Thursday 30 October 2014

GAA scoreboard - all the hurling and football county results

Published 21/10/2013 | 05:00

INTERNATIONAL RULES

Ireland 57 Australia 35

INTER-CLUB

ULSTER sfC PRELIMINARY ROUND

Ballinderry (Derry) 0-14 Clonoe (Tyrone) 0-10

ULSTER IFC

Foreglen (Derry) 0-15 Madden (Armagh) 1-9

LEINSTER iFC

St Fintan's (Wexford) 5-18 St Patrick's (Longford) 0-6

St Olaf's (Dublin) 1-11 Johnstownbridge (Kildare) 1-9

LEINSTER JFC

Drumbaragh (Meath) 2-15 Kilmacanogue (Wicklow) 2-7

St paul's (westmeath) 2-8 St Patrick's (Kilkenny) 2-7

Huntstown Rovers (Louth) 3-8 Kilcavan (Laois) 0-4

Fenagh (Carlow) 2-12 St monica's (Dublin) 1-6

leinster jHC

Setanta (Dublin) 3-14 Blackhall Gaels (Meath) 0-8

Eire Og (Wicklow) 0-9 Ringtown (Westmeath) 0-3

Ballinamere (Offaly) 1-10 Shamrocks (Wexford) 0-10

COUNTY SFC FINALS

Armagh SFC

Crossmaglen 0-17 St Patrick's, cullyhanna 0-8

donegal SFC

Glenswilly 3-19 Killybegs 2-6

down SFC

Kilcoo 0-9 Burren 0-7

kerry SFC

Dr Crokes 4-16 Austin Stacks 0-12

laOIS SFC

Portlaoise 2-8 Arles-Killeen 1-8

limerick SFC

Dromcollogher-Broadford 2-9 Monaleen 2-7

meath SFC

Summerhill 1-13 Na Fianna 1-10

waterford SFC

Ballinacourty 0-12 Stradbally 0-5

COUNTY SHC FINALS

carlow ShC

Mount Leinster Rangers 1-20 St mullin's 0-11

WESTMEATH ShC

Castletown Geoghegan 1-12 St Oliver Plunkett's 0-11

wexford SHC

Oulart-The Ballagh 3-12 St Aidan's 1-16

wicklow SHC

Glenealy 0-17 Bray Emmets 0-14

ANTRIM

ACFL1: Naomh Seamas 2-12 Ciceam an Creagan 0-4, St Ergnats Moneyglass 2-17 St Johns GAC 1-8; ACFL2: Naomh Treasa/St Teresas 4-10 Roger Casements Portglenone 2-8; ACFL3: Ciceam Ard Eoin 1-8 Na Sairseil/Patrick Sarsfields 0-5.

CARLOW

S H C: Mt Leinster Rangers 1-20 Naomh Moling 0-11; SFl 3: Kildavin/Clonegal 3-7 Old Leighlin 2-5; U-21 FCA: Eire Og 0-12 Naomh Eoin Myshall 1-4; M H C: Mt Leinster Rangers 2-13 Erins Own (Carlow) 2-11.

clare

SHC quarter-finals: Ballyea 1-20 Crusheen 2-14,Sixmilebridge 4-9 Tubber 0-12, Newmarket (holders) 3-15 Inagh-Kilnamona 0-11, Clonlara 0-26 O'Callaghans Mills 3-16 (after extra time); IHC: Whitegate 0-17 Newmarket 1-13, Sixmilebridge 0-13 Parteen 1-9; Fr O'Keeffe Cup: Parteen 2-9 Clonlara 2-4, Clonbony 2-15 StSenans 0-8; MHC 'A': Kilmaley (holders) 1-14 Feakle-Killanena 1-12; SFC: Cratloe 4-11 Cooraclare 0-12; SFC relegation play-off: St.Breckans 0-16 Wolfe Tones 1-12; JFC 'B': Killimer 0-15 Clarecastle 0-6; U-21 'A' FC: St Josephs 1-17 Miltown 0-6; U-21 'B' FC final: Kilmihil 2-8 Naomh Eoin/O'Currys 1-9 (after extra time).

