| 10.1°C Dublin

TONIGHT

TONIGHT

Junior C Football Championship - Longmeadows: St Brendans v Castleknock, Sean McNicholas (7.30).

Adult Football League Division 1 - Pairc Na Uinsionn: St Vincents v Fingal Ravens, Brian OShea (7.30).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes 8620141835814

Ballymun Kickhams 8611145935213

Ballyboden St Endas 86111371082913

Na Fianna 85121721046811

St Oliver Pl/ER 7511113833011

St Vincents 7412144116289

St Judes 8323111100118

Thomas Davis 8314114119-57

St Sylvesters 8314123133-107

Fingal Ravens 63128294-127

St Brigids 830510810716

Cuala 8305109143-346

St Maurs 8215113121-85

Raheny 8215106146-405

Templeogue Sy St 810793134-412

Parnells 800855182-1270

Adult Football League Division 5 - Broomfield: St Sylvesters v Cuala, Donal Ennis (7.30).

PWDLFAPDPts

Round Towers (L) 88001795412516

Kilmacud Crokes 8710115674815

St Maurs 8611121814013

Cuala 7601146638312

Na Fianna 8413130141-119

Ballinteer St Johns 8404119108118

Crumlin 8404108132-248

Thomas Davis 83139482127

Templeogue Sy St 83148695-97

Ballyboden St Endas 8305116127-116

O Dwyers 822481106-256

Naomh Mearnog 821585118-335

St Sylvesters 720591109-184

Innisfails 820566116-504

Erins Isle 811694141-473

Garristown 801757148-911

Adult Football League Division 6 - Cloghran: Whitehall Colmcille v Naomh Barrog (7.30).

PWDLFAPDPts

St Oliver Pl/ER 8611103861713

Clontarf 8602125755012

St Peregrines 8602122883412

Castleknock 8512108753311

St Brendans 751177631411

Fingallians 850310899910

Civil Service Football 840410610068

St Brigids 7403797458

St Judes 840492110-188

Naomh Barrog 7304878706

Skerries Harps 8305107112-56

Bank of Ireland 8224100107-76

Fingal Ravens 82158291-95

Whitehall Colmcille 72058099-194

St James Gaels 820687153-664

Naomh Fionnbarra 800860104-440

Adult Football League Division 7 - 12th Lock: Lucan Sarsfields v Wild Geese, Willie Maloney (7.30); Westmanstown: Garda v St Margarets, Sean O Canainn (7.30).

PWDLFAPDPts

Lucan Sarsfields 8800139895016

St Vincents 870198643414

Wanderers 8611110852513

Ballymun Kickhams 8602111862512

St Marys S 95221191011812

Ballinteer St Johns 851288711711

Round Towers (C) 9504106123-1710

Na Gaeil Oga 8404888358

St Annes 8404114127-138

Wild Geese 84047894-168

Robert Emmets 831481100-197

St Margarets 830587104-176

O Tooles 9306111129-186

Garda 821591122-315

Thomas Davis 810775118-432

Ballyfermot De Salle 1500150000

Adult Football League Division 8 - Clontarf Road: Scoil Ui Chonaill v Liffey Gaels, Joe Dromgoole (7.30).

PWDLFAPDPts

Cuala 8611141855613

St Kevin-Killians 861197752213

Ranelagh Gaels 7601120685212

Geraldine P. Moran 86021411033812

Scoil Ui Chonaill 6501115714410

Liffey Gaels 7502102792310

Kilmacud Crokes 2 8503124118610

St Finians (S) 8503121125-410

St Josephs OCB 8404104108-48

Portobello 830512311496

Na Fianna 830511010376

Stars of Erin 8206121147-264

Starlights 820688154-664

Ballyboughal 8107122163-412

Kilmacud Crokes 810792144-522

Raheny 810786150-642

Adult Football League Division 10 - Pearse Park: Crumlin v St Judes, Martin Quinn (7.30).

PWDLFAPDPts

Castleknock 7700107416614

St Patricks (P) 7601105683712

St Judes 751162491311

St Brendans 74216562310

Cuala 84136476-129

Round Towers (L) 74125062-129

Crumlin 74126782-159

Na Fianna 84136079-199

Rosmini Gaels 7403706828

Naomh Fionnbarra 112183775-385

Fingal Ravens 111010811-32

St Marks 110011224-220

WEDNESDAY JULY 1

Adult Football League Division 2 - Glenauline Park: St Patricks (P) v St Annes, Tony Clarke (7.30); St Annes Park: Clontarf v Round Towers (C), Darragh Sheppard (7.30).

PWDLFAPDPts

Castleknock 8701109931614

Clontarf 8602141885312

Round Towers (C) 8601112605212

Lucan Sarsfields 86021431014212

Skerries Harps 8602130904012

St Patricks (P) 7502103881510

Ballinteer St Johns 8503103104-110

Erins Isle 8323115121-68

St Patricks (D) 831486113-277

Scoil Ui Chonaill 8305121108136

St Annes 73038471136

O Tooles 8305110121-116

St Marys S 820693105-124

Naomh Mearnog 811677136-593

St Peregrines 810798145-472

Naomh Barrog 800871152-810

Adult Football League Division 3 - Westmanstown: Garda v Trinity Gaels, Michael O Connell (7.30).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes 8710147935415

Naomh Olaf 8602137983912

Fingallians 8602129913812

Ballyboughal 86021361221412

Whitehall Colmcille 85121261022411

St Vincents 8503119942510

St Brigids 850373109-3610

Naomh Fionnbarra 8404135117188

Na Fianna 8404135120158

St Judes 8314106111-57

Clanna Gael-Font 8224111113-26

St Sylvesters 820687121-344

Ballymun Kickhams 8206109148-394

Garda 71155684-283

Trinity Gaels 710685117-322

St Finians (S) 810782133-512

Adult Football League Division 4 - St Margarets: St Margarets v St Vincents, Eddie Byrne (7.30).

PWDLFAPDPts

Clann Mhuire 8701166957114

Good Counsel 86201541015314

Ballyboden St Endas 8611171997213

Craobh Chiarain 86021351043112

St Marks 8602106812512

St Margarets 7403797278

Raheny 84047697-218

St Vincents 740398131-338

St Oliver Pl/ER 831410410137

Man O War 830588100-126

Parnells 830583128-456

St Finians (N) 821510910815

Lucan Sarsfields 820687120-334

St Brigids 820692127-354

St Monicas 8116106129-233

Round Towers (C) 810788149-612

Adult Hurling League Division 8 - Somerton Park: Castleknock v Lucan Sarsfields, Martin Quinn (7.30).

PWDLFAPDPts

Naomh Mearnog 5500128438510

Cuala 540110467378

Clontarf 54019476188

Ballinteer St Johns 43016745226

Realt Dearg 53026465-16

Fingallians 42026667-14

Lucan Sarsfields 42026668-24

Commercials 52037789-124

Kilmacud Crokes 42025279-274

Na Gaeil Oga 51137079-93

Parnells 41126686-203

Castleknock 41034668-222

Wild Geese 51045780-232

St Peregrines 50054186-450

Minor Hurling League Division 1 - Silver Park: Kilmacud Crokes v Ballyboden St Endas (7.30); Pairc Na Uinsionn: St Vincents v Cuala, Anton Keating (7.30); St Mobhi Road: Na Fianna v Craobh Chiarain, Declan Moloney (7.30); Lawless Park: Fingallians v St Brigids, Damien Burnett (7.30).

PWDLFAPDPts

Na Fianna 6501117694810

St Brigids 7502106105110

Kilmacud Crokes 7403159104558

Ballyboden St Endas 740314514058

St Vincents 64021019928

Craobh Chiarain 7313106110-47

Cuala 711598145-473

Fingallians 700785145-600

Minor Hurling League Division 2 - Tymon North: Faughs v Thomas Davis, Billy O Connell (7.30); Cloghran: Whitehall Colmcille v Castleknock, Danny Harrington (7.30); Poppintree: Setanta v Lucan Sarsfields, Dave Aston (7.30); Pairc Barrog: Naomh Barrog v St Judes (7.30); Portmarnock: Naomh Mearnog v Naomh Fionnbarra, Eddie Walker (7.30); St Annes Park: Clontarf v Ballinteer St Johns, Eamonn Morris (7.30).

