Sport Golf

Saturday 10 December 2016

This week's golf notices from around Ireland - February 15

Pat and Ger Ruddy

Published 15/02/2016 | 18:21

Golf notices
Golf notices

Golf notices from right around the country available below.

  • Go To

GOLF NOTICES FOR TUESDAY, FEBRUARY 16th, 2016 From Pat & Gerard Ruddy

A

ABBEYLEIX – 14h Cl 1: G O’Shaughnessy (10) 36. Cl 2: J Knowles (16) 34, S Kavanagh (18) 34.

ADARE MANOR – M Hickey & P Hogan 10up, D O’Curry & P Barry 9up, J Galvin & C Walsh 8up.

ARDEE – F McGahon 45, J Jennings 44, S Englishby 43. Sun: P Ward 36, J Doherty 35, B McConnell 35. Gross: E Breen Snr 28.

ASHBOURNE – Sun Cl 1: B Donovan (5) 29, M Callanan (9) 27. Cl 2: E Kane (11) 32, K Keating (12) 27. Cl 3: G Verschoyle (17) 32, A Hale (16) 28. Cl 4: J Fitzgerald (23) 27, P Curtis (23) 26. Sat Cl 1: C O’Driscoll (8) 28, M Smyth (8) 26. Cl 2: P Hale (14) 30, C Doyle (13) 30. Cl 3: D Black (16) 28, C Coyle (17) 26. Cl 4: F Scully (20) 29, J Fitzgerald (23) 27.

ATHENRY – R Heavey (16) 40, P Coffey (10) 39, K Lally (12) 39. Gross: D Fitzpatrick 29.

ATHLONE – AWGS: P J Martin 31. Cl 1: R King 28. Cl 2: P Carolan 29. Cl 3: N Dowling 31. Veterans: P J Harris 27. Wed Open: N Broughall (10) 33. 13h: C Donnelly (9) 33. Cl 1: P Corry (9) 32. Cl 2: D Corcoran (13) 31. Cl 3: S Feeney (20) 32. Captains Scramble: C Dowling A O’Driscoll M Evans & P Hunter 46, J Rice M Cleary M Geoghegan & M Ward 47, C Carney G O’Kennedy G Gunning & M Connor 47.

ATHY – M Doyle (12) 34, M O’Grady (19) 33, S Nolan (17) 33. Gross: B Morrin 25. Tues: J Dempsey (17) 30.

 

B

BALBRIGGAN – 9h League, 1st 9 Cl 1: T Dwyer (11) 22, P Masterson (5) 21. Cl 2: J Scully (13) 20, G Richardson (14) 19. Cl 3: S Doogue (20) 19, J Curran (22) 19. 2nd 9 Cl 1: P Glavey (12) 21. Cl 2: J Behan (14) 18. Cl 3: P Keogh (23) 18. Sat 1st 9 Cl 1: D Rooney (12) 22, J Fitzpatrick (4) 20. Cl 2: N Falvey (14) 20, G Lewis (13) 19. Cl 3: M Hussey (20) 20, S Johnston (17) 20. 2nd 9 Cl 1: M Farrell (6) 20. Cl 2: A McCann (14) 19. Cl 3: A Legge (19) 20.

BALLINASCORNEY – M O’Boyle (12) 20, B McCaul (19) 20, D Murray (17) 20. 9h: R Campbell (19) 20, A Quinn (20) 18.

BALLYBUNION – B Hickey (7) & F Geary (16) 49, P D Harnett (16) & J O’Halloran (14) 46, K Kiely (8) & D Kearney (12) 46.

BALLYHAUNIS – J Moran 41, J Doyle 39, K Dyer 39.

BALLYHEIGUE CASTLE – F Darcy & J Roche 41, J Donegan (A) & A O’Halloran (6) 42.

BALLYLIFFIN – Members Confined: N Hegarty (21) 42, N Grant (16) 42, N Quigley (7) 41, H McEleney (14) 41. Gross: B Devlin 36. Hole in one: A McLaughlin at 14th (Glashedy). Sat: N Bates (18) 39, S Bradley (19) 38, B Ferry (11) 38. Gross: C Doherty 32. Fri: C McGeady (4) 33, E Daly (8) 31.

BANDON – Sun: T McCarthy (9) 22, R Galwey (5) 21, T O’Reilly (10) 21. Spring League: T Coughlan (17) 39, S Gillen (12) 37, D J O’Sullivan (19) 37, T O’Reilly (16) 34, P Mullally (15) 34. Sun: J Brennan (12) 32, J A Barrett (11) 32, D Thomas (11) 32, D Fitzgerald (16) 32, S Gillen (12) 32, J Collins (12) 31, R Creedon (6) 31, L Horgan (8) 31.

BEAUFORT – Seniors: G O’Shea, P Quill. Thurs: P Quill & J Doherty. 9h: J Doolan (16) 18.

BEAVERSTOWN – F O’Moore (11) D Relihan (12) P McCann (18) & F McCabe (10) 77, B Clinton (8) A O’Kennedy (9) J McPartlan (14) & T O’Dwyer (15) 74. Sun: B Somerville (20) & C Horan (12) 50, P Halpin (14) & G Dowling (9) 48. Sun: B McCormack (24) & R Bellew (24) 53, J Scott (24) & B McGill (14) 53, P Melvin (21) & J Melvin (19) 54, J Meade (12) & T Meade (32) 55, P Doolan (17) & M Doolan (24) 57, C Vaughan (21) & J Hender (19) 58. Sun: P Coyle (20) 33, B Coyne (22) 33, W Goslin (12) 32. Cl 1: C Leonard (6) 30. Cl 2: J Mason (11) 32. Cl 3: P Martin (16) 32. Cl 4: J Reilly (22) 32.

BEECH PARK – C Fee (24) 34. Cl 1: A Vard (8) 33. Cl 2: J Mooney (13) 34. Cl 3: P Bowe (17) 32. Cl 4: G Stack (20) 32. Wed 1st 9: J Delaney (17) H Holt (19) J McNally (16) & B Prendergast (12) 48. 2nd 9: J Delaney (17) H Holt (19) J McNally (16) & B Prendergast (12) 49.

BELLEWSTOWN – League, Sat: A Kavanagh 215, A G Overton 23, E O’Rourke 21. Sun: A Kavanagh 26, F McGovern 25, A Whyte 23.

