independent

Friday 18 April 2014

YOUTH SOCCER

Fixtures

FRIDAY 14TH DECEMBER Under 15 League GROUP A Ballisodare Utd v Real Tubber 8.pm CLEVERAGH ASTRO ; SATURDAY 15TH DECEMBER Boys Under 11 League Benbulben fc v Merville Utd 11am; St Johns v Kilglass Enniscrone 12.15PM Both Astro Showgrounds Boyle Blue v Valley Rovers 11am; Boyle Black v Coolaney Utd 12.15pm; Boys Under 12 League GROUP A Benbulben fc v Merville Utd 2pm;

Results

FRIDAY 7TH DECEMBER O'Neill Sports Under 18 League Yeats Utd 1 Ballygawley Celtic 2; Merville Utd v Strand Celtic OFF ; SAT. 8TH DECEMBER Boys Under 11 League Arrow Harps 4 Ballygawley Cel 3 ; Gurteen Celtic 2 Valley Rovers GROUP B Ballymote Cel v Western Rovers 11am; DIVISION ONE Manor Rgsv Yeats Utd 12noon ASTRO IT; Connacht Cup Under 12 Real Tubber v Salthill DevonsA 3PM ASTRO IT; Connacht Shield Under 12 Stone Park v Calry Bohs 2PM Abbetcarton; Valley Rovers v Ballinasloe Tigers 12noon; Strand Celtic v Arrow Harps 11am; Kent Sports Boys Under 14 League GROUP A Ballymote Cel v Arrow Harps 12.30pm; St Johns v Valley Rovers 11am; GROUP B Real Tubber v Benbulben fc 10.30am ASTRO CLEVERAGH ; Dromore Villa v Merville Utd 4; Real Tubber 6 Coolaney Utd 2; Benbulben fc 3 St Johns 2; Ballymote Celtic 5 Manor Rangers 3; Boys Under 12 League GROUP B Dromore Villa 3 Carrick Town 4 SFAI Under 12 Norton Cup Ballisodare Utd 0 Stonepark 3; Boys Under 13 League GROUP A Strand White 1 Carrick Town 0; Merville Utd 0 Ballisodare Blue12.30pm; DIVISION ONE Strand Green v Boyle Celtic 11am; Under 14 SFAI CUP Strand Celtic v Melview 12.30pm; Connacht Cup Under 14 Maree Oranmore v Ballisodare Utd 1pm ; Connacht Shield Under 14 Gurteen Celtic v Tuam Celtic 1.30PM Astro IT; O'Neill Sports Boys Under 16 League Kilglass Enniscrone v Gurteen Cel 2pm; Strand Cel v Benbulben fc 4 pm Astro Cleveragh; SFAI CUP Under 16 Ballisodare Utd v Tuam Cel 2pm ASTRO CLEVERAGH; Connacht Cup Under 16 Dromore Villa v Merville Utd 11am; Utd 5; DIVISION ONE Boyle Cel 5 Manor Rgs 0; Strand Green v Coolaney Utