Friday 22 September 2017

This week's fixtures

Ulster Bank League Division 2B: Tullamore v Nenagh Ormond, Spollanstown, 8.0

Ulster Bank League Division 2B: Tullamore v Nenagh Ormond, Spollanstown, 8.0

TOMORROW

Ulster Bank League Division 1A: Cork Constitution v Garryowen, Temple Hill, 2.30; UCD v Dolphin, Belfield, 2.30; Young Munster v Old Belvedere, Clifford Park, 2.30

Ulster Bank League Division 1B: Buccaneers v Shannon, Dubarry Park, 2.30; UL Bohemian v Dublin University, Annacotty, 2.30

Ulster Bank League Division 2A: Banbridge v UCC, Rifle Park, 2.30; Highfield v Cashel, Woodleigh Park, 2.30; NUIM Barnhall v Old Crescent, Parsonstown, 2.30; Rainey Old Boys v Bruff, Hatrick Park, 2.30

Ulster Bank League Division 2B: DLSP v Midleton, Kirwan Park, 2.30Richmond v City of Armagh, Richmond Park, 2.30; Sligo v Thomond, Hamilton Park, 2.30; Sunday's Well v Ards, Musgrave Park, 2.30

North - Gleeson League Section A: Galbally v Old Crescent, Galbally, 2.30; Presentation v St Senans, Rathuard, 2.30; Thomond v Newcastle West, Liam Fitzgerald Park, 2.30

North - Gleeson League Section B: Clanwilliam v Garryowen, Clanwilliam Park, 2.30; Richmond v Kilfeacle and District, Richmond Park, 2.30; Fethard & District v UL Bohemian, Fethard, 2:30; Young Munster v Ennis, Tom Clifford Park, 2:30

U-20 South Western Conference – Division 1: Cork Constitution v Sundays Well, Temple Hill, TBC; Galwegians v Shannon, Crowley Park, TBC; Garryowen v UCC, Dooradoyle, TBC; UL Bohemian v Highfield, Annacotty, TBC; Waterpark v NUIG-Corinthians, Ballinakill, TBC

U-20 South Western Conference – Division 2: Tralee v Midleton, Tralee, 2.30; Dolphin v Bruff, Musgrave Park, 2.30; Old Christians v Nenagh Ormond, Rathcooney, 2.30

South Munster U-18A League Section 1: Youghal v Sundays Well, Youghal, TBC; Mallow v Cork Constitution, Mallow, TBC; Cobh Pirates v Crosshaven, Cobh, TBC; PBC v Kanturk, Wilton, TBC

South Munster U-18A League Section 2: Clonakilty v Highfield, Clonakilty, TBC; Kinsale v Bantry Bay, Kinsale, TBC; CBC v Midleton, Lansdowne, TBC

South Munster U-18 Development League: Fermoy v Old Christians, Fermoy, TBC; Mitchelstown v Highfield, Mitchelstown, TBC; Dunmanway v Ballincollig, Dunmanway, TBC; Muskerry v Bandon, Ballyanly, TBC

South Munster U-16A League Section 1: Skibbereen v Highfield, Skibbereen, TBC; Muskerry v Midleton, Ballyanly, TBC

South Munster U-16A League Section 2: Cobh Pirates v Ballincollig, Cobh, TBC; Charleville v Old Christians, Charleville, TBC

South Munster U-16A League Section 3: Clonakilty v Crosshaven, Clonakilty, TBC; Sundays Well v Mallo, Musgrave Park, TBC

South Munster U-16A League Section 4: Kinsale v Cork Constitution, Kinsale, TBC; Dolphin v PBC, Musgrave Park, TBC

South Munster U-16 Development League: Dunmanway v Highfield, Dunmanway, TBC; Mallow v Bandon, Mallow, TBC; Kanturk v Fermoy, Kanturk, TBC; Cobh Pirates v Midleton, Cobh, TBC; Carrigaline v Mitchelstown, Moneygourney, TBC; Clonakilty v CBC, Clonakilty, TBC

West U-18 League: Killarney v Iveragh Eagles, Killarney, 11.0; Killorglin v Castleisland, Killorglin, 11.0; Kenmare v Abbeyfeale, Kenmare, 12.15; Tralee Colts v Listowel, Tralee, 12.15; Corca Dhuibhne v Tralee, Ballydavid, 1.30

West U-16 League: Corca Dhuibhne v Iveragh Eagles, Ballydavid, 11.0; Castleisland v Abbeyfeale, Castleisland, 11.0; Kenmare v Killarney, Kenmare, 11.0; Tralee Barbarians v Tralee, Tralee, 11.0; Listowel v Killorglin, Listowel, 11.0