BLACK BUSH – Swinging Sixties League: B McCleery (12) 19, F Martiner (21 Newlands) 18, J Mullaney (15) 18. Seniors: I Duggan (26 Mannan Castle) 39, S Mangan (11) 35. Hamper League Rd 12 Cl 1: D Bellew (9) 27, G Crowley (13) 28.C l 2: F Marsden (15) 27, J Mullaney (15) 26. Cl 3: B Cowman (21) 27, D O’Sullivan (21) 27. Rd 11 Cl 1: M Tyrell (6) 27, S Mangan (11) 27. Cl 2: B Mullaney (17) 28, E Hughes (19) 27. Cl 3: T Duffy (20) 31, P Murphy (28) 28.

BLAINROE – T Robinson (18) 33, A Armstrong (15) 31, E Harrington (18) 31, P Deignan (20) 31.

BORRIS – League Rd 4: M Scallan (12) 40, J Prendergast (7) 39, S Canning (16) 36, M McCarthy (19) 35, K Kelly (16) 35, M Hanrahan (16) 35, T Foley 35. Wed: C Dowdall (13 Wexford) 32. Sat: S Gannon (18) 33. Sun: M Murphy (13) 34.

 

C

CARRICKMINES – Medal: I Wilkie (14) 65. Cl 1: D Shirley (11) 67, I Fleming (12) 69, N Oglesby (6) 70. Cl 2: J Harris (13) 67, R Acton (15) 69, D Nelson (18) 70. Cl 3: N Kingston (20) 68, T Nicholson (20) 74, R Tilson (25) 76.

CASTLE – Sat 1st 9: C Agnew (10) & G Bradley (19) 25, M Flanagan (14) & T Woulfe (18) 24, M Bollard (11) & L Ryan (23) 24, R Jones (10) & P Coleman (14) 24. 2nd 9: H Gleeson (5) & J Glennon (21) 25, G Bourke (6) & D O’Brien (12) 24, H Haydon (17) & M Redmond (17) 23, T Scannell (22) & L Healion (23) 22.

CASTLE BARNA – M Curran (19) 44, M Farrell (13) 43, D Goodings (13) 39. Winter League Qtr Finals: Insulators 3 – 2 Hurlers. High Flyers 2 – 3 Walter Mitties. A Team 3.5 – 1.5 Georges Babies. Buzz Bees 3 – 2 Motor Factors.

CASTLEWARDEN – Sat Cl 1: N Duffy (10) 34. Cl 2: T Glennane (13) 34. Cl 3: M Hannon (16) 36. Cl 4: S Casey (260 33.

CASTLEGREGORY – Sun: T Ferriter (24) 44, R Rowan (26) 39, G Dowling (17) 35. 1st 9: S O’Connor (19 Tralee) 21. 2nd 9: P Leahy (12) 19.

CASTLEWARDEN – Wed: J Clarke (23) 36, T Nolan (25) 34, L Reilly (15) 34. Sun: T Meredith (15) 34.

CEANN SIBEAL – T O’Mahony (16) 41, J O’Connor (14) 36, B O’Connor (9) 34.

CHARLESLAND – 18h: J Mitchell (16) 34, K Murray (1) 32, T Smyth (15) 32.

CLANE – 9h League: P Morrissey (21) 23, M Byrne (24) 23, J McAndrew (15) 22.

CLONMEL – Red Nose White 12h: A Johnson & M Murphy 49, J O’Brien & E Hewitt 47, B Byrne & J Quinn 47, T J Lyons & A Casey 45, D Maher & J McCausland 42.

CLONTARF – F Moran (12) & D Killen (28) 36. Sun: F Moran (12) & A Brennan (14) 38, B Looby (13) & A Foy (13) 37, E O’Dulainn (9) & S Carroll (21) 37.

CONNEMARA – League Rd 1: W McDonagh (17) 43, M O’Chartuir (15) 38, J Cosgrove (15) 37. Gross: I Griffiths 29. Teams: P Feisty 24, P Coyne 21, Veldon 19, Mannions 18, Tom King 13, Keoghs 10, Olivers 9.

CORBALLIS LINKS – M Quinn (20) +1, J Dignam (7) 0, D Davis (15) +1, D Martins (19) +1.

CORK – P Walsh (8) & D Russell (14) 40, V Fenton (14) & S O’Keeffe (18) 39, C Cantillon (12) & N Cronin (20) 39, P Cantillon (12) & J Cantillon (19) 39. Sat: K O’Connell (5) 34, J Murphy (10) 33, R O’Lehan (17) 30, J Daly (5) 29, P J Murphy (5) 29, D O’Kelly Lynch (21) 28.

CORRSTOWN – Sat: A Olden (21) 21, P Cleary (18) 20. Sun: E McDonnell (15) 20, D Whelan (21) 24. Charioteers: C Treacy (15) 22, J Daly (20) 22, J Davenport (17) 21.

CO. CAVAN – Cl 1: L Henry (11) 23. Cl 2: P Brady (16) 20. Cl 3: J McDermott (17) 24. Cl 4: S McIntyre (25) 18.

CO. LOUTH – League No 18 Cl 1: R Campbell (6) 71, O Branigan (7) 71. Gross: M Kierans 75. Cl 2: M Walsh (22) 69, P Gillen (15) 71. Gross: F Byrne 85. Team: D Noer (17) B Kierans Jnr (17) T Noer (17) & J Kierans (19) 60. Seniors Cl 1: M Ronan (17) 20. Cl 2: L Morgan (26) 20. Sun 9h Cl 1: S Murphy (9) 19. Cl 2: M Kavanagh (16) 21.

CO. MEATH – Sat Cl 1: S Moran (0) 29, J Cooney (11) 29. Cl 2: J Dunne (16) 32, R Bacon (16) 31. Cl 3: B Dempsey (23) 34, J M McHale (26) 31. Sun Cl 1: M McDonnell (9) 31, S Goulding (9) 28. Cl 2: D O’Sullivan (17) 33, P Doyle (15) 30. Cl 3: P Kiernan (21) 32, D Mee (25) 27.

CO. SLIGO – Sat: P Heelan (14) 26, D O’Hara (14) 25. Sun: N Stafford (12) 28, D McDonald (15) 28.

CRADDOCKSTOWN – 13h Cl 1: N Bedford (4) 30, S Doyle (11) 29. Cl 2: P Browne (16) 31, P Daly (16) 31. Cl 3: N Nolan (28) 33, B Smith (21) 30. Sun Cl 1: J Walsh (9) 38, B Flood (12) 37. Cl 2: D Redmond (13) 40, T Ward (18) 39. Cl 3: D McGowan (28) 40, M O’Flaherty (20) 38.

