra Staffordstown Dublin

Centra Glenageary Dublin

SuperValu Dun Laoghaire Dublin

Centra Cabinteely Dublin

Centra Newtown Park Avenue Dublin

Centra Stepaside Dublin

Elastic Witch Records Dublin

SuperValu Santry Dublin

SuperValu Talbot Street Dublin

Centra Marley Park Dublin


Privacy