CORK

SHC: Midleton 2-21 Na Piarsaigh 1-6; Sarsfields 0-24 Ballymartle 1-12; JAHC: Grenagh 1-12 Blackrock 0-9, Kilbrin 2-12 Newtownshandrum 1-14; U21 AHC: Mallow 2-14 Duhallow 1-13; U21 BHC: Ballinascarthy 2-7 Watergrasshill 0-9; JAFC: St Colums 2-7 St Finbarrs 1-4; Div 1 HL final: Youghal 4-12 Bandon 2-8; Div 2 HL final: Castlelyons 1-14 Fermoy 1-11; Div 1 FL finals: Carbery Rangers 3-13 Castlehaven 1-7; Div 2 FL final: Clonakilty 1-9 Naomh Aban 0-10; Div 3 FL: Glanworth 1-11 Macroom 0-11; Div 1 HL Playoff: Kilworth 2-25 Carrigaline 2-22; JAHL final: Freemount 1-15 Ballinhassig 1-10.

DERRY

RHC: Coleraine 3-14 Ballinascreen 1-11; ACFL Div 1: Slaughtneil 5-15 Dungiven 1-10.

DONEGAL

SFC: Glenswilly 3-19 Killybegs 2-6; Div 1: Ardara 1-14 Gaoth Dobhair 0-9, St Michaels 2-14 Malin 2-12; SF Div2: Gleann Fhinne 0-16 Cloughaneely 2-8, Naomh Muire 2-22 Buncrana 0-4, Realt na Mara GFC 1-9 Termon 0-10; Div 3: St Nauls 5-13 Downings 2-8, Naomh Columba 1-14 Naomh Colmcille 0-12; Div 4: Urris 1-14 Letterkenny Gaels 2-8, Na Rossa 2-11 Moville 2-8, Convoy 3-16 Naomh Ultan 2-10.

DOWN

SFC: Kilcoo 0-9 Burren 0-7; JFC: Teconnaught 1-9 Dromara 0-8.

DUBLIN

SFC: St Vincents 0-14 St Sylvesters 2-7, St Oliver Plunketts ER 5-16 Round Towers C 1-11, Skerries Harps 3-10 St Annes 1-15, Cuala 4-10 St Marys S 1-11, Ballyboden St Endas 2-13 St Brigids 1-11, Ballymun Kickhams 0-15 Raheny 0-7, St Judes 1-12 Parnells 1-9; IFC : Garda 1-10 Erins Isle 1-2, Naomh Barrog 2-12 Ballymun Kickhams 1-13, St Margarets 3-11 O Dwyers 2-9, Naomh Olaf 1-13 Fingallians 0-12; JHC Group A: Lucan Sarsfields 2-8 Kilmacud Crokes 0-10; JHC B: Castleknock 2-19 Trinity Gaels 2-14; JHC B Group A: Clontarf 3-11 Scoil Ui Chonaill 0-13; AFL 2: Ballinteer St Johns 3-16 Fingal Ravens 1-6; AFL 7: Stars of Erin 4-13 Erin Go Bragh 0-5; AFL 8: Na Fianna 3-15 Naomh Olaf 1-5; AFL 10 Mid County: AIB 6-17 Rosmini Gaels 0-4; AHL 3: Thomas Davis 2-16 Castleknock 0-14; AHL 4: Ballyboden St Endas 2-11 Craobh Chiarain 1-10; AHL 6: Civil Service Hurling 2-14 Liffey Gaels 0-9; Skerries Harps 0-11 Faughs 1-8; AHL 7: Naomh Barrog 2-15 Thomas Davis 1-18; MFC A Group 1 quarter-final: Ballinteer St Johns 2-7 St Vincents 1-7; MFC B Group 2: Skerries Harps 3-7 Whitehall Colmcilles 2-9; MFC D Group 1 quarter-final: St Patricks D 2-9 Whitehall Colmcilles 1-6.