 

D

DELGANY – 12h: W Kennedy (19) 29, S Keogh (10) 29, J Bradshaw (9) 29, P Daly (13) 28, D Kelly (20) 27, A Hawthorne (15) 27. Sat: V Brady (13) 29, W Kennedy (19) 29, S Keogh (10) 29, J Bradshaw (9) 29, P Daly (13) 28, D Kelly (20) 27.

DELVIN CASTLE – Sun: J Daly 22, H O’Reilly 18.

DONABATE – A Thompson (4) & B Herridge (22) 37, J Clinton (24) & O Coyne (9) 36, D Casey (20) & J Hogan (21) 36. Seniors, Cl 1: K McGirl (12) 34. Cl 2: F McCooey (28) 38. Sat, Cl 1: T Murphy (10) 33, R White (9) 32. Cl 2: R Lynch (15) 38, M Smithers (12) 35. Cl 3: N Groves (17) 34, G Smithers (16) 32. Cl 4: P Brennan (21) 37, F Stobie (26) 31. Hole in one: A Thompson. Sun: O Coyne (9) & P Flood (11) 38, C Maxwell (8) & P Bradshaw (8) 38.

DOOKS – G Long (19) 27, D O’Sullivan (23) 27, P Riordan (12) 27.

DRUIDS GLEN – Sun: S T Murphy (19) 35. Cl 1: P Murphy (7) 32. Cl 2: J Murphy (11) 34. Cl 3: D Bourke (20) 34.

DUN LAOGHAIRE – Comp 2: C Kavanagh (11) 29, R Flynn (3) 29, R P O’Reilly (9) 28, J O’Reilly (8) 28, J Smith (7) 28, V Byrne (4) 27, K Murray (4) 26, T W Igoe (13) 26, B P Connolly (13) 26. Comp 1: M McKenna (3) 35, R Berkeley (-1) 32, P Fanning (12) 32, N Burns (13) 32, N Kavanagh (4) 31, M Doyle (6) 31, D C Round (2) 31, E McNestry (14) 31.

DUNDALK – 14h: L Mernagh (12) 34, M Hamilton (16) 33. Cl 1: N MacKell (4) 33, C Ward (11) 31. Cl 2: D Murden (13) 32, E McEneaney (17) 31. Cl 3: S Capplis (26) 33, K Carthy (20) 32. Juvenile: C Johnson (18) 28. Sun: M Coburn (8) 33, A Shaw (9) 33. Cl 1: G McCaughey (10) 33, K Barry (10) 31. Cl 2: D Murdock (13) 32, A O’Donoghue (15) 30. Cl 3: S Gallagher (25) 31, E Hoey (18) 30.

 

E

EAST CORK – E Walsh (6) & T Lynch (12) 25.

EDMONDSTOWN – Wed: D Brady (18) D Darcy (18) S French (19) & D Murray (20) 64, S Alkin (14) D McQuaid (19) T McQuaid (19) & R Greenlee (17) 64, R Wood (10) S deCourcy (12) E Walsh (17) & N Walsh (12) 63. Sat: J Dunny (15) 27, G Nolan (12) 26, P Haran (24) 26. Seniors: P O’Dowd (21) 23.

ENNIS – D Burns N Townsend & C Ryan 55, N Courtney J woods & S Conway 55. 12h: B A Considine (15) 31, A Rushe (14) 31, T Flynn (13) 30, B Pyne (9) 29, K E Ryan (7) 29, M Hally (11) 28, P Quinn (15) 28, T Gallery (16) 28, N Townsend (11) 28. Winter & Spring League, Wk 4 Teams: Team H 355, Team G 341, Team K 332, Team A 328, Team D 325, Team B 325.

EUROPEAN CLUB - N Kilgallon (5) 36.  League, Cl 1- N Kelly (10) 168; N Kilgallon (5) 166; E Boylan (8) 157; R Cooper (15) & K O’Sullivan (14) 155;D Meehan (8) 144. Cl 2, B McCarthy (17) 155; T Topham (17) 153; C Duffy (22) 147; B McGinn (21) 141; B Leahy (25) 115.  Open, N Steedman (1, Slievenamon) 34, M Murray (4, Wicklow) 31. Open seniors every Monday; open singles every Tuesday-thru-Sunday, offficial Irish handicaps, tel. 0404-47415.

 

F

FORREST LITTLE – Wed: G O’Halloran (18) 28, T Byrne (14) 25. Sat: B Howe (18) 29, R Ebbs (7) 28, M Barry (8) 28, P Duffy (17) 27, N Keating (5) 27.

 

G

GALWAY – 14h: L Egan (19) 35, G Hession (6) 31, P Daly (6) 30. Gross: T Nolan 29.

GLENGARRIFF – J Lyne (15) 45, O De Buyl (28) 42, J Cotter (12) 41.

GOLD COAST – G Bagge (6) 45. Gross: J White 30.

GORT – 17h: P Flanagan (21) 38, G Broderick (15) 37.

GRANGE CASTLE – P Morris (19) 27, D O’Dulaing (15) 25, P Carpenter (15) 24. 18h: T Kelly (21) 44. Cl 1: A Whelan (8) 41. Cl 2: C Mulligan (18) 44. Cl 3: S Condon (23) 41.

GREENORE – 14h Cl 1: A McArdle (9) 30. Cl 2: B Reavey (11) 31. Cl 3: D Oliver (16) 33. Cl 4: J Fox (22) 31. Sat: P Morgan (16) 29, E McCartan (3) 29.

 

H

HEADFORT – Sun: L Mulligan (5) 41, P Brady (12) 42.

HEATH – L Nolan (19) 40, C Whelan (13) 38. Sat: W Powders (13) 41, A Larkin (15) 40.

HERMITAGE – Wed: D Marnane (16) & M Brennan (21) 37, O Curran (12) & D Gray (21) 36, J Downey (15) & J Gunnigle (22) 36. Sat 1st 9: B Coffey (27) 23, E Dempsey (11) 22, K Gallagher (20) 21, F Buckley (25) 21. 2nd 9: P McLoughlin (15) 21, B O’Sullivan (21) 21, T Hunt (19) 20, J Barr (13) 19. Sun: C McCarthy (23) 7up, T Sheridan (6) 7up, A Conlan (9) 5up, P Dermody Jnr (19) 4up, P Johnston (16) 4up.