PWDLFAPDPts

Naomh Barrog 7600116882812

Whitehall Colmcille 85111371013611

Lucan Sarsfields 6500132528010

St Oliver Plunketts ER 8403115100158

Faughs 731210593127

St Judes 731210310037

Naomh Fionnbarra 7303134122126

Naomh Mearnog 820593114-214

Thomas Davis 62034885-374

Clontarf 711490123-333

Ballinteer St Johns 61046993-242

Castleknock 61055894-362

Erins Isle 120000000

Setanta 50044883-350

Minor Hurling League Division 3 - Broomfield: St Sylvesters v Fingal Rovers, David Sweeney (7.30); Monastery Road: Round Towers (C) v Kilmacud Crokes, Willie Maloney (7.30); Ballycullen: Ballyboden St Endas v Na Fianna, Tom Tansey (7.30); Blunden Drive: O Tooles v Raheny, Gearoid O Laoi (7.30); Blakestown: St Peregrines v Erins Isle, Sean Stack (7.30).

PWDLFAPDPts

Na Fianna 8710158807815

Raheny 761090612913

O Tooles 75029992710

Kilmacud Crokes 750283102-1910

Erins Isle 740310290128

Naomh Olaf 840491123-328

Ballyboden St Endas 831410073277

St Sylvesters 6312888627

Round Towers (C) 73047183-126

St Peregrines 72056797-304

Fingal Rovers 710642104-622

Minor Hurling League Division 4 - St Mobhi Road: Na Fianna v Good Counsel, Gavin Donegan (7.30); Cloghran: Whitehall Colmcille v Commercials, Mark McCabe (7.30); Blakestown: St Peregrines v Rialto Gaels, Mick O Flaherty (7.30); Hyde Park: Cuala v Fingallians, Paddy Kiernan (7.30).

PWDLFAPDPts

Rialto Gaels 8800108604816

Lucan Sarsfields 10613114123-913

Whitehall Colmcille 760197504712

Cuala 760191464512

Bray Emmets 95121131031011

St Vincents 8512127121611

Commercials 95139190111

Na Fianna 75023956-1710

St Peregrines 85034575-3010

Fingallians 84046584-198

Good Counsel 93065593-386

St Brigids 1220103377-444

Crumlin 1310110002

THURSDAY JULY 2

Junior D Football Championship - Finglas: Erins Isle v Cuala, Thomas Gleeson (7.30).

Adult Football League Division 1 - Pairc Na Uinsionn: St Vincents v St Brigids, Paul Faughnan (7.30).

Adult Football League Division 6 - Islandbridge: Civil Service Football v Clontarf, Kevin Foran (7.30).

Adult Football League Division 9 - Drumnigh: Trinity Gaels v Ballyboden St Endas (7.30).

PWDLFAPDPts

St Sylvesters 9801114674716

Naomh Olaf 9702141806114

St Patricks (D) 9702118784014

Beann Eadair 970210599614

AIB 9612109102713

St Maurs 960393712212

St Colmcilles 96037576-112

St Peregrines 85036076-1610

Ballyboden St Endas 8413848229

Trinity Gaels 74037161108

St Oliver Pl/ER 84047486-128

Clontarf 1040678150-728

Templeogue Sy St 930683142-596

Clanna Gael-Font 152013251874

Naomh Barrog 920784126-424

Parnells 1500150000

Adult Football League Division 11 North - Skerries: Skerries Harps v St Monicas, Finbarr Shanahan (7.30); Clontarf Road: Scoil Ui Chonaill v St Peregrines, Martin McInerney (7.30); Cloghran: Whitehall Colmcille v Tyrellstown, Neill Plunkett (7.30).

PWDLFAPDPts

Clann Mhuire 10801145677816

Fingallians 9701151787314

Whitehall Colmcille 8611130745613

Skerries Harps 860299772212

Erins Isle 851181602111

Pavee 8502112104810

Man O War 950398106-810

St Monicas 82237190-196

O Dwyers 830492120-286

Tyrellstown 73035584-296

Raheny 72135887-295

Scoil Ui Chonaill 920669125-564

St Peregrines 820555111-564

Erin Go Bragh 911691124-333

Clontarf 1500140000

Adult Football League Division 11 South - Bohernabreena: St Annes v Wanderers, Eugune Murphy Jnr (7.30); Kiltipper Road: Thomas Davis v Croi Ro Naofa, Martin Quinn (7.30).

PWDLFAPDPts

Round Towers (C) 8710146846215

Ballyfermot De Salle 9612152916113

St Francis Cabinteely 8512114951911

Croi Ro Naofa 75028178310

St Annes 8413127110179

Castleknock 84139277159

Wanderers 841399109-109

Good Counsel 841390101-119

St Brigids 7412104118-149

Lucan Sarsfields 9405121101208

Thomas Davis 84047999-208

Ballinteer St Johns 8323109135-268

St James Gaels 83149298-67

Na Gaeil Oga 931590105-157

Shankill Gaa 820684179-954

St Kevin-Killians 1500150000

SATURDAY JULY 4

Adult Football League Division 1 - Kiltipper Road: Thomas Davis v St Judes, Philip Fitzsimons (6.30); St Annes Park: Raheny v Na Fianna, Terry Carton (6.30); Dolphin Park: Templeogue Synge Street v Parnells, Tony Lambe (6.30); Pairc Ciceam: Ballymun Kickhams v Kilmacud Crokes, Sean McCarthy (6.30); Rolestown: Fingal Ravens v St Maurs, Timmy McCarthy (6.30); Broomfield: St Sylvesters v Ballyboden St Endas, P J Murray (6.30); Martin Savage Park: St Oliver Plunketts ER v Cuala, Tony Clarke (6.30).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes 8620141835814

Ballymun Kickhams 8611145935213

Ballyboden St Endas 86111371082913

Na Fianna 85121721046811

St Oliver Pl/ER 7511113833011

St Vincents 7412144116289

St Judes 8323111100118

Thomas Davis 8314114119-57

St Sylvesters 8314123133-107

Fingal Ravens 63128294-127

St Brigids 830510810716

Cuala 8305109143-346

St Maurs 8215113121-85

Raheny 8215106146-405

Templeogue Sy St 810793134-412

Parnells 800855182-1270

Adult Football League Division 2 - Blakestown: St Peregrines v Ballinteer St Johns, Ronnie Malone (6.30); Clontarf Road: Scoil Ui Chonaill v Erins Isle, David O Connor (6.30); Glenauline Park: St Patricks (P) v St Marys S, Philip Carr (6.30); Somerton Park: Castleknock v St Patricks (D), Keith Tighe (6.30); Pairc Barrog: Naomh Barrog v Naomh Mearnog, Peader Behan (6.30); Skerries: Skerries Harps v Lucan Sarsfields, Pat McCabe (6.30); Blunden Drive: O Tooles v St Annes, Michael Moylan (6.30).

PWDLFAPDPts

Castleknock 8701109931614

Clontarf 8602141885312

Round Towers (C) 8601112605212

Lucan Sarsfields 86021431014212

Skerries Harps 8602130904012

St Patricks (P) 7502103881510

Ballinteer St Johns 8503103104-110

Erins Isle 8323115121-68

St Patricks (D) 831486113-277

Scoil Ui Chonaill 8305121108136

St Annes 73038471136

O Tooles 8305110121-116

St Marys S 820693105-124

Naomh Mearnog 811677136-593

St Peregrines 810798145-472

Naomh Barrog 800871152-810

Adult Football League Division 3 - Ridgewood Park Swords: St Finians (S) v St Brigids, Peter Smyth (6.30); Pairc Ciceam: Ballymun Kickhams v Fingallians, Paul Porter (6.30); Pairc Ui Bhriain: Naomh Olaf v Garda, Robbie Glennon (6.30); Cloghran: Whitehall Colmcille v Naomh Fionnbarra, Gary McCormack (6.30); Broomfield: St Sylvesters v Kilmacud Crokes, Martin Grehan (6.30); Tymon North: St Judes v Trinity Gaels, Pat Murphy (6.30); Ballyboughal: Ballyboughal v St Vincents, Laurence Kelly (6.30); St Mobhi Road: Na Fianna v Clanna Gael-Fontenoy, Liam Aherne Clarke (6.30).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes 8710147935415

Naomh Olaf 8602137983912

Fingallians 8602129913812

Ballyboughal 86021361221412

Whitehall Colmcille 85121261022411

St Vincents 8503119942510

St Brigids 850373109-3610

Naomh Fionnbarra 8404135117188

Na Fianna 8404135120158

St Judes 8314106111-57

Clanna Gael-Font 8224111113-26

St Sylvesters 820687121-344

Ballymun Kickhams 8206109148-394

Garda 71155684-283

Trinity Gaels 710685117-322

St Finians (S) 810782133-512

Adult Football League Division 4 - St Margarets: St Margarets v St Finians (N), Karl Higgins (6.30); Edenmore: St Monicas v St Brigids, John Higgins (6.30); Martin Savage Park: St Oliver Plunketts ER v Man O War, John Durkan (6.30); 12th Lock: Lucan Sarsfields v Ballyboden St Endas, Joe Lyons (6.30); Chanel: Parnells v Raheny, John Goulding (6.30); Naul: Clann Mhuire v Good Counsel, Joe Dromgoole (6.30); Pairc Na Uinsionn: St Vincents v Craobh Chiarain, Kevin Donohoe (6.30); McGee Park: St Marks v Round Towers (C), Karl O Brien (6.30).