West U-14 League: Corca Dhuibhne v Killarney, Ballydavid, TBC; Abbeyfeale v Tralee, Abbeyfeale, TBC; Listowel v Kenmare, Listowel, TBC; Castleisland v Iveragh Eagles, Castleisland, TBC; Tralee Sharks v Killorglin, Tralee, TBC

SUNDAY

Senior Seconds League South: Cork Constitution v Sundays Well, Temple Hill, 2.30; Midleton v Cashel, Towns Park, 2.30; UCC v Dolphin, Mardyke, 2.30

Munster Junior League Division 1: Clonmel v Kanturk, Clonmel, 2.30; Cobh Pirates v Kilfeacle and District, Cobh, 2.30; Mallow v Galbally, Mallow, 2.30; Old Christians v Waterpark, Rathcooney, 2.30; Newcastle West v Skibbereen, Newcastle West, 2.30; St Marys v Muskerry, Grove Island, 2.30; Tralee v Clonakilty, Tralee, 2.30

Munster Junior League Division 2: Waterford City v Castleisland, Waterford, 2.30; Killorglin v Killarney, Killorglin, 2.30; Bandon v Kinsale, Bandon, 2.30; Youghal v Clanwilliam, Youghal, 2.30; Crosshaven v Newport, Crosshaven, 2.30; Ennis v Thurles, Ennis, 2.30; Presentation v St Senans, Rathuard, 2.30

South – Junior 2 League Section A: Kanturk v Mitchelstown, Kanturk, 12.0; Muskerry v Mallow, Ballyanly, 12.0; Old Christians v Cobh Pirates, Rathcooney, 12.0; Shandon v Dolphin, Whitechurch, 2.30

South – Junior 2 League Section B: Highfield v Bandon, Woodleigh Park, 12.0; Kinsale v Skibbereen, Kinsale, 12.0; UCC v Clonakilty, Mardyke, 12.0

South – Junior 2 League Section C: Clonmel v Waterpark, Clonmel, 1.0; Waterford City v Dungarvan, Waterford, 2.30

South – Junior 3 League: Fermoy v Youghal, Fermoy, 12.0; Ballincollig v Cork Constitution, Tanner Park, 12.0; Sundays Well v Charleville, Musgrave Park, 1.0; Cork Transport v UCC, Corn Field, 2.30

West Munster League: Tralee v Kenmare, Tralee, TBC; Killarney v Iveragh, Killarney, TBC; Listowel v Corca Dhuibhne, Listowel, TBC; Abbeyfeale v Castleisland, Abbeyfeale, TBC

Women's All Ireland League Division 1: Blackrock v Tralee, Stradbrook, 1.0; Portlaoise v Highfield, Portlaoise, 1.0; UL Bohemian v Galwegians, Annacotty, 1.0

Women's Munster League Group A: Cobh Pirates v Thurles, Cobh, TBC; Clonmel v St Senans, Clonmel, TBC; Dungarvan v Waterford City, Dungarvan, TBC

Womens Munster League Group B: St Marys v Bruff, Grove Island, TBC; Abbeyfeale v Youghal, Abbeyfeale, TBC; Cashel v Bandon, Cashel, TBC

Women's All-Ireland League Division 2 South: New Ross v Shannon, New Ross, 1.0; Nenagh Ormond v Young Munster, Nenagh, 1.0

U-18 League Section 1: Young Munster v Shannon, Tom Clifford Park, TBC; Newcastle West-Estuary v UL Bohemian, Newcastle West, TBC; Thomond v Bruff, Liam Fitzgerald Park, TBC

U-18 League Section 2: Ennis v Garryowen, Ennis, TBC; Presentation-Newport v Old Crescent, Presentation-Newport, TBC; Kilrush v St Senans, Kilrush, TBC

U-16 League Section 1: Young Munster v Newcastle West, Tom Clifford Park, TBC; Old Crescent v Presentation-Newport, Rosbrien, TBC; Thomond v Bruff, Liam Fitzgerald Park, TBC

U-6 League Section 2: Kilrush v Shannon, Kilrush, TBC; St Senans v UL Bohemian, Jimmy Slattery Park, TBC; Estuary v Ennis, Shanagolden, TBC

U-4 League: Newcastle West v Thomond, Newcastle West, TBC; Shannon v Young Munster, Coonagh, TBC; UL Bohemian v Bruff, Annacotty, TBC; Ennis v Old Crescent, Ennis, TBC

U-14 Conference: Kilrush v Shannon, Kilrush, TBC; Richmond-St Marys v St Senans, Richmond-St Marys, TBC; Copswood Gaels v Lough Derg Saints, TBC; Ennis v Presentation, Ennis, TBC; Newport v Garryowen, Newport, TBC

Irish Independent

Editor's Choice

Also in Sport