HOLLYSTOWN – J Heffernan (23) 34. Sat: D Grehan (4) 43. Cl 2: J Parker (19) 42. Cl 1: J Shiels (7) 40. Sun: T Kelly (19) 40. Cl 1: D Crowe (11) 39. Cl 2: G Coleman (24) 39.

HOLLYWOOD LAKES – W Woods (19) 22, N Richard (13) 22. Cl 1: A Horan (11) 22. Cl 2: R Keogh (18) 21. Cl 3: M Byrne (19) 19.

HOWTH – Centenary Winter League: P King (16) 22. 1st 9: K McLoughlin (13) 20, C Collier (5) 19. 2nd 9: R Collier (16) 19, D May (16) 18.

 

I

ISLAND – Pinehurst Foursomes, 1st 9: M Martin (22) 28, N Ryan (26) & B O’Farrell (10) 29. 2nd 9: D McCabe (18) 30, P Goti (12) 31. Sat 1st 9: A J Byrne (22) 17, S Craig (11) 17, L Gill (20) 16. 2nd 9: F Leahy (17) 24, D Whyms (21) 20. Sun 1st 9: N Wallace (15) 17, S Craig (11) 27. 2nd 9: G McMahon (5) 21, A Nolan (9) 19.

 

K

KENMARE – C Vaughan (19) 37, J Maye (11) 37, J Sweeney (11) 35.

KILLEEN – T Cunnelly (26) 38. Cl 1: E Conventry (10) 37. Cl 2: A Hosty (17) 37. Cl 3: P Hodson (28) 29. Inner: R Hughes (18) 24. Cl 1: D Crawford (4) 23. Cl 2: E Horgan (15) 22. Cl 3: D Connaghan (20) 22. Outer: J Howell (11) 24. Cl 1: A Mooney (6) 22. Cl 2: F Mann (13) 23. Cl 3: K Bagnell (23) 21. Inner: M Critchley (11) 22. Cl 1: D Crawford (4) 20. Cl 2: P McGrath (18) 20. Cl 3: E Finegan (27) 22. Outer: S Hall (14) 22. Cl 1: P Gavin (10) 21. Cl 2: J Lally (17) 20. Cl 3: P Hodson (28) 22.

KILLEEN CASTLE – S Boland (9) 36, P J Courtney (18) 32, S Markham (13) 31, B Kavanagh (6) 30.

KILRUSH – Open: M Hogan 23. Seniors: J McNelis T J Lyons B Clarke & B Taylor 24, J Robinson Ml Ryan T Prendeville & S Moran 29, T O’Dea B Coleman F McMahon & A O’Connor 29.

KINSALE – Wed: J Dumigan (9) 32, L Bryan (11) 31, J Godkin (17) 30. Thur, Front Course: F O’Flynn (12) 28. Fri, Front Course: G Murphy (4) 30, E Mathews (16) 30, J Cousins (11) 30. Back Course: G Cummins (6) 29. Sat Front Course: M Hurley (11) 32, P Loughnane (14) 31, D Hurley Snr (7) 30. Back Course: D Cullinane 32, M O’Brien 31. Sun Front Course: D P Herron (9) 32, M Landers (9) 31, L Kelly (8) 30, B Doran (11) 30. Back Course: S McCarthy (14) 34, P Higgins (9) 30, C Cleary (4) 30.

 

L

LISHEEN SPRINGS – 16h Cl 1: K Dobson (10) 35, P O’Sullivan (10) 34. Cl 2: T Kavanagh (18) 34, M McCabe Snr (17) 33. 12h Cl 1: P O’Reilly (8) 27, M Farrell (7) 26. Cl 2: F Bagnall (10) 28, L McDonagh (11) 27. Cl 3: B Counihan (13) 29, J Mullen (13) 26, M Holohan (15) 26. Singles 12h Cl 1: A Nolan (8) 29, P O’Reilly (8) 28, P Kinsella (7) 28. Cl 2: P Malone (9) 27, N Madden (11) 26. Cl 3: P Cullen (15) 29, R Boyd (13) 27.

LISMORE – 12h: T J Daly (13) 30, M Power (18) 28.

LISSELAN – T Goulding (15) 31, E Calnan (12) 28, T Calnan (9) 27.

LOUGHREA – 16h: C Kennedy (28) 35. Cl 1: J Walsh (5) 33. Cl 2: M Collins (12) 35. Cl 3: D Hardiman (20) 33. 16h: M Broderick (14) 37. Cl 1: D Keane (10) 37. Cl 2: C McGuinness (14) 37. Cl 3: D O’Flaherty (20) 37.

LUCAN – Sat 1st 9: J O’Sullivan (20) 23, N Condon (27) 22, J J Kelly (20) 21. 2nd 9: K Lavin (26) 20, P O’Leary (12) 20, I Chadwick (12) 19.

LUTTRELLSTOWN CASTLE – League 7: A Bergin (11) 31, C McGinley (20) 31, T Gunnell (17) 30.

 

M

MALAHIDE – Sat, Yellow/Red: B Ryan (18) 32, M P Power (5) 29, D Waters (23) 28, J Hehir (21) 28, C Brooks (18) 28, C Carelton (17) 27, N Reynolds (23) 27, A Roche (27) 27, D Shirran (21) 27, P Mac Giolla Ri (16) 26, B Myers (19) 26. Blue/Red: N Carberry (5) 24, P Fitzgerald (12) 24.

MILLTOWN – League Rd 5 Cl 1: V Downes (5) 3up, G Greene (9) 1up. Cl 2: D Buckley (13) 4up, D Monahan (16) 2up. Cl 3: E O’Brien (21) 4up, D McGarry (21) 4dn.

MOATE – 13h Cl 1: L Galvin (5) 29. Cl 2: P Behan (12) 30. Cl 3: J Martin (18) 31. Cl 4: G Coughlan (27) 32.

MONKSTOWN – 15h: F Gilligan (15) 35, A Horgan (18) 35, J McSweeney (10) 34, M Maye (4) 33, D Buckley (18) 33, A McCarthy (14) 33, C Fielding (16) 33, D Hayes (8) 33. Fri: J Harte (6) 36, B Cox (13) 34. Sun: S Cuffe (4) 37, F Gilligan (15) 36, I Trinder (18) 35, T Forde (4) 34, L Furlong (8) 34, F Coppinger (15) 34, T Cronin (12) 33, J Herbert (3) 33.

MULLINGAR – Sweepstake: A Mulligan (19) 37, J Thornton (11) 22.

