independent

Saturday 23 August 2014

Adult fixtures

Published 12/03/2014 | 05:44

  • Share

Thursday March 13

  • Share
  • Go To

At Aughrim - Referee In service Course. 7.30 p.m. - All referees must attend if they wish to referee in 2014

At Baltinglass - Post Primary Schools Senior A football final - Colaiste Bhride, Carnew v Presentation College, Bray at 7pm (Referee A. Nolan)

Friday March 14

Campus Oil Football League Division 1 Rd 2 - Baltinglass v Kiltegan 7.45 p.m. (Referee D. Peppard); Bray Emmet's v St. Patricks 7.45 p.m. (Referee A. Nolan)

Campus Oil Football League Division 1A Rd 2 - Eire Og v An Tochar 7.45 p.m. (Referee E. Leonard)

Saturday March 15

At Pearse Park, Arklow - Leinster Minor Hurling League - Wicklow v Antrim 3pm (Referee B. Redmond, WX)

Campus Oil Football League Division 1 Rd 2 - Blessington v Rathnew 5pm (Referee J. Keenan); Carnew Emmet's v Hollywood 5pm (Referee K. Kenny)

Campus Oil Football League Division 1A Rd 2 - Annacurra v Donard Glen 6.30 p.m. (Referee G. Whelan)

Sunday March 16

At Dr. Cullen Park, Carlow - Allianz National Football League - Carlow v Wicklow 1pm (Referee J. Henry, MO)

At McHale Park, Castlebar - Allianz National Hurling League - Mayo v Wicklow 12.45 p.m. (Referee J. Keane, G.)

Minor Football League Rd 1

Group 1 - Blessington v St. Nicholas 11am (Referee N. Kinsella); St. Kevin's v Ml. Dwyers 11am (Referee J. Whyte) At Hollywood

Group 2 - Newtown v Rathnew 11am (Referee P. Bracken); North Wicklow Gaels v St. Patricks 11am (Referee Ian Culbert) At Kilcoole

Group 3 - Derry Gaels v A.G.B. 11am (Referee B. Furlong); Carnew Emmet's v Tinahely 11am (Referee G. Corbett)

Group 4 - An Tochar v Ashford 11am (Referee C. O Ceadaigh); Kilmac/Enniskerry v Avondale 11am (Referee C. Gaskin) at Kilmacanogue

At Valleymount - Wilson Buttle Cup final

Donard Glen v Stratford 3pm (Referee P. Dunne)

Monday March 17 (St. Patricks Day)

At Blessington - Paddy Magee Memorial Cup - Blessington v Ballymore Eustace at noon. (Referee D. Peppard)

Tuesday March 18

At Aughrim - County Board meeting 8pm (sharp)

Friday March 21

Campus Oil Football League Division 3 Rd 2 - Hollywood v Laragh 7.45 p.m. (Referee C. Fleming); Bray Emmet's v Eire Og 7.45 p.m. (Referee C. Cahill)

Saturday March 22

Campus Oil Football League Division 1A Rd 2 - Coolkenno v Tinahely 5pm (Referee D. Byrne)

Campus Oil Football League Division 2 Rd 2 - Dunlavin v Ballymanus 5pm (Referee K. Kenny); Knockananna v Aughrim 5pm (Referee A. Nolan)

Campus Oil Football League Division 3 Rd 2 - Valleymount v Kilbride 5pm (Referee P. Molloy); Barndarrig v Rathnew 5pm (Referee P. Porter)

Leinster Club Hurling League Rd 3 - All games 4pm - Avondale v Crookewood (WH) (Referee E. Leonard); Confey (KE) v Bray Emmets (Referee T.B.C.); Glenealy v Ballyskenagh/Kilavilla (OY) (Referee J. Keenan); Leixlip (KE) v Carnew Emmet's (Referee T.B.C.); Clanna Gael/Fontenoy v St. Patricks (Referee T.B.C.); Naomh Mhuinne (LH) v Eire Og (Referee T.B.C.); Glenealy 2 v Shanahoe (LS) (Referee J. Kelly); A.R.P. v Kiltegan (Referee C. Cahill); Gracefield (OY) v Carnew 2 (Referee T.B.C.); Cullion (WH) v Kilcoole (Referee T.B.C.)

Sunday March 23

At Pearse Park, Arklow - Allianz National Hurling League - Wicklow v Fingal 3pm (Referee T.B.C.)

Campus Oil Football League Division 1 Rd 1 - Kiltegan v Blessington 11am (Referee D. Peppard)

Campus Oil Football League Division 2 Rd 2 - A.G.B. v Baltinglass (At Ballymoney) 11.30 a.m. (Referee D. Reilly); Ballinacor v Stratford 11.30 a.m. (Referee B. Furlong)

Campus Oil Football League Division 3 Rd 2 - Ashford v St. Patrick's 11.30 a.m. (Referee M. Dowling)

Tuesday March 25

Campus Oil Football League Division 2 Rd 2 - Avondale v Blessington 7.45 p.m. (Referee A. Nolan)

UNDER-14 FEILE

Under-14 boys football Feile next Satuday, March 15 is been held in the new Ballinakill complex.

All teams wishing to par take in the competition must be present in Ballinakill to register between 9.30am and 10am.

Competition format will be advised after registration is completed. Under no circumstances will any late registrations be considered.

Activity will commence at 10.30am.

Games are 15 a side, unlimited subs can be used.

Teams qualifying will go forward to the final stage of competition on Saturday week March 22.

Wicklow People

Read More

GrabOne Deals

News