DUBLIN CCC2

U16 "D" HC: St Finians (S) 3-11 Wild Geese 1-11, St Marks 3-14 Fingal Gaels(Skerries H /St Maurs) 4-3; U16DHS: Thomas Davis 5-9 Naomh Olaf 2-8, Na Fianna B 3-12 Fingallians B 1-3; U16 HL Div1: Kilmacud Crokes A 1-14 St Vincents 2-4, Lucan Sarsfields A 5-14 St Judes 5-12, Na Fianna A 1-14 Cuala 1-13, Naomh Mearnog 2-8 Ballyboden St Enda A 1-9; U16 HL D2 Top 6: Fingallians 5-11 Craobh Chiarain 4-6, Naomh Barrog 2-14 Castleknock A 1-6, Naomh Fionnbarra 1-0 Faughs 0-0; U16 HL D2 Btm 4: Ballinteer St John 1-10 St Brigids 2-7, Naomh OP/ER 3-12 Kilmacud Crokes B 2-7; U16 HL Div4: St Peregrines 3-9 Kevins 2-1, Ballyboden St Enda B 6-6 Kilmacud Crokes C 2-6; U16FCUP semi-finals: Ballymun Kickhams 1 4-15 St Patricks (D) 3-11, Ballymun Kickhams '2' 5-13 St Annes 0-7.

DUBLIN LADIES

U18D2: O Tooles 1-10 O Dwyers 0-3; u16d4: Skerries Harps 3-9 Na Dubhgall 5-3, St Monicas 7-12 Round Towers Lusk 3-5.

DUBLIN CAMOGIE

MBC: St Oliver Plunketts/Eoghan Ruadh 6-4 Ballinteer St Johns 2-10; MCC: Cuala 3-8 St Oliver Plunketts/Eoghan Ruadh 2-1; U-16 B Champ final: Faughs/Celtic 3-8 Na Fianna 2-10; U-16 B Shield Final: Crumlin 6-3 Ballyboden St Endas B 1-2; U-16 Div 3: Bray Emmets 3-1 Commercials 3-0.

FERMANAGH

SFL1PO: Ederney St Josephs 3-9 Devenish St Marys 1-10; SFL 2: Irvinestown St Molaises 1-14 Derrylin O Connells 0-9.

GALWAY FOOTBALL

JAFC: Headford 2-10 Tuam Stars 0-14; Div 1A: Milltown 3-17 St James GAA 2-8, Caherlistrane 2-12 An Cheathru Rua 2-7, Corofin 4-18 Mountbellew/Moylough 1-11; Div 1B: Killererin 1-12 Oughterard 0-14; Div 2A: Monivea-Abbey 3-9 Clifden 0-7, Baile Clar na Gaillimhe 1-14 Killanin 0-11; 4BFL NTH: Sarsfields 4-8 Ballinasloe 1-10; U21AFC WEST: St Michaels GAA Club 0-9 Salthill-Knocknacarra 0-9; MAFL NTH: Mountbellew/Moylough 0-8 Baile Clar na Gaillimhe 0-5; MFL NTH B: Killererin 4-8 Cortoon Shamrocks 1-10.

GALWAY HURLING

SHC : Carnmore 1-15 Cumann Iomanaiocht Maigh Cuilinn 1-13; SHC: Gort GAA Club 4-19 Mullagh 0-8; JAHC: Sarsfields 2-16 Sylane 1-12; JBHC: Killimordaly 1-14 Kilnadeema-Leitrim 0-12, An Spideal 1-16 St Thomas 2-13; JCHC: Kilbeacanty 0-16 Mullagh 0-9, Clarinbridge 1-11 Meelick-Eyrecourt 0-11; JCS: Padraig Pearses 3-17 Kinvara 1-7; JC1HC: Cappataggle 1-10 Athenry 1-8; J1HC: Ballygar 1-17 Micheal Breathnach 1-12.