MULRANNY – Open: V Leonard 35, V Gannon 34, L Smith (Achill) 33. Valentine Hamper: P McNea 38, F Rothwell 38, F Barrett 38.

 

N

NAAS – Sun, East Course: M Moran (19) 24, P Delahunty (12) 23, J Mooney (12) 22. Gross: C Waldron 17. West Course: B Cagney (7) 23, C Holmes (24) 23, C Kilduff (19) 21. Gross: J O’Connor 16.

NENAGH – 12h: R Deering (8) 32, J Bourke (25) 30, E Byrne (20) 29. Gross: D Hunt 24.

NEW ROSS – Seniors: J Browne (12) R O’Dwyer (19) S Masterson (19) & M Forristal (21) 95, P Shannon (10) G Freyne (17) P Laffan (20) & T Sexton (26) 90, S Travis (18) R Aylward (18) & J Ryan (23) 88.

NEWBRIDGE - 9h: F Wilson (7) 23. Cl 1: M Dodd (3) 22. Cl 2: P Malone (9) 22. Cl 3: M Seery (10) 22.

NEWCASTLE WEST – 14h: S Noonan & P Magner 35.

NEWLANDS – J Bambrick (11) N Hickey (13) B Kelly (13) & B Fogarty (24) 70, D Burrowes (9) W McCabe (14) A Raymond (12) & B Raymond (15) 70, E McGregor (10) P Keegan (10) C O’Brien (12) & M Kanny (17) 68. Sun: K Smyth (21) 32, G McHugh (13) 31, B Finn (6) 30.

 

P

PORTMARNOCK – Fitssimmons Sheehan Qualifier, all scores to 29 & one 28 qualify for matchplay stages. Leading qualifiers: Paddy McGuckian (Capt) & B Keogh 36.

PORTSALON – P Concannon (19 Faughan Valley) 36, B McGrath (5 Letterkenny) 35, S McCormack (25) 35. Gross: S Paton 27. Fri, Senior: S McCormack (25) 36, A F R Creed (13 Royal Belfast) 34. Sat: S Kelly (9 Portsalon) 32, A Boland (13 Portsalon) 31. Sun: D Sweeney (18) 36, D Hughes (17) 35, H McGinley (20) 34. Gross: C Canning 25.

POWERSCOURT – East Course: P Small 31, M Piare 29, G Doyle 29, C O’Gogain 28, A McClatchie 27, D Kennedy 27. West Course: D Tracey 32, M McDermot 32, M Prendergast 31, R Corrigan 30, T Maher 29, T Concannon 29, Sun, East Course: M Hanlon (10) 41, C Hassett (12) 41, S Kestell (5) 39, S F O’Sullivan (15) 38.

 

R

RATHCORE – League: S Ryle (13) 41, G Fagan (7) 40. Cl 1: D Campbell (10) 38. Cl 2: P Buckley (16) 37. Cl 3: C Thompson (19) 39. Gross: P Clavin 38.

RATHDOWNEY – Winter League Team Event Play Off: D Fitzpatrick (10) J Fitzpatrick (18) & B Foyle (13) 76, J Moriarty (10) L Coady (20) & M Webster (17) 74, M Doyle (18) F Campion (20) & G Campion (19) 73. Singles Play Off: P Ryan (14) 31, P J Duggan (15) 28, C Keogh (12) 26.

ROSAPENNA – Sandy Hills Links: J Boyce (9) 35, B Connor (5) 35, D Boyce (14) 34. Gross: S Connor 28. Mulroy Links, Sandy Hills Links, Gross: J Madden 31, N Callan 29, J McIntyre 26, K McGonagle 26. Nett: P Dunleavy (11) 33, S Patton (6) 33, P Kelly (11) 32, D McBride (8) 32.

ROSCOMMON – L Dowd (10) 33, M Sharkey (16) 33.

ROSCREA – D McLoughlin (16) 37, R Tynan (15) 37.

ROSSLARE – 12h: J Goggin (9) 28, J Hennessy (17) 28, B Quilty (9) 27, P Goff (12) 26, D McCabe (18) 26. 14h: S Lynch (11) 32, C Doyle (19) 32, J Walsh (10) 32, L McNamara (3) 31, P Wright (20) 31, P O’Brien (4) 29.

ROYAL CURRAGH – S Kinneavy (19) 34, J Kilgarriff (22) 33, J N Moore (16) 32. Gross: D Anderson 25. Cl 1: D O’Flynn (6) 29. Cl 2: J Murphy (13) 31. Cl 3: D O’Brien (21) 30.

ROYAL DUBLIN – Wed: R Collins (14) 29, K O’Connell (17) 29, F O’Driscoll (20) 29. Holmpatrick Cup & Special: D Keogh (14) & M Collins (11) 6up, D McAdams (16) & P Synnott (22) 6up, J Phelan (6) & P Guilbaud (10) 6up. Singles: K McKiernan (13) 29.

ROYAL TARA – League Rd 6: M Regan (10) 40, T Heneghan (14) 40, S Collier (23) 39. Teams: P Martin T Heneghan & B Hussey 78, F Deignan T Boland & M Dunne 73, L O’Brien R Lynch & S Clerkin 72. Fourball: A Hennelly (17) & J Higgins (16) +11, M McGuinness (22) & B McMahon (26) +10. Sun: T Birch (12) 44, T Kennedy (15) 43, N Duffy (11) 42. Gross: P McAuley 34.

 

S

ST. HELENS BAY – 11h: N McBride (14) 22, M Concannon (22) 20. League Rd 5: M Tully (24) 25. Sweep: M Tully (24) 25, F O’Kennedy (13) 24, P Phillips (10) 24. Rd 6: P Phillips (10) 26. Sweep: P Phillips (10) 26, B O’Brien (10) 26, P Dunne (18) 24.

SEAPOINT – Sat: M Ryan (5) 20. Cl 1: A Conlon (9) 19. Cl 2: S T Murphy (12) 20. Cl 3: J Moroney (20) 20. Sun: R Meegan (13) 20. Cl 1: P McGrory (9) 19. Cl 2: K Flanagan (11) 19. Cl 3: D McCann (22) 20.