PWDLFAPDPts

Clann Mhuire 8701166957114

Good Counsel 86201541015314

Ballyboden St Endas 8611171997213

Craobh Chiarain 86021351043112

St Marks 8602106812512

St Margarets 7403797278

Raheny 84047697-218

St Vincents 740398131-338

St Oliver Pl/ER 831410410137

Man O War 830588100-126

Parnells 830583128-456

St Finians (N) 821510910815

Lucan Sarsfields 820687120-334

St Brigids 820692127-354

St Monicas 8116106129-233

Round Towers (C) 810788149-612

SUNDAY JULY 5

Adult Football League Division 5 - Lusk: Round Towers (L) v Crumlin, Peader White (11.0); Broomfield: St Sylvesters v Ballyboden St Endas, Philip Cullen (11.0); Kiltipper Road: Thomas Davis v St Maurs, Brian Gregg (11.0); Portmarnock: Naomh Mearnog v O Dwyers, Ritchie Genocky (11.0); Silver Park: Kilmacud Crokes v Na Fianna, Simon Redmond (11.0); Hyde Park: Cuala v Erins Isle, Sean O Canainn (11.0); Balgriffin: Innisfails v Ballinteer St Johns, Ronan Hobbs (11.0); Dolphin Park: Templeogue Synge Street v Garristown, Shay Hurson (11.0).

PWDLFAPDPts

Round Towers (L) 88001795412516

Kilmacud Crokes 8710115674815

St Maurs 8611121814013

Cuala 7601146638312

Na Fianna 8413130141-119

Ballinteer St Johns 8404119108118

Crumlin 8404108132-248

Thomas Davis 83139482127

Templeogue Sy St 83148695-97

Ballyboden St Endas 8305116127-116

O Dwyers 822481106-256

Naomh Mearnog 821585118-335

St Sylvesters 720591109-184

Innisfails 820566116-504

Erins Isle 811694141-473

Garristown 801757148-911

Adult Football League Division 6 - Cloghran: Whitehall Colmcille v St James Gaels, Eamonn Conroy (11.0); Rolestown: Fingal Ravens v Skerries Harps, Eddie Byrne (11.0); Martin Savage Park: St Oliver Plunketts ER v Fingallians, Tommy Byrne (11.0); Longmeadows: St Brendans v Naomh Fionnbarra, Pat Murphy Jnr (11.0); Tymon North: St Judes v Bank of Ireland, Mark Carroll (11.0); Pairc Barrog: Naomh Barrog v Castleknock, Mick Loftus (11.0); Russell Park: St Brigids v St Peregrines, Dave Moore (11.0).

PWDLFAPDPts

St Oliver Pl/ER 8611103861713

Clontarf 8602125755012

St Peregrines 8602122883412

Castleknock 8512108753311

St Brendans 751177631411

Fingallians 850310899910

Civil Service Football 840410610068

St Brigids 7403797458

St Judes 840492110-188

Naomh Barrog 7304878706

Skerries Harps 8305107112-56

Bank of Ireland 8224100107-76

Fingal Ravens 82158291-95

Whitehall Colmcille 72058099-194

St James Gaels 820687153-664

Naomh Fionnbarra 800860104-440

Adult Football League Division 7 - Frank Kelly Park: Wanderers v St Annes, Seamus Farrelly (11.0); Marley Park: Ballinteer St Johns v Robert Emmets, Joe Murray (11.0); Pairc Na Uinsionn: St Vincents v Garda, Peter Durnan (11.0); St Catherines Park: Na Gaeil Oga v Lucan Sarsfields, John Dunning (11.0); Pairc Ciceam: Ballymun Kickhams v Wild Geese, Brian Moore (11.0); Kiltipper Road: Thomas Davis v St Margarets, Darren Malone (11.0); Saggart: St Marys S v O Tooles (11.0).

PWDLFAPDPts

Lucan Sarsfields 8800139895016

St Vincents 870198643414

Wanderers 8611110852513

Ballymun Kickhams 8602111862512

St Marys S 95221191011812

Ballinteer St Johns 851288711711

Round Towers (C) 9504106123-1710

Na Gaeil Oga 8404888358

St Annes 8404114127-138

Wild Geese 84047894-168

Robert Emmets 831481100-197

St Margarets 830587104-176

O Tooles 9306111129-186

Garda 821591122-315

Thomas Davis 810775118-432

Ballyfermot De Salle 1500150000

Adult Football League Division 8 - Liffey Park: Liffey Gaels v Stars of Erin, Dave McCabe (11.0); Clontarf Road: Scoil Ui Chonaill v Cuala, Brian Barnes (11.0); Silver Park: Kilmacud Crokes v Starlights, Brendan Carroll (11.0); Alfie Byrne Park: St Josephs OCB v St Kevin-Killians, Gerry McNally (11.0); River Valley: St Finians (S) v Portobello, Donal Ennis (11.0); Ballyboughal: Ballyboughal v Raheny, John Paul Carroll (11.0); Silver Park: Kilmacud Crokes 2 v Ranelagh Gaels, Peter Cummins (11.0); Collinstown Lane: Na Fianna v Geraldine P Moran, Willie OConnor (11.0).

PWDLFAPDPts

Cuala 8611141855613

St Kevin-Killians 861197752213

Ranelagh Gaels 7601120685212

Geraldine P. Moran 86021411033812

Scoil Ui Chonaill 6501115714410

Liffey Gaels 7502102792310

Kilmacud Crokes 2 8503124118610

St Finians (S) 8503121125-410

St Josephs OCB 8404104108-48

Portobello 830512311496

Na Fianna 830511010376

Stars of Erin 8206121147-264

Starlights 820688154-664

Ballyboughal 8107122163-412

Kilmacud Crokes 810792144-522

Raheny 810786150-642

Adult Football League Division 9 - Dolphin Park: Templeogue Synge Street v St Maurs, Stephen Maher (3.0); Blakestown: St Peregrines v Naomh Barrog, Paul Flanagan (3.0); Drumnigh: Trinity Gaels v Naomh Olaf, Ross Mills (3.0); Ballycullen: Ballyboden St Endas v Beann Eadair, Paul Curtis (3.0); Donabate: St Patricks (D) v AIB, Kevin Moore (3.0); Balheary: St Colmcilles v St Oliver Plunketts ER, Laurence Groome (3.0).

PWDLFAPDPts

St Sylvesters 9801114674716

Naomh Olaf 9702141806114

St Patricks (D) 9702118784014

Beann Eadair 970210599614

AIB 9612109102713

St Maurs 960393712212

St Colmcilles 96037576-112

St Peregrines 85036076-1610

Ballyboden St Endas 8413848229

Trinity Gaels 74037161108

St Oliver Pl/ER 84047486-128

Clontarf 1040678150-728

Templeogue Sy St 930683142-596

Clanna Gael-Font152013251874

Naomh Barrog 920784126-424

Parnells 1500150000

Adult Football League Division 10 - Glenauline Park: St Patricks (P) v St Brendans, Mark Pollack (3.0); Collinstown Lane: Na Fianna v Rosmini Gaels, Mick Joyce (3.0); Hyde Park: Cuala v Round Towers (L), Derek Oman (3.0); Tymon North: St Judes v Castleknock (3.0).

PWDLFAPDPts

Castleknock 7700107416614

St Patricks (P) 7601105683712

St Judes 751162491311

St Brendans 74216562310

Cuala 84136476-129

Round Towers (L) 74125062-129

Crumlin 74126782-159

Na Fianna 84136079-199

Rosmini Gaels 7403706828

Naomh Fionnbarra 112183775-385

Fingal Ravens 111010811-32

St Marks 110011224-220

Adult Football League Division 11 North - St Vincents School: Pavee v St Monicas, Killian Leddy (3.0); Man O War: Man O War v St Peregrines, Robert Carthy (3.0); Naul: Clann Mhuire v Tyrellstown, Luke Lacey (3.0); Finglas: Erins Isle v Whitehall Colmcille, David Gilmore (3.0); Hazelbury Park: Erin Go Bragh v Scoil Ui Chonaill, David Murphy (3.0); Lawless Park: Fingallians v Skerries Harps, Diarmaid O Domhnaill (3.0); St Annes Park: Raheny v O Dwyers, Paddy OHara (3.0).

PWDLFAPDPts

Clann Mhuire 10801145677816

Fingallians 9701151787314

Whitehall Colmcille 8611130745613

Skerries Harps 860299772212

Erins Isle 851181602111

Pavee 8502112104810

Man O War 950398106-810

St Monicas 82237190-196

O Dwyers 830492120-286

Tyrellstown 73035584-296

Raheny 72135887-295

Scoil Ui Chonaill 920669125-564

St Peregrines 820555111-564

Erin Go Bragh 911691124-333

Clontarf 1500140000

Adult Football League Division 11 South - Kiltipper Road: Thomas Davis v Ballyfermot De Salle, John Doherty (3.0); Killinarden Park: Croi Ro Naofa v Wanderers, Bernard Lennon (3.0); Granville Road: St Francis Gaels Cabinteely v Ballinteer St Johns, John Malone (3.0); Shankill: Shankill Gaa v St Annes, Darren Delaney (3.0); Somerton Park: Castleknock v St James Gaels, Eugune Murphy Jnr (3.0); Galtymore Road: Good Counsel v St Brigids, Eugene Murphy (3.0); St Catherines Park: Na Gaeil Oga v Round Towers (C), Ian Smyth (3.0).

PWDLFAPDPts

Round Towers (C) 8710146846215

Ballyfermot De Salle 9612152916113

St Francis Cabinteely 8512114951911

Croi Ro Naofa 75028178310

St Annes 8413127110179

Castleknock 84139277159

Wanderers 841399109-109

Good Counsel 841390101-119

St Brigids 7412104118-149

Lucan Sarsfields 9405121101208

Thomas Davis 84047999-208

Ballinteer St Johns 8323109135-268

St James Gaels 83149298-67

Na Gaeil Oga 931590105-157

Shankill Gaa 820684179-954

St Kevin-Killians 1500150000

Minor Hurling League Division 1 - Shankill: Cuala v Fingallians, Dave Conway (11.0); Russell Park: St Brigids v Kilmacud Crokes, Donal Ryan (11.0); Pairc Ui Murchu: Ballyboden St Endas v Na Fianna, Timmy McCarthy (11.0); Clonshaugh: Craobh Chiarain v St Vincents, Dave O Donovan (11.0).

PWDLFAPDPts

Na Fianna 6501117694810

St Brigids 7502106105110

Kilmacud Crokes 7403159104558

Ballyboden St Endas 740314514058

St Vincents 64021019928

Craobh Chiarain 7313106110-47

Cuala 711598145-473

Fingallians 700785145-600

Minor Hurling League Division 2 - St Annes Park: Clontarf v Setanta, David Storey (11.0); 12th Lock: Lucan Sarsfields v St Oliver Plunketts ER, David Fitzgerald (11.0); Somerton Park: Castleknock v Faughs, Gerry McGeough (11.0); Kiltipper Road: Thomas Davis v Naomh Mearnog, Darren Lennon (11.0); Pope John Paul ll Park: Naomh Fionnbarra v Naomh Barrog, Declan Enright (11.0); Marley Park: Ballinteer St Johns v St Judes, Gerard Delaney (11.0).

PWDLFAPDPts

Naomh Barrog 7600116882812

Whitehall Colmcille 85111371013611

Lucan Sarsfields 6500132528010

St Oliver Pl/ER 8403115100158

Faughs 731210593127

St Judes 731210310037

Naomh Fionnbarra 7303134122126

Naomh Mearnog 820593114-214

Thomas Davis 62034885-374

Clontarf 711490123-333

Ballinteer St Johns 61046993-242

Castleknock 61055894-362

Erins Isle 120000000

Setanta 50044883-350

Minor Hurling League Division 3 - Blakestown: St Peregrines v Ballyboden St Endas, Jonny Jackson (11.0); Pairc Ui Bhriain: Naomh Olaf v Round Towers (C), Jim Turner (11.0); Silver Park: Kilmacud Crokes v St Sylvesters, Michael O Connell (11.0); Oldtown: Fingal Rovers v O Tooles (11.0); Finglas: Erins Isle v Raheny, Jason Buckley (11.0).

PWDLFAPDPts

Na Fianna 8710158807815

Raheny 761090612913

O Tooles 75029992710

Kilmacud Crokes 750283102-1910

Erins Isle 740310290128

Naomh Olaf 840491123-328

Ballyboden St Endas 831410073277

St Sylvesters 6312888627

Round Towers (C) 73047183-126

St Peregrines 72056797-304

Fingal Rovers 710642104-622

Minor Hurling League Division 4 - Bray Emmets: Bray Emmets v St Peregrines, Hugh Finlay (11.0); Dolphin Park: Rialto Gaels v Whitehall Colmcille, Pat Denieffe (11.0); Rathcoole: Commercials v Na Fianna, Kieran O Sullivan (11.0); Pairc Na Uinsionn: St Vincents v Fingallians (11.0).

PWDLFAPDPts

Rialto Gaels 8800108604816

Lucan Sarsfields 10613114123-913

Whitehall Colmcille 760197504712

Cuala 760191464512

Bray Emmets 95121131031011

St Vincents 8512127121611

Commercials 95139190111

Na Fianna 75023956-1710

St Peregrines 85034575-3010

Fingallians 84046584-198

Good Counsel 93065593-386

St Brigids 1220103377-444

Crumlin 1310110002

CCC2

TONIGHT

U13 Div5 Hurling League - Somerton: Castleknock B v St Peregrines, John Dunning - St Brigids (7.30).

U14 Div1 Hurling League - PNU: St Vincents A v Ballyboden St Endas A, Brian Moore-Craobh Chiarain (7.30); Porterstown: Castleknock A v Lucan Sarsfields A, Conor Timoney - St Brigids (7.30); Johnstown Park: Na Fianna A v Clontarf A, Ian Kavanagh - Raheny (7.30); Silver Park: Kilmacud Crokes A v Whitehall Colmcille A, Caomhan Bermingham-Nh Olaf (7.30).

PWDLFAPDPts

Ballyboden Endas A7610145757013

Kilmacud Crokes A76011938011312

Lucan Sarsfields A7403143107368

Whitehall Colmcille A7403138119198

St Vincents A731312412137

Castleknock A7304143127166

Na Fianna A7106102207-1052

Clontarf A700760212-1520

U14 Div2 Hurling League - Thomastown: Cuala A v Faughs, Ciaran McIntyre - Kilmacud Crokes (7.30); Loretto: Ballinteer St Johns v Skerries Harps, Bobby Moran - St Judes (7.30); Bridgefield: St Sylvesters v Round Towers (C), Mark McCabe-Trinity Gaels (7.30).

PWDLFAPDPts

Round Towers (C) 7601170809012

Ballinteer St Johns 7502121507110

St Sylvesters 75021721195310

Raheny 8404137139-28

St Brigids 831485139-547

Skerries Harps 73046295-336

Faughs 720595112-174

Cuala A701661169-1081

U14 Div3 Hurling League - McGee Park: St Marks v Kilmacud Crokes B, Jonny Jackson - Thomas Davis (7.30); HollyWell: Fingallians v Naomh Mearnog, Brian Doran-St Colmcilles (7.30); Lusk: Ros-Lusca v O Tooles, Pierce McKittrick - Fingallians (7.30).

PWDLFAPDPts

Naomh Mearnog 7601114645012

St Marks 760180701012

Ros-Lusca 7502113654810

Thomas Davis 8503125804510

O Tooles 730466111-456

Kilmacud Crokes B720584102-184

Fingallians 710681120-392

Ballyboden Endas B810779130-512

U14 Div4 Hurling League - Porterstown: Castleknock B v Naomh Olaf, Mark Hanley - Lucan Sarsfields (7.30); Tymon Park: St Judes v Naomh Barrog, Derek Oman-Ballinteer St John (7.30); Finglas: Erins Isle v Rialto Gaels, John Higgins-Na Fianna (7.30); Ellenfield Park: Whitehall Colmcille B v St Peregrines, Shane Kelly - Na Fianna (7.30).

PWDLFAPDPts

Naomh Olaf 77001833015314

Naomh Barrog 640211674428

St Peregrines 64026684-188

St Judes 63121029577

Rialto Gaels 630314763846

Parnells 730497123-266

Erins Isle 62137577-25

Whitehall Colmcille B610540144-1042

Castleknock B600661197-1360

U14 Div5 Hurling League - PNU: St Vincents B v Crumlin, Daniel OConnor - Whitehall Colmcille (7.30); St Annes 7: Clontarf B v Lucan Sarsfields B, Tommy Moore-Craobh Chiarain (7.30).

PWDLFAPDPts

Crumlin 88001997112816

Setanta 8611165848113

St Vincents B7601128527612

Cuala B8503130173-4310

Lucan Sarsfields B740310873358

St Annes 840411010648

Clontarf B721477188-1115

Na Fianna B820689124-354

St Patricks (P) 810754189-1352

St Monicas 90090000

U13 Div8 Football League - Pc Ui Bhriain: Naomh Olaf B v Naomh Barrog B, Stephen Jordan - Ballyboden St Endas (7.30).

U16 Div1 Football League - Ballycullen: Ballyboden St Endas A v Kilmacud Crokes A, Tommie Clinton-Croi Ro Naofa (7.0); Pairc Mearnog: Naomh Mearnog v Na Fianna A, Danny Harrington-St Sylvesters (7.0); Finglas: Erins Isle v Lucan Sarsfields A, John Paul Carroll -Ballymun Kickhams (7.0); Broomfield: St Sylvesters A v Ballymun Kickhams, Tim McCarthy Snr-St Vincents (7.0).

PWDLFAPDPts

Lucan Sarsfields A7601135934212

Ballymun Kickhams 7601107921512

Ballyboden Endas A740311790278

Na Fianna A7403116104128

Naomh Mearnog 7313109112-37

Kilmacud Crokes A7214131104275

St Sylvesters A720595125-304

Erins Isle 700758148-900

U16 Div2 Football League - St Annes 12: Naomh Barrog v St Vincents, Chris McGinn-Cluain Tarbh (7.0); Shanganagh Park: Cuala A v Naomh Olaf, Alex Pilkington -Kilmacud Crokes (7.0); Porterstown: Castleknock A v Whitehall Colmcille, Kevin Donohoe-Naomh Fionnbarra (7.0); Kiltipper Rd: Thomas Davis v St Judes, Anthony Clinton-Croi Ro Naofa (7.0).

PWDLFAPDPts

St Vincents 7601112763612

Thomas Davis 6501107515610

Cuala A74039058328

Whitehall Colmcille 740311089218

Naomh Olaf 64027664128

Castleknock A7205100147-474

St Judes 710682126-442

Naomh Barrog 710665131-662

U16 Div3 Football League - Rolestown: Fingal Ravens v Scoil Ui Chonaill, Derek Doran-St Colmcilles (7.0); St Annes 34: Clontarf A v Ballyboden St Endas B, David Storey - Naomh Mearnog (7.0); St Annes 10: Raheny v Ballinteer St Johns A, Damien Burnett - Craobh Chirain (7.0); Donabate: St Patricks (D) v Parnells, Karl Keane - St Finians S (7.0).

PWDLFAPDPts

Scoil Ui Chonaill 7601141657612

Clontarf A75021511074410

St Patricks (D) 7403110123-138

Raheny 630310680266

Ballyboden Endas B730472111-396

Parnells 62047391-184

Ballinteer St Johns A62045194-434

Fingal Ravens 61055386-332

U16 Div4 Football League - Martin Savage Park: Naomh OP-ER v Craobh Chiarain, Thomas Gleeson-Naomh Fionnbarra (7.0); Bohernabreena: St Annes v Naomh Fionnbarra, Philip Carr-Round Towers C (7.0); Hartstown Park: St Peregrines v Round Towers (C), Christopher Kelly-Naomh Fionnbarra (7.0); Drumnigh: Trinity Gaels v Round Towers (L), Alan Burke, Na Dubh Ghall (7.0).

PWDLFAPDPts

Trinity Gaels 8602118952312

St Maurs 8602116111512

Round Towers (L) 6501125943110

Naomh OP-ER 74028571148

St Peregrines 740394102-88

Naomh Fionnbarra 730412112106

Craobh Chiarain 730486101-156

St Annes 62035065-154

Round Towers (C) 720583114-314

Skerries Harps 90091014-40

U16 Div5 Football League - St Annes 7: O Tooles v St Sylvesters B, Colm McCarthy-St Vincents (7.0); Liffey Park: Liffey Gaels v Templeogue Synge Street, Chris Reid - RTC (7.0); Balheary: Fingallians v St Marys S, Jason Martin - ODwyers (7.0); Silver Park: Kilmacud Crokes B v St Catherines, Conor Bass-Cuala (7.0).

PWDLFAPDPts

Templeogue Sy St 7601147707712

St Marys S 7601125804512

Liffey Gaels 640211874448

O Tooles 740311692248

Fingallians 74039069218

St Catherines 720582107-254

Kilmacud Crokes B710694160-662

St Sylvesters B600656176-1200

U16 Div6 Football League - Bremore Park: O Dwyers v St Patricks (P), Damien Gilmore-Skerries Harps (7.0); Glencullen: Stars of Erin v Good Counsel, Niall Heavey - Wanderers (7.0); Silver Park: Kilmacud Crokes C v Na Fianna B, John Rutherford - Ballyboden (7.0); Marlay Pk: Ballinteer St Johns B v Lucan Sarsfields B, Lee Moroney-St Annes (7.0); Man O War: Man O War v Cuala B, Mick Joyce- St Colmcille (7.0).

PWDLFAPDPts

Good Counsel 88002315018116

O Dwyers 77002164017614

St Patricks (P) 7601148697912

Castleknock B8503135131410

Lucan Sarsfields B75026165-410

Na Fianna B740392102-108

Cuala B8404124164-408

Stars of Erin 6303989176

Kilmacud Crokes C710683201-1182

Man O War 710640162-1222

Ballinteer St Johns B710641194-1532

Clontarf B1100110000

WEDNESDAY JULY 1

U15 Div2 Hurling League - Old Conna: Bray Emmets v Raheny, Odhran O Siochru - Kilmacud Crokes (7.30).

U13 Div1 Football League - Porterstown: Castleknock A v Ballinteer St Johns A, Tony Clarke- Robert Emmets (7.30).

THURSDAY JULY 2

U13 Div1 Football League - Thomastown: Cuala A v St Vincents A, Donal McEnery - Geraldine P Moran (7.30).

U13 Div2 Football League - Rolestown: Fingal Ravens v Clontarf A, Daniel Kerr - St Patricks D (7.30); Balheary: Fingallians v Naomh Mearnog, Darragh Sheppard- Round Towers L (7.30).

U13 Div3 Football League - Saggart: St Marys S v Ballymun Kickhams, Adam Kelly - Lucan Sarsfields (7.30); Bridgefield: St Sylvesters A v Westmanstown Gaels, Nichola Kearney - OTooles (7.30); St Annes 12: Naomh Barrog A v Naomh Olaf A, Ian Kavanagh - Raheny (7.30).