KERRY

SFC: Dr Crokes 4-16 Austin Stacks 0-12; Inter Club: Currow 2-11 St Marys 0-14; Novice Clu: Templenoe 2-15 Listry 2-13; SFL Div 1: Dr Crokes 4-16 Austin Stacks 0-12, Laune Rangers 1-14 Daingean Ui Chuis 0-10; SFL Div 2: Kenmare Shamrocks 1-15 Ardfert Football Club 1-8, St Patricks Blennerville 0-9 Finuge 1-6; Cahill: Dromid Pearses 0-8 Scartaglin 0-7; MHC: St Brendans Hurling Club 5-16 South Kerry Hurling 2-14.

KERRY – NORTH KERRY

SC: Castleisland Desmonds 3-22 Ballylongford 2-6, Moyvane 0-18 Ballydonoghue 1-10; Brosna 0-12 Tarbert 1-9, Beale 1-16 Asdee 1-7.

Kildare

U21AFCRD1: Clane 1-7 Naas 1-8; Maynooth 4-14 Moorefield 1-8, Athy 0-16 Leixlip 1-13, Kilcock 0-9 Celbridge 2-15; U21BFCRD1: Monasterevan 1-11 Raheens 2-9, Grangenolvan 0-6 St Laurence's 3-15, Aylmer Gaels 6-22 Kilcullen 0-2, Suncroft 0-10 Sallins 3-10, Confey 2-14 Oliver Plunkett's 1-5; JFCF: Two Mile House 0-15 Straffan 0-13; U21CFC: Caragh 1-5 Nurney 1-8; MHCRD1: Eire Og/Corrachoill 2-18 Clane 0-11, Naas Hurling Club 1-17 Maynooth 1-5; MCFCF: Robertstown 1-6 St Kevin's 2-5.

Kilkenny

IHC final: Rower Inistioge 2-13 Emeralds 2-11; JHC final: Lisdowney 2-16 Bennettsbridge 1-18; Aylward Cup HL final: St Martin's 2-15 O'Loughlin Gaels 2-13; Joe Walsh Cup semi-finals: Mooncoin 5-12 Windgap 1-9, St Lachtain's 4-9 Clara 3-10; Minor HL Roinn A final: James Stephens 2-11 Dicksboro 2-10; Minor HC Roinn B final: Conahy Shamrocks 2-13 Danesfort 1-11; Minor HC Roinn C final: Dunnamaggin 2-9 Carrickshock 1-8.

LAOIS

SFC: Portlaoise 2-8 Arles/Killeen 1-8; IFC: Ballyroan Abbey 1-9 Clonaslee St Manmans/Cluain na Sli Naomh Meanmain 0-6; U-21 FC: Crettyard/Killeshin 1-16 The Heath/An Fraoch Mor 0-15; U-21 HC: Clough-Ballacolla 4-20 Castletown Slieve Bloom 0-14; U21 H Championship: Clonad/Park Ratheniska 3-14 St Fintans Gaels 0-10.

Leitrim

ACL D1: Aughawillan 3-15 Gortletteragh 3-7, St Mary's-Kiltoghert 1-12 Ballinamore-Sean O'Heslin's 0-13, Kiltubrid 1-4 Mohill 2-16, Bornacoola 1-10 Melvin Gaels 0-14; ACL D2: Ballinaglera 2-11 Leitrim Gaels 0-8, Allen Gaels 0-13 Fenagh-St Caillins 0-6, Aughnasheelin 0-13 Glenfarne/Kiltyclogher 1-7, Drumkeerin 3-11 Carrigallen 0-5.