SKERRIES – D Butterly (11) & J Jenkinson (12) 31, J Kenny (9) & L Holbrook (18) 30, A Sweeney (6) & J Tuite (12) 30. Singles: K McGee (27) 25, P Maher (7) 23. Sat: B Shanahan (15) 28, P Boyd (12) 28, R Downey (13) 27, M Sullivan (16) 27, P Branagan (12) 27. Singles: B Shanahan (15) 21. Sun: B Caffrey (21) 31, B Cloonan (21) 30. Cl 1: L Cassidy (12) 29. Cl 2: P Loughman (15) 28. Cl 3: F Dennis (18) 28. Cl 4: R Marshell (24) 28. Singles: F Dennis (18) 22.

SLADE VALLEY – Cl 1: N Kane 27. Cl 2: M Davy 28. Cl 3: M Daly 24. Sat: D Moffat (18) 31, T Clarke (18) 29. Cl 1: E Loughlin (7) 25. Cl 2: K Feighan (13) 26. Cl 3: B Saunders (20) 28. Cl 4: P Maguire (23) 28.

STACKSTOWN – League: J Ruane (28) 25, G O’Brien (15) 24, P Neill (21) 23. Back 9: D Rickard (12) 25, F McGrath (20) 22.

SUTTON – League Rd 6: D Corrigan (7) 22, D O’Neill (5) 20, K O’Byrne (4) 20. League Results: S Halpin 64, J Spollen 61, L Gordon 61, D Carson 60.

SWINFORD – Spring League Rd 1: R Howko & J Biesty 18, M Munnelly & G Ronayne 17.

 

T

TRALEE – Spring League Rd 1: P O’Keefe (9) 37, J O’Loghlin (17) 34. Sun: M Daly (21) 32, L Nolan (17) 31. Team Scores: M Laide 124, J Reen Snr 118, L Nolan 117, A Kelly 115, J O’Halloran 115, M O’Connor 111, J O’Donovan 111, P O’Meara 110, D Sheehy 110, W Goulding 107, T Leahy 106, D McMahon 105, B Fitzgerald 104, C Sheehy 104, P O’Sullivan 103, J O’Driscoll 103, C Stack 103, P Wall 101, B Hennebery 99, J Casey 92.

 

W

WATERFORD – 10h: T Kavanagh (13) 23, M Boyle (6) 22, S Sweeney (12) 22. Gross: D Deasy 21. Wed: S Sweeney (12) & B Kelly (12) 27, T Connolly (15) & S O’Neill (19) 27.

WATERVILLE – J Sugrue (11) 40, D O’Mahony (17) 40, J B O’Shea (1) 38, B O’Shea (12) 37. 1st 9: J Browne (27) 22. 2nd 9: C Maher (10) 19.

WEST WATERFORD – Sun Cl 1: S Quinn (8) 22. Cl 2: D Cleary (12) 31. Cl 3: G Donnelly (16) 35. Cl 4: P Power (22) 27. Winter League Table: Abbeyside 123, Coolcormack 118, Killeagh 117, Carrigaline 115, Touranore 115, Helvick 114, Coolagh 113, Clashmore 113, Ballyduff 112, Canty 111, Old Parish 110, Fr Twomeys 106, Glenbeg 106, Old Boro 106, Youghal 105, An Ghaeltacht 104, Kinsalebeg 104, Grange 101, Mount Odell 101.

WESTMANSTOWN – T Hickey (18) P Shelley (12) P O’Meara (24) & D Mulcahy (28) 81, B Moran (13) K Moran (12) R Mulhearn (16 Lucan) & M Flanagan (16 Grange Castle) 80, J Grimes (6) J Kinsella (18) D Brennan (16) & C Brennan (21) 77.5, M Carroll (12) P Hughes 16) M Callinan (20) & B Muldoon (20) 37.5. Spring League Cl 1: D Barret (11) 21. Cl 2: I Watkins (13) 22. Cl 3: D McDonnell (20) 20. Cl 4: P G Kelly (21) 18.

WICKLOW – Cl 1: J Clarke (8) 34, K Clarke (8) 33, N Beeston (7) 32. Cl 2: D Quinn (16) 31, A Armstrong (15) 30, D Nichols (13) 30. Cl 3: J Leonard (24) 34, M McGettigan (23) 33, G Malone (23) 30. Thurs Cl 1: B Hickey (10) 33, K Clarke (8) 26. Cl 2: K Roche (13) 30, A Jameson (15) 30. Cl 3: B Cunningham (19) 31, J Leonard (24) 30.

WOODBROOK – 12h: C Southern (6) G Forde (21) E McSweeney (13) & B Callan (20) 66, J Murphy (12) B Kelly (24) J Mahon (17) & D Mahon (11) 65. Sat, Front 12: D McKenna (5) 26, T Ruddy (19) 26, H Sheridan (15) 25, K Mahony (16) 24. Back 6: H Madden (24) 27, S Kestell (5) 27.

WOODSTOCK – Spring League Wk 2: P J Carmody (12) & T Kearse (17) 45, G Smith (6) & D Finnerty (18) 44, A Sherlock (8) & R Breen (22) 44. Singles 11h: P Meehan (11) 28.

 

SOCIETIES –   D

DUBLIN JOURNALISTS – Today (Tues), Laytown & Bettystown. Timesheet, J Brennan 087 2437391. Feb 29, Black Bush. Timesheet F McDonnell 087 9107285. Membership now open. Contact John Brennan at 087 2437391 or email him at john.brennan@sundayworld.com.

 

P

PRESS RADIO TV – Malahide, February 22nd tee 10am – 12pm. AGM 4.30pm.

 

LADIES –  A

ARDEE – 9h: E Penrose 16. 13h Cl 1: S Corcoran 27, R Black 25. Cl 2: M Gaynor 24, I Toole 20. Cl 3: N Magennis 21, M Carry 21.

ASHBOURNE – League 9h: C Ryan (36) 18, A Smith (23) 18, C Conway (28) 17. 14h: K Doyle (28) 26. League: E Kane (17) 23, N Somers (22) 22.

ATHENRY – 9h: H Naughton (24) 22, H Hanley (18) 22, K Reilly (23) 20, N Burke (12) 20, M Donnellan (23) 19.

ATHLONE – 12h: B Kenny (23) 26. 9h: C Dowling (26) 15. 9h: C Dowling (26) 15.

ATHY – 13h: O Ennis Farrell (31) 32, L Crowley (26) 31, B Kehoe (18) 30.

 

B

BALBRIGGAN – Tues: N Campbell (12) 19, B Hunt (14) 18. Cl 1: E Tolan (13) 18. Cl 2: M Moore (23) 15. Cl 3: M Stillman (33) 15.

BALLYBUNION – Seniors 9h: M Morkan (22) 18, E O’Flaherty (34) 15.