PWDLFAPDPts

Westmanstown Gaels 55001411023910

Naomh Olaf A53028463216

Raheny A630312611796

Na Fianna A630395153-586

Ballymun Kickhams 5203133107264

St Sylvesters A42027959204

Naomh Barrog A5203969244

St Marys S 40043798-610

U13 Div4 Football League - Deerpark: Kilmacud Crokes B v Whitehall Colmcille, Andrew Dolan- Ballinteer (7.30); Hermitage: Ballyboden St Endas B v Parnells, Bobby Moran - St Judes (7.30).

PWDLFAPDPts

Skerries Harps A540113498368

Parnells 540111688288

Thomas Davis 531112276467

Ballyboden Endas B52129878205

Kilmacud Crokes B42028283-14

Whitehall Colmcille 52037879-14

Clanna Gael-Font A610589148-592

O Tooles A510467136-692

U13 Div5 Football League - Finglas: Erins Isle v Round Towers (C), Colm Neville - Castleknock (7.30); Deerpark: Kilmacud Crokes C v Craobh Chiarain, Derek Oman-Ballinteer St John (7.30); McGee Park: St Marks v St Maurs A, Eamon O Dowd-Ballyfermot De La Salle (7.30).

PWDLFAPDPts

Castleknock B6600165927312

St Finians (S) 6303107146-396

St Maurs A420210063374

Round Towers (C) 520310910724

Craobh Chiarain 42027387-144

Erins Isle 520373125-524

St Marks 4103777072

Kilmacud Crokes C410391105-142

U13 Div6 Football League - Thomastown: Cuala B v Na Fianna B, Grahame Fogarty - Kilmacud Crokes (7.30); John Paul Park: Naomh Fionnbarra v St Peters, Chris McGreevy-Naomh OP/ER (7.30).

PWDLFAPDPts

Man O War 7601152876512

Na Fianna B6501104663810

Naomh Fionnbarra 65016253910

Clontarf B75027781-410

St Peters 64026580-158

St Peregrines 730481114-336

Cuala B720561121-604

Geraldine P. Moran 1400140000

U13 Div7 Football League - Bushy Park: Templeogue Synge Street B v St Judes, Eugene Murphy Snr-Robert Emmets (7.30); PNU: St Vincents B v Beann Eadair, Sean Kerins - Whitehall Colmcille (7.30); Marlay Pk: Ballinteer St Johns B v Good Counsel, Craig McKeown-St Annes (7.30).

PWDLFAPDPts

Ballyboden St Endas C6402148129198

Beann Eadair 430110142596

St Judes 430110350536

Lucan Sarsfields B5302948596

Ballinteer St Johns B52128391-85

St Vincents B520370116-464

Templeogue Sy St B511386154-683

Good Counsel 40043149-180

U13 Div8 Football League - Bridgefield: St Sylvesters B v Ballyfermot De Salle, Dean Farrell - OTooles (7.30).

U13 Div9 Football League - Thomastown: Cuala C v Castleknock C, Ciaran McIntyre - Kilmacud Crokes (7.30); Rosmini College: Na Fianna D v Skerries Harps B, Tommy Moore-Craobh Chiarain (7.30); Lusk: Round Towers (L) v Ballyboden St Endas D, Cillian Murray - Skerries Harps (7.30); St Annes 10: Raheny B v St Patricks (D) B, Martin Grehan-O Tooles (7.30); Sean Moore Park: Clanna Gael-Fontenoy B v O Tooles B, Paul Flanagan-St James Gaels (7.30).

PWDLFAPDPts

Castleknock C540110258448

Round Towers (L) 430112044766

Skerries Harps B530211177346

Ballyboden Endas D53026858106

Raheny B4301857876

O Tooles B5203636304

Cuala C41036375-122

St Patricks (D) B31024661-152

Clanna Gael-Font B510456121-652

Na Fianna D410330109-792

U15 Div1 Football League - Porterstown: Castleknock v Whitehall Colmcille A, John Dunning - St Brigids (7.30); Silver Park: Kilmacud Crokes A v Ballinteer St Johns, Stephen Jordan - Ballyboden St Endas (7.30); Rush: St Maurs v St Patricks (P), Derek Doran-St Colmcilles (7.30); Cherryfield: Ballyboden St Endas A v St Vincents A, Darren Malone-St Marys (7.30).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes A1111002341508422

Whitehall Colmcille A108112201546617

St Vincents A11506184206-2210

St Patricks (P) 11416158205-479

Ballyboden Endas A10325193182118

Ballinteer St Johns 11407150164-148

St Maurs 11317200208-87

Castleknock 11218145215-705

U15 Div2 Football League - Johnstown Park: Na Fianna A v Skerries Harps A, Kevin Donohoe-Naomh Fionnbarra (7.30); Pairc Mearnog: Naomh Mearnog v St Sylvesters A, Damien Burnett - Craobh Chirain (7.30); Martin Savage Park: Naomh OP-ER v Raheny, Eoin Conway - Castleknock (7.30); Thomastown: Cuala A v Lucan Sarsfields A, Niall Heavey - Wanderers (7.30).

PWDLFAPDPts

Skerries Harps A117132091941515

Naomh OP-ER 117042151209514

Lucan Sarsfields A106131961672913

Na Fianna A116052081396912

St Sylvesters A106041871533412

Cuala A116051761562012

Raheny 11407163178-158

Naomh Mearnog 11001194341-2470

U15 Div3 Football League - St Pauls: Clontarf v Thomas Davis, Eddie Walker-O Tooles (7.30); Beneavin: Erins Isle v St Judes, John Higgins-Na Fianna (7.30); Pc Ui Bhriain: Naomh Olaf v St Brigids, Odhran O Siochru - Kilmacud Crokes (7.30); Popintree Park: Ballymun Kickhams v Parnells, Tom Tansey Nh OP/ER (7.30).

PWDLFAPDPts

Ballymun Kickhams 119022441598518

Parnells 119022001435718

St Judes 1180330819910916

St Brigids 11506224230-610

Thomas Davis 11407203219-168

Erins Isle 11407195226-318

Naomh Olaf 11407155213-588

Clontarf 111010118258-1402

U15 Div4 Football League - Hartstown Park: St Peregrines v Ballyboden St Endas B, Shay Hurson-Lucan Sarsfields (7.30); Bushy Park: Templeogue Synge Street v St Margarets, Tony Clarke- Robert Emmets (7.30); Sean Moore Park: Clanna Gael-Fontenoy v St Finians (S), Senan Finucane-Templeogue Synge Street (7.30); Corneslcourt: Geraldine P Moran v St Patricks (D), Alex Pilkington -Kilmacud Crokes (7.30).

PWDLFAPDPts

St Margarets 1191126215310919

Templeogue Sy St 1181225413212217

St Peregrines 118122491648517

St Patricks (D) 118121941108417

Clanna Gael-Font 11308122158-366

St Finians (S) 11308198238-406

Geraldine P. Moran 11209128272-1444

Ballyboden Endas B111010105285-1802

U15 Div5 Football League - Liffey Park: Liffey Gaels v Fingallians, Craig Curtis - Round Towers (C) (7.30); Johnstown Park: Na Fianna B v Naomh Barrog, Christopher Kelly-Naomh Fionnbarra (7.30); Silver Park: Kilmacud Crokes B v O Tooles, Caomhan Bermingham-Nh Olaf (7.30); Townparks: Skerries Harps B v Crumlin, Ian Howley-O Dwyers (7.30).

PWDLFAPDPts

Na Fianna B119022071386918

Naomh Barrog 117132081317715

Crumlin 117131991336615

Kilmacud Crokes B11704206202414

O Tooles 116142311607113

Skerries Harps B11407195224-298

Liffey Gaels 11209152217-654

Fingallians 110110129322-1931

U15 Div6 Football League - Community Centre: Round Towers (C) v St Vincents B, John Rutherford - Ballyboden (7.30); Bohernabreena: St Annes v Fingal Ravens, Jim Turner-Thomas Davis (7.30); John Paul Park: Naomh Fionnbarra v Craobh Chiarain, Ciaran Reilly - Na Fianna (7.30); Ellenfield Park: Whitehall Colmcille B v Westmanstown Gaels, Robert Leonard - St Vincents (7.30).