LIMERICK

CSFC: Dromcollogher Broadford 2-9 Monaleen/ Moin a Lin 2-7; CJAHC: Feohanagh Castlemahon 1-17 Kilteely Dromkeen/Cill Tile Drom Chaoin 2-11, Feenagh Kilmeedy 1-15 Castletown Ballyagran 1-12; CIHC: Dromin Athlacca/An Dromainn An tAth Leacach 2-18 Knockaderry GAA Club 1-15; CIFC: St Marys/Sean Finns 4-17 Oola 1-11; CMAFC: Baile Stiabhna 3-9 Na Piarsaigh 3-5; CPMFC: Newcastle West 2-6 Oola 0-7; CEMHC: Cappamore GAA Club 1-12 Kildimo-Pallaskenry 1-8.

LONDON

RFC: Tir Chonaill Gaels 1-6 Fulham Irish 0-8; SFL D1: Cuchullains 1-13 Parnells 1-5; SFL D3: Dulwich Harps 2-7 Garryowen 2-6; McCullough Cup: Fr Murphys 0-15 St Gabriels B 0-10; Mur Cup: Tara 1-12 Harlesden Harps 0-11; McArdle Cup: St Anthonys 1-7 Tir Chonaill Gaels 0-9; Collins Cup: St Gabriels 2-14 Kilburn Gaels 1-10.

Longford

AFL Div 1: Colmcille 1-11 Dromard 4-12; MHC final: Clonguish g 1-5 Wolfe Tones g 1-8; U-21 FC Grp 1: Fr Manning Gaels 5-17 Ballymahon Forgney Gaels 0-4; U-21 FC Grp 2: Emmet g Killoe 3-23 Dromard 1-4, Kenagh / Moydow Harpers 1-9 St Columba's 4-12; U-21 FC Grp 3: Longford Slashers 2-12 Carrick Sarsfields 1-7.

LOUTH

D2 Prom: Ardee St Marys GFC 0-8 Glyde Rangers 0-4; COD Cup: Cooley Kickhams 1-15 Sean O Mahonys 1-6, St Patricks 1-14 Kilkerley Emmets 0-5; U18D1AKO: St Patricks/Cuchulainn Gaels 1-11 Ardee St Marys GFC 1-8; U18D1BKO: Oilibhear Pluincead 2-12 OConnells/Stabannon Parnells/Lannleire 2-11; U18D2AKO: Kilkerley Emmets/Naomh Malachi 1-11 St Brides 0-12.

MAYO

SFL 1A: Davitts 1-8 Breaffy 0-11, Tuar Mhic Eadaigh 0-13 Charlestown Sarsfields 0-12, Claremorris 0-15 Ballinrobe 1-10, Knockmore 2-14 Ballaghaderreen 1-8, Crossmolina Deel Rovers 3-12 Ballina Stephenites 1-11, Castlebar Mitchels 2-12 Ballintubber 2-7; SFL 1B: Westport GAA 2-7 Hollymount-Carramore 1-10, Kilmaine 1-18 Boholla Moy Davitts 0-9, Aghamore 1-12 Kiltimagh 0-5, Bonniconlon 1-14 Ballyhaunis 1-10, Garrymore 1-12 Burrishoole 1-10; SFL 1C: The Neale 1-15 Swinford 1-9, Mayo Gaels 0-15 Kilmovee Shamrocks 2-5, Louisburgh 1-14 Parke/Keelogues /Crimlin 1-8, Beal an Mhuirthead 1-11 Cill Chomain 2-7, Crossmolina Deel Rovers 2-13 Lahardane 2-11, Ardnaree 3-10 Islandeady 2-10; SFL 1D: Knockmore 2-13 Ballycastle 2-10, Achill 4-14 Lacken 2-5, Ballintubber 0-18 Westport GAA 1-8, Kilmeena 2-10 Davitts 2-7, Boholla Moy Davitts 1-7 Charlestown Sarsfields 1-6; U21A PO: Castlebar Mitchels 4-13 Aghamore 0-7; U21 B QF: Breaffy 4-16 Ballyhaunis 0-8, Louisburgh 1-16 Davitts 2-4; MAC: Claremorris 1-11 Ballaghaderreen 0-11, Breaffy 1-15 Knockmore 1-11; MBC: Naomh Padraig 3-7 St Brendans 1-6; Hollymount-Carramore 1-13 Swinford 1-9.