BALLYHAUNIS – A Greenaway 31, M Kelly 28.

BEAVERSTOWN – 12h: M McKeever (35) 19, N Duggan (19) 18, E Bannon (21) 18, J Kelly (16) 18. Sat: N Griffith (31) 20, R Buckley (23) 20.

BEECH PARK – 12h: M Barnwell (18) 25, S Hulsman (26) 19. Sat: A O’Donoghue (25) 26, K Kavanagh (23) 25.

BELLEWSTOWN – Winter League Sat: S Biddulph 17. Sun: S Biddulph 13, C Geoghegan Quinn 9.

BLACK BUSH – League Wk 1 Cl 1: N Kelly (17) 23, M Kenny (19) 23, B B Caffrey (19) 23. Cl 2: P McNamara (24) 27, G O’Hanlon (24) 26, J Lucid (27) 23. Cl 3: F Simpson (33) 23, B Fagan (31) 21, J Murphy (36) 21.

BLAINROE – M Ryan (28) 13. Mon: G Reilly (36) 28, M Crowe (17) 20, B Griffith (9) 19.

BRAY – 15h: J Daly (21) 25. 9h: J McDonald (28) 21, M O’Leary (36) 19, F O’Doherty (29) 18. Sun: G Connick (12) 26, C Dempsey (20) 24. Sat: M Lalor (19) & A Basquille (14) 67.

 

C

CARTON HOUSE – Monty: S Taaffe (18) 24, E McNamara (21) 23.

CASTLE – 9h Cl 1: F Casey (14) 18, A Doyle (13) 16. Cl 2: R Gilbourne (25) 19, A Bollard (27) 17. Cl 3: C Simpson (28) 16, R Lynch (29) 15. Cl 4: P Leavy (36) 16, F Andersen (35) 15.

CASTLEWARDEN – 14h: M O’Connell (16) 24.

CEANN SIBEAL – 12h, Rd 1: E Ni Sheaghdha (13) 23, A Ni Chiobhain (6) 22. Rd 2: G Floegel (24) 26, A Moore (10) 24.

CHARLESLAND – R A Kilty (16) 29, M Wolfe (16) 24. 9h: A Lynch (25) 17.

CILL DARA – A Ryan 22, M O’Loughlin 21.

CLONMEL – B Hogan (31) 26.

CONNEMARA – D Murphy (17) 37, K Burke (12) 33.

CORK – 14h: D Phelan R O’Donovan & M Griffith 31, J Rafferty D Deasy & R Thompson 30, A Thompson J Lynch & R Donegan 29, H Lynch E Kirby & G O’Grady 28.

CO. LOUTH – 1st 9 Cl 1: R Kelly (18) 1up. Cl 2: P Clarke (19) 3up. Cl 3: S McCann (31) 3up.

CO. MEATH – Sun: V Fitzgerald (19) 22. Thurs: B Kerrigan (35) 28. Cl 1: A Foley (12) 27. Cl 2: T Melia (32) 23. 9h: M Gorry.

CO. SLIGO – D Connolly (11) 25, J Scanlon (32) 34.

CO. TIPPERARY – 9h: C O’Dwyer, L Ryan.

CRADDCOCKSTOWN – 12h: C Ryan (36) 22. Sat: R O’Connor (14) 21. Sun: S Lunny (11) 19.

 

D

DEER PARK – Lady Captains Drive In: N Moylan (21) 18, B McCrory (17) 15. Gross: A Forde 5. Cl 1: B Grace (19) 14, B McMullen (19) 14. Cl 2: V Beatty (26) 14, N Reid (26) 13. Cl 3: C Kavanagh (36) 14, M Hackett (36) 9.

DELGANY – Waltz: P Burke (11) A O’Loughlin (10) & M Coughlan (35) 55, D Barry (34) T Caren (36) & B Jones (13) 45, H Doolin (14) E Broderick (17) & R O’Brien (20) 42. Fourball: B Dolan (21) & Z McHugh (26) 24, B Clarke (8) & A Dodd (24) 23. Sat: C Lyons 23.

DONABATE – Cl 1: L Costello (16) 25. Cl 2: E de Lacy (30) 26. Cl 3: B Rodgers (36) 22. Sun Cl 1: D Bradshaw (5) 25, A Bolster (11) 20. Cl 2: A Brown (280 23, C Crummey (25) 19. Cl 3: H Griffin (36) 16. Sat: P Neville (14) 25.

 

E

EDMONDSTOWN – J Byrne Murray (160 24, L Peacock (22) 23. Cl 1: G O’Neill (19) 22. Cl 2: G Coburn (27) 23. Cl 3: S Benson (31) 20. Cl 4: A McCarthy (36) 14.

ELM PARK – 12h Cl 1: L Mernagh (3) 27, J Grier (11) 25. Cl 2: F Keenan (23) 23, H Rafter (25) 23. Cl 3: D Gormley (29) 26, N Barrett (36) 23.

ENNIS – A Considine (23) 27, A Kelly (21) 27, D Burns (16) 26.

 

F

FORREST LITTLE – Tues: C Prior (25) 21, L Dooley (21) 20. M Robinson (25) 23, P Shearan (16) 21, M Duffy (24) 21, G Finnegan (35) 20.

FOTA ISLAND – 14h: A Coughlan (28) 29, P Whitely (23) 25, M Stack (15) 25, P O’Sullivan (17) 23. Silver Cat: P Coughlan (17) 23. Bronze A: B Fleming (26) 23. Bronze B: D O’Leary (30) 20.

FOXROCK – 9h: L Slattery (20) D McEvoy (19) & M Fennelly (16) 38, A O’Morain (17) D Dowling (12) & A McEvoy (27) 38. Sat: G Whelan (19) 15. Sun: P Flynn (30) 18, E McGovern (26) 17.

 

G

GLEN OF THE DOWNS – Cl 1: P Crotty (20) 21, A McCambridge (12) 19. Cl 2: J Kelly (25) 21, M Fleming (25) 20. Cl 3: M Reville (29) 20, C Torecilla (31) 19.

GOLD COAST – League, Rd 7: L Troy (28) 25, M Kiely (14) 24, E McGuckian (14) 23.

GRANGE CASTLE – C Monaghan (19) 26. Cl 1: T Noone (5) 26. Cl 2: S Oglesby (21) 25. Cl 3: P Bermingham (28) 26.