PWDLFAPDPts

Craobh Chiarain 11100126913613320

Fingal Ravens 118032541658916

Whitehall Colmcille B116051881721612

Naomh Fionnbarra 115062432241910

Round Towers (C) 115061621491310

St Vincents B11506182234-5210

Westmanstown Gaels 11407176296-1208

St Annes 111010134232-982

U15 Div7 Football League - 12th Lock: Lucan Sarsfields B v Cuala B, Ronnie Malone-St Marys (7.30); Galtymore Rd: Good Counsel v St Peters, Darragh Robinson-Crumlin (7.30); Drumnigh: Trinity Gaels v Ballyboden St Endas C, Sean McCarthy-St Vincents (7.30); Bridgefield: St Sylvesters B v Na Fianna C, George Williams -Trinity Gaels (7.30).

PWDLFAPDPts

St Peters 11110024911413522

Good Counsel 1070325410614814

Trinity Gaels 1170433620313314

Cuala B116052521827012

Ballyboden Endas C11416190224-349

Lucan Sarsfields B11416169222-539

St Sylvesters B10208122271-1494

Na Fianna C11101096346-2502

MONDAY JULY 6

U15 Div4 Hurling League - Martin Savage Park: Naomh OP-ER B v Commercials, Shane Kelly - Na Fianna (7.30).

Ladies FOOTBALL

WEDNESDAY JULY 1

Adult Division 1 Cup - Lawless Park: Fingallians v Na Fianna, Andrew McAllister (7.30); Kilboggett Park: Foxrock/Cabinteeley v St Sylvesters, Paul Flanagan (7.30); Kiltipper Road: Thomas Davis v St Brigids, Keith Tighe (7.30); Pairc Ui Mhurchu: Ballyboden St Endas v Kilmacud Crokes, Billy O Connell (7.30).

PWDLFAPDPts

Foxrock/Cabinteeley 6600115536218

Kilmacud Crokes 5401145935212

Thomas Davis 64021231061712

St Brigids 42024023176

Ballyboden St Endas 42026168-76

Fingallians 620495110-156

Na Fianna 500557111-540

St Sylvesters 400439111-720

Adult Division 2 Cup - Chanel: Parnells v Clontarf, Derek McKittrick (7.30); Ringsend: Clanna Gael/Fontenoy v Man O War, Robbie Glennon (7.30); Rush: St Maurs v Ballinteer St Johns, Orla Simpson (7.30); The Naul: Clann Mhuire v Bray Emmets, Liam Aherne Clarke (7.30).

PWDLFAPDPts

St Maurs 6501114783615

Man O War 641177651213

Parnells 6402115793612

Clanna Gael/Font 630311590259

Clann Mhuire 6303929029

Ballinteer St Johns 52034781-346

Bray Emmets 51046093-333

Clontarf 601565109-441

Adult Division 3 Cup - Portmarnock: Naomh Mearnog v Castleknock, Simon Redmond (7.30); Westmanstown: Garda/Westmanstown Gaels v St Peregrines, Angela Gallagher (7.30); 12th Lock: Lucan Sarsfields v St Margarets, Craig Curtis (7.30); Killinarden Park: Croi Ro Naofa v Ballyboden St Endas B, Reg Harbron (7.30).

PWDLFAPDPts

Garda/Westmanstown 33007330439

St Margarets 430111075359

Castleknock 32015441136

Lucan Sarsfields 5203676706

Croi Ro Naofa 42027482-86

St Peregrines 6204106124-186

Ballyboden Endas B42025775-186

Naomh Mearnog 30032572-470

Adult Division 4 Cup - Skerries: Skerries Harps v St Finians/Ballyboughal, Michelle Keating (7.30); Meadowvale: Cuala v O Tooles, Seamus Farrelly (7.30); Bushy Park: Templeogue Synge Street v Scoil Ui Chonaill, Eugene Murphy (7.30); Leinster Road: Portobello v St Judes, Tom Casserly (7.30).

PWDLFAPDPts

O Tooles 5500112575515

St Judes 540199504912

Cuala 63038086-69

Templeogue Sy St 32015037136

Scoil Ui Chonaill 6204116106106

Portobello 52037685-96

Skerries Harps 41034275-333

Finians/Ballyboughal 610563142-793

Adult Division 7 Cup - 12th Lock: Lucan Sarsfields B v Clontarf B, John Goulding (7.30).

PWDLFAPDPts

Crumlin 7601112654718

St Patricks Donabate 5500110525815

Naomh Olaf 630310654529

Whitehall Colmcille 53023135-49

Fingal Ravens 52034267-256

Castleknock B61052535-103

Lucan Sarsfields B51041663-473

Clontarf B51042596-713

Adult Division 5 League - Pairc De Burca: Kilmacud Crokes B v Naomh Barrog, Senan Finucane (7.30); St Annes No 10: Raheny v Fingallians B, Thomas Moore (7.30); Kilboggett Park: Foxrock/Cabinteeley B v Na Fianna B, Tony Lennon (7.30); Bushy Park: Ranelagh Gaels v Thomas Davis B, Derek Oman (7.30).

PWDLFAPDPts

Fingallians B43016045159

Foxrock/Cab'teeley B22005116356

Kilmacud Crokes B3201515106

Ranelagh Gaels 21014824243

Naomh Barrog 2101232123

Raheny 21014250-83

Na Fianna B31024568-233

Thomas Davis B40043580-450

Adult Division 6 League - Chanel: Parnells B v St James Gaels, Brian Moore (7.30); Finglas: Erins Isle v Ballyboden St Endas C, Joe Dromgoole (7.30); Clonshaugh: Craobh Chiaran v O Dwyers, Anthony Brennan (7.30).

PWDLFAPDPts

O Dwyers 440085196612

Erins Isle 43017862169

St Annes 32016646206

Craobh Chiaran 520392111-196

Parnells B42023068-386

Ballyboden Endas C31021630-143

St Brigids B30030000

St James Gaels 20022152-310

Adult Division 7 League - Cloghran: Whitehall Colmcille v Fingal Ravens, JP Carroll (7.30); Donabate: St Patricks Donabate v Naomh Olaf, Sean Kavanagh (7.30); Pearse Park: Crumlin v Castleknock B, Jonny Jackson (7.30); St Annes No 34: Clontarf B v Lucan Sarsfields B, John Goulding (7.30).

PWDLFAPDPts

Whitehall Colmcille 440064303412

Naomh Olaf 531179671210

St Patricks Donabate 3201615926

Fingal Ravens 21102818104

Castleknock B41032229-73

Crumlin 31023443-93

Lucan Sarsfields B3003818-100

Clontarf B10011630-140

Lucan Sarsfields B1001220-180

Adult Division 8 League - Glencullen: Stars of Erin v Na Gaeil Oga, Eugene Murphy Jnr (7.30); Broomfield: St Sylvesters B v Wanderers, Gary Boyce (7.30).

PWDLFAPDPts

Na Gaeil Oga 440079304912

Stars of Erin 33006616509

St Finians (N) 2101302643

Wild Geese 20021732-150

St Sylvesters B1001324-210

St Sylvesters B1001125-240

Wanderers 30032164-430

Adult Division 9 League - Tymon North: St Judes B v Man O War B, Anthony Clinton (7.30); Edenmore: St Monicas v Round Towers (L), Peter Cummins (7.30); Ringsend: Clanna Gael/Fontenoy B v St Brendans, Charlie O Reilly (7.30).

PWDLFAPDPts

Clanna Gael/Font B540167224512

St Brendans 540175512412

Garristown 540160491112

Man O War B4301272709

St Monicas 32017023476

St Judes B42022842-146

Round Towers (L) 31021228-163

Trinity Gaels 51041962-433

Erins Isle B8008559-540

SATURDAY JULY 4

Under 11 All County (2 teams) - Howth: Beann Eadair v Cuala A, Darragh Reddy (5.0); Cloghran: Whitehall Colmcille v Ballyboden St Endas A, Meabh Shine (5.0); Pairc Ui Bhrian: Naomh Olaf v Ballinteer St Johns A, Muireann OGorman (5.0); Pairc Ui Mhurchu: Ballyboden St Endas B v Templeogue Synge Street, Orla Kavanagh (5.0); Broomfield: St Sylvesters v St Oliver Plunketts, Padraig Furlong (5.0).