MEATH

SFC QFINAL: Summerhill GFC 1-13 Na Fianna 1-10; JFQFINALS: Drumbaragh 1-13 Kilmainham GFC 0-10; JFB-GRPA: Boardsmill 1-13 Moynalty 2-9; U-21 FC: Simonstown 3-8 St Peters, Dunboyne 2-8; U-21 A: Gaeil Colmcille 4-21 St Colmcilles 1-7, St Patricks 4-9 Dunshaughlin 2-13; U-21 B: Clann na nGael 5-12 Dunsany 1-7, Nobber 4-18 Wolfe Tones 3-7, Inny Gaels 3-6 St Peters, Dunboyne 0-7; MFC-D1: OMahonys 2-17 Ratoath 1-3; MFC- D2: Trim 4-12 Seneschalstown 3-6; MFC- D3: Wolfe Tones 3-10 Longwood 2-8; Gaeil Colmcille 3-10 North Meath Gaels 0-8. MFC-D5: Dunderry 4-12 Bective 3-14.

MONAGHAN

IFC: Truagh 0-14 Tyholland 0-11; SFL: Rockcorry 0-15 Ballybay Pearse Brothers 3-6, Castleblayney 3-11 Monaghan Harps 0-13, Clontibret ONeills 0-13 Magheracloone GFC 0-11, Latton 2-17 Doohamlet 1-5; IFL: Currin 4-8 Inniskeen 1-13; JFL: Sean McDermotts 0-7 Blackhill 1-3; MFC 2: Donaghmoyne 4-6 Cuchulains Sarsfields 1-7; MHC: Clontibret ONeills 1-8 Truagh Harps 0-10; MFL 3: St Tiarnachs 3-9 Doohamlet 0-14.

OFFALY

IFC KO: Kilcormac-Killoughey 3-8 Na Seamroga 2-7; JFA KO: Tullamore/An Tulach Mhor 2-14 Birr 2-5; D 1 H L: Shinrone 2-22 Kinnitty 2-21; U 21 F C: Clara 2-7 Shannon Gaels 0-10, St Michaels 2-18 St Vincents 0-6, St Patricks 1-11 Wheery 0-14; MFC B KO: St Broughans 1-8 Ballinamere/Durrow 1-7; MHB KO: CRC Gaels 4-9 Lusmagh GAA 2-14.

roscommon

IFC final: Boyle 2-12 Tulsk Lord Edwards 2-9; Mid South JBFC final: Clan na nGael C 0-13 Kilbride B 0-12; U21A FC: Strokestown 1-13 St Croan's 2-9, Western Gaels 6-9 St Brigid's 1-7, Roscommon Gaels 3-13 St Aidan's 1-3; U21C FC: Kilmore 3-9 Ballinameen 3-9.

sligo

U20AGpA: Coolaney/Mullinabreena 1-11 St Mary's 2-6; U20AGpB: Tourlestrane 1-7 CooleraStrandhill 1-14; U20BGpC: St Molaise Gaels 2-6 Drumcliffe/ Rosses Pt 2-10.

Tipperary

SFC: JK Brackens 1-8 Aherlow Gaels 0-12, Loughmore-Castleiney 0-8 Clonmel Commercials 0-7; IFC: Ballyporeen 1-15 Borrisokane 2-8; JAHC: Toomevara 1-13 Moycarkey-Borris 0-21, Knockshegowna 1-17 Knockavilla Donaskeigh Kickhams 3-11; South JBHC k/o: Cahir 1-10 Killenaule 3-18; JAFC: Newcastle 0-5 Drom-Inch 3-16, Rosegreen 0-9 Shannon Rovers 0-9; AFL Prem Div k/o: Arravale Rovers 1-10 ire g Anacarty/Donohill 2-6; Mid JHL Div 3: Moyne/Templetuohy 2-14 Clonakenny 0-16; North JCHL k/o: Borris-Ileigh 3-9 Portroe 2-9; South Tipp U-21 'A' HC Group 2: Ballybacon/Grange 4-14 Ballingarry 0-19; South Tipp U-21 'B' HC Group 2: Grangemockler Davins 0-8 Kilsheelan-Kilcash 2-16, Anner Gaels 3-9 Moyle Rovers 1-15; South Tipp JHC 'B' Knock Out: Cahir 1-10 Killenaule 3-18; MAHC: Nenagh Eire Og 5-21 Carrick Swans 0-14, Holycross/ Ballycahill 1-15 Nenagh Eire Og 3-10; MBHC: Emly/Treacys 3-10 Ballina 3-12;

warwickshire

Fr Forde SF cup: Roger Casements 9-15 St Marys 1-5; Res FC semi-finals: Naomh Padraig 1-4 St Barnabas 5-13, Sean McDermotts 0-9 John Mitchels 0-4.

WATERFORD

JJKSFCF: Ballinacourty 0-12 Stradbally 0-5; JJKIFCF: De La Salle 0-14 Ballyduff Upper 0-6. JJKJFCF: Mt Sion 2-9 Colligan Emmetts 0-9; JJKJFIACF: St Saviours 2-7 Dungarvan 0-7; EU-21BHC: Portlaw 5-20 St Marys 3-9; U21 A H: St Carthages 7-21 Clashmore/Kinsalebeg 0-9; WU21 B H: Fourmilewater 0-22 Ardmore 0-20, Rodaithe na Brice 6-12 St Olivers 3-19; EU-21AHC: Ferrybank 0-16 Cluain Fhia/Clonea 1-10, Passage 3-16 Erins Own Sacred Heart 0-16, Mt Sion/Cnoc Sion 1-19 Roanmore 1-15, Ballygunner/Baile Gunnair 3-20 Clan na Gael 2-17.

WESTMEATH

SHC : Castletown Geoghegan 1-12 St Oliver Plunketts 0-11; ACFL Div 3: Milltownpass 4-19 Milltown 3-9; ACFL Div 7: Rosemount 3-14 Ballinagore 1-6; U21 FC Athlone 1-12 St Lomans Mullingar 0-14; U21 FC: Tyrrellspass 2-12 Killucan 3-5.

wexford

IAFCGRPA: Naomh anna 1-5 Kilmore 2-14; JAFCGRPA: Buffers Alley 0-6 Starlights 1-9; JBHUR CH: St Abban's Adamstown 1-7 St Martin's 3-9; PSHCGRPA: Ferns St Aidan's 1-16 Oulart the Ballagh 3-12.

WICKLOW

SFC Relega: Arklow Geraldines-Ballymoney/Na nGearaltaigh-Baile 1-8 Stratford-Grangecon 1-4. SHC Final: Glenealy 0-17 Bray Emmets 0-14. IFC Replay: Coolkenno 0-13 Ballymanus 1-10. Div 1 F/L: Newtown GAA 2-6 Annacurra GAA Club 1-6. Div 2: Aughrim 2-10 Abhainn Dala 1-11; An Tochar 2-15 Dunlavin 0-4. DM final: Emmet Carn An Bhua 2-19 St Patricks GAA Club Wicklow 3-10. MCHC final: Arklow Rock Parnell 3-10 St Patricks GAA Club Wicklow 3-9.

Irish Independent

Promoted articles

Read More

Promoted articles

Editor's Choice

Also in Sport