GREYSTONES – Sun: A Darcy (35) 36. Tues: A O’Leary (24) 25, P Shiel (13) 25. Thurs: T Shiel (13) 20, F Twomey (25) 18.

 

H

HEADFORT – 9h Cl 1: M Clerkin (15) 19, S Ennis (18) 18, P Walsh (5) 18. Cl 2: P O’Doherty (23) 21, E Conneely (21) 20, C Kelly (24) 18. Cl 3: M Skelly (32) 18, A Leavy (32) 18, O Clarke (29).

HOLLYSTOWN – Thurs Cl 1: A Burke (18) 23. Cl 2: R Collins (22) 14. Cl 3: B Wall (36) 19. Sun: G Tuohy (19) 14, A Harford (18) 13.

HOLLYWOOD LAKES – D Murtagh (33) 18, N Chambers (12) 17.

 

I

ISLAND – 9h: R Terry (17) & M Cuneen (12) 21, B Killen (21) & G Kennedy (26) 20. Foursomes: M Quinn (21) & N Delany (36) 22, M Fahy (36) & G Kennedy (26) 20, M Keogh (25) & S Mooney (29) 20.

 

K

KILCOOLE – 9h Cl 1: S Purcell (23) 16. Cl 2: H Nohilly (3601 4. Sat: S Rowe (15) 17.

KILLINEY – Cl 1: C Towlson (15) 37, J Savage (14) 38. Cl 2: A Furlong )(26) 38, C Quinn (25) 40.

KINSALE – 13h: H O’Sullivan (19) 35. Cl 1:A Hayes (20) 28. Cl 2: J d’Alton (28) 26.

KNOCKANALLY – League: N Sheehan (26) 17, M Magraine (16) 16, M Archer (33) 16.

 

L

LISSELAN – S O’Regan 28, G Hughes 23.

LUTTRELLSTOWN CASTLE – 9h: Y Coghlan (22) 16, S McGrath (22) 15. Sat: B Fallon (19) 20, M Brosnan (19) 17.

 

M

MALAHIDE – 9h: L Mahony (18) 18, A Kenny (25) 16, N Murphy (13) 16, D O’Hanlon (34) 16. Sat: T Ryan (15) 28, J Allen (26) 22, M Walsh (30) 22, J Brophy (23) 22, A Kelly (28) 21. Sun: L Kelly (16) 14.

MILLTOWN – 14h Cl 1: S Buckley (11) 27. Cl 2: L Elliott (24) 22. Cl 3: H Dempsey (29) 22.

MULLINGAR – H Lynch (31) 25, R Nolan (28) 25, J Purcell (24) 24.

 

N

NEWLANDS – 9h: S Rothwell (16) & R Morley (16) 39.

 

O

OLD CONNA – 9h: F O’Connor (23) 20. Cl 1: G Buggy (19) 18. Cl 2: A Parkes (21) 19. Cl 3: T Day (31) 19. 9h: A McGlynn (32) 18, G Hutchinson (15) 18.

 

R

RATHFARNHAM – 10h Cl 1: S Gray (18) 22, R Burgess (19) 20. Cl 2: G Carmody (23) 21, R Ward (20) 18, R Donlon (20) 17. Cl 3: L Byrne (26) 20, M Sweeney (30) 18, P Glasheen (26) 18. Cl 4: R Dignam (31) 16, M T O’Neill (35) 15, T Moran (35) 15. Sun Sweep: P Scully (18) 29, S Hood (15) 26, M Hollywood (21) 24. Sat Sweep: A Mangan (17) 22, O Gibbons (12) 22, R Burgess (19) 21.

ROSSLARE – S Hendrick (25) 23, V Doyle (10) 23, P Cafferkey (24) 23.

ROYAL TARA – 15h: M O’Dwyer (25) 29, Y Lynam (24) 23.

RUSH – J Hartford (18) 19.

 

S

ST. ANNES – J Merrey (11) 25. Sat: P Hanratty (16) 24, G Keane (14) 21, M Mackey (26) 20. Sun: M Mackey (26) 18, C Mulcahy (11) 17, A Sheeran (35) 16.

ST. HELENS BAY – League Rd 5: M O’Riordan (29) 18. Rd 6: E Walsh (33) 17.

SEAPOINT – 9h: L O’Hare (29) 36, B Kearney (30) 37, E McMorrow (19) 37. Sat & Sun: M Carr (36) 1dn, F Meade (23) 2dn.

SKERRIES – Cl 1: Z Devine (21) 16. Cl 2: G Andrews (28) 16. Cl 3: P O’Sullivan (32) 15. Sat: P Cunningham (29) 21. Singles: J McDonnell (21) 14.

SUTTON – 9h League Wk 6 Cl 1: L O’Byrne (20) 15. Cl 2: M Clarke (26) 15. Cl 3: Y Howard (20) 15.

SWINFORD – Spring League Rd 1: M Sweeney 15, P Feeney 15.

 

T

TULLAMORE – A McCarthy (18) C Carthy (24) & A Egan (27) 75, E Kinsella (16) R O’Neill (36) & C Hinch (36) 71. Feb: P Geraghty (19) 28, H Egan (11) 27, B Dunne (22) 26.

 

W

WATERVILLE – 13h: M Berrington (29) 28, F Everett (28) 26, E Fitzpatrick (20) 25.

WEST WATERFORD – Winter League Rd 1: Team 1 New Hampshire (Capt Joan Nugent) 82, Team 4 Maine (Capt U Mulligan) 69, Team 2 Conneticut (Capt R McDonnell) 67, Team 7 New York (Capt R Landers) 66, Team 3 Massachusetts (Capt J O’Donovan) 62, Team 6 Rhode Island (Capt E Harty) 58, Team 5 Vermont (Capt A Rochford) 54, Team 8 New Jersey (Capt M Fahy) 25. Round 1 Winner: J Nugent (35) 23. 9h: M Donnelly (20) 28, M D French (36) 28, G O’Connor (36) 26.

WESTMANSTOWN – 9h: B McDonnell (17) 18. Cl 1 & 2: M Flynn (16) 15. Cl 3: M Mescall (26) 15. Cl 4: J McKelvey (35) 11. Sun: T Muldoon (22) 18, B Woods (29) 17, J Gilleran (25) 16, S Connolly (19) 16, E Foley (36) 16.

WICKLOW – Sun; M Vickers (27) 29, M Cahill (11) 27. Sun: U Doyle (20) 28, P Kavanagh (31) 27.

Online Editors

Read More

Promoted articles

Editor's Choice

Also in Sport