PWDLFAPDPts

Naomh Olaf 11007162

Whitehall Colmcille 00000000

St Oliver Plunketts 00000000

Beann Eadair 00000000

Templeogue Sy St 00000000

St Vincents 00000000

Ballyboden Endas A00000000

Ballinteer St Johns A00000000

Ballyboden Endas B00000000

St Sylvesters 00000000

Cuala A100117-60

Under 10 Northside X (1 team) - Clontarf Road: Scoil Ui Chonaill v Craobh Chiaran (2.0); Chanel: Parnells v Na Fianna A (2.0); Pairc Barrog: Naomh Barrog v St Monicas (2.0).

PWDLFAPDPts

Parnells 1100380382

St Monicas 3021038-382

Scoil Ui Chonaill 10100001

Na Fianna A10100001

Naomh Barrog 00000000

Craobh Chiaran 00000000

Under 10 Northside Y (1 team) - Howth: Beann Eadair v Fingal Ravens (2.0); The Naul: Clann Mhuire v Ballyboughal (2.0).

Under 10 Southside (1 team) - Pairc De Burca: Kilmacud Crokes A v Cuala A (2.0); Kiltipper Road: Thomas Davis v Ballyboden St Endas A (2.0); Glencullen: Stars of Erin v Foxrock/Cabinteeley A (2.0); Clondalkin: Round Towers (C) v Templeogue Synge Street (2.0); Bray: Bray Emmets v St James Gaels (2.0).

Under 10 Southside (2 teams) - Pairc De Burca: Kilmacud Crokes A v Cuala A (2.0); Pairc Ui Mhurchu: Ballyboden St Endas B v Ballyboden St Endas A (2.0); Tymon North: St Judes v Foxrock/Cabinteeley A (2.0); 12th Lock: Lucan Sarsfields v Ballinteer St Johns A (2.0); Saggart: St Marys Saggart v Naomh Olaf (2.0).

PWDLFAPDPts

Lucan Sarsfields 11006339242

Ballinteer St Johns A1010161601

Clanna Gael/Font 1010161601

Naomh Olaf 00000000

Ballyboden Endas B00000000

St Judes 00000000

Foxrock/Cab'teeley A00000000

Cuala A00000000

St Marys Saggart 00000000

Kilmacud Crokes A00000000

Ballyboden Endas A10013963-240

SUNDAY JULY 5

Under 9 Southside (1 team) - Saggart: St Marys Saggart v Shankill (10.0); Pairc Ui Bhrian: Naomh Olaf v Clanna Gael/Fontenoy (10.0); Kiltipper Road: Thomas Davis v St Marks (10.0); Pairc De Burca: Kilmacud Crokes A v Ballinteer St Johns A (10.0).

Under 9 Southside (2 teams) - Meadowvale: Cuala A v Ballyboden St Endas A (10.0); Pairc De Burca: Kilmacud Crokes A v Foxrock/Cabinteeley A (10.0); Pairc Ui Mhurchu: Ballyboden St Endas B v Ballinteer St Johns A (10.0); Tymon North: St Judes v Round Towers (C) (10.0); 12th Lock: Lucan Sarsfields v Clanna Gael/Fontenoy (10.0).

PWDLFAPDPts

Ballyboden Endas A22004532134

Round Towers (C) 00000000

Foxrock/Cab'teeley A00000000

Cuala A00000000

Ballinteer St Johns A00000000

Lucan Sarsfields 00000000

St Judes 00000000

Clanna Gael/Font 00000000

Ballyboden Endas B100147-30

Kilmacud Crokes A10012838-100

MONDAY JULY 6

Adult Division 4 Cup - Bushy Park: Templeogue Synge Street v O Tooles (7.30).

PWDLFAPDPts

O Tooles 5500112575515

St Judes 540199504912

Cuala 63038086-69

Templeogue Sy St 32015037136

Scoil Ui Chonaill 6204116106106

Portobello 52037685-96

Skerries Harps 41034275-333

Finians/Ballyboughal 610563142-793

Adult Division 7 Cup - Pairc Ui Bhrian: Naomh Olaf v St Patricks Donabate (7.30); Rolestown: Fingal Ravens v Whitehall Colmcille (7.30).

PWDLFAPDPts

Crumlin 7601112654718

St Patricks Donabate 5500110525815

Naomh Olaf 630310654529

Whitehall Colmcille 53023135-49

Fingal Ravens 52034267-256

Castleknock B61052535-103

Lucan Sarsfields B51041663-473

Clontarf B51042596-713

Adult Division 5 League - Pairc De Burca: Kilmacud Crokes B v Foxrock/Cabinteeley B (7.30).

PWDLFAPDPts

Fingallians B43016045159

F'rock/Cabinteeley B22005116356

Kilmacud Crokes B3201515106

Ranelagh Gaels 21014824243

Naomh Barrog 2101232123

Raheny 21014250-83

Na Fianna B31024568-233

Thomas Davis B40043580-450

CAMOGIE

TONIGHT

We are Dublin Senior 1-3 Summer Cup Group 1 - St Vincents: St Vincents v Portobello, Ciaran Hayes (7.30); Lucan Sarsfields: Lucan Sarsfields B v Good Counsel, Conor Dodd (7.30).

PWDLFAPDPts

Good Counsel 1100334292

Lucan Sarsfields B1100224182

Portobello 1001422-180

St Vincents 1001433-290

We are Dublin Senior 1-3 Summer Cup Group 2 - Lucan Sarsfields: Lucan Sarsfields v Naomh Jude, Brendan Cooper (7.30); Faughs/Celtic: Faughs/Celtic v Naomh Brid, Billy O Connell (7.30).

PWDLFAPDPts

Lucan Sarsfields 1100546482

Naomh Jude 1010161601

Faughs/Celtic 1010161601

Naomh Brid 1001654-480

We are Dublin Senior 1-3 Summer Cup Group 3 - Ballinteer St Johns: Ballinteer St Johns v Erins Isle, Pat Denieffe (7.30); St Oliver Plunkett/Eoghan Ruadh: St Oliver Plunkett/Eoghan Ruadh v Raheny, Donal Ryan (7.30); Skerries Harps: Skerries Harps v Na Fianna, Dave Aston (7.30).

PWDLFAPDPts

Erins Isle 1100171432

Skerries Harps 11003032

Raheny 00000000

Ballinteer St Johns 00000000

Na Fianna 10011417-30

St Oliver Pl/ERuadh 100103-30

We are Dublin Senior 6-7 Summer Cup Group 1 - Round Towers: Round Tower v Setanta, Billy Maloney (7.30); Naomh Mearnog: Naomh Mearnog B v St Marks, Michelle Keating (7.30).

We are Dublin Senior 6-7 Summer Cup Group 2 - St Finians: St Finians v Lucan Sarsfields D, Philip Cullen (7.30); Na Fianna: Na Fianna C v Parnells Parnells, Catriona Hayes (7.30).

PWDLFAPDPts

Na Fianna C1100151052

St Finians 11000002

Parnells Parnells10010000

Lucan Sarsfields D10011015-50

THURSDAY JULY 2

We are Dublin Senior 4-5 Summer Cup Group 1 - Thomas Davis: Thomas Davis v Cuala (7.30); CBC: CBC v Good Counsel B (7.30);

PWDLFAPDPts

Good Counsel B110015872

Kilmacud Crokes 1100171522

C.B.C 00000000

BYE 00000000

Cuala 10011517-20

Thomas Davis 1001815-70

We are Dublin Senior 4-5 Summer Cup Group 2 - St Vincents: St Vincents C v Clann na Gael (7.30); Whitehall Colmcille: Whitehall Colmcille v Naomh Padraig (7.30); Erins Isle: Erins Isle B v Naomh Fionnbarra (7.30).

PWDLFAPDPts

Naomh Padraig 1100191182

Naomh Fionnbarra 1010212101

Clann na Gael 1010212101

Whitehall Colmcille 00000000

Erins Isle B00000000

St Vincents C1001119-180

We are Dublin Senior 4-5 Summer Cup Group 3 - Crumlin: Crumlin v Raheny B (7.30); Castleknock: Castleknock v St Oliver Plunkett/Eoghan Ruadh B (7.30); Naomh Peregrine: Naomh Peregrine v Lucan Sarsfields C (7.30).

PWDLFAPDPts

Castleknock 110010462

St Oliver Pl/ERuadh B1100171522

Raheny B00000000

Lucan Sarsfields C00000000

Crumlin 10011517-20

Naomh Peregrine 1001410-60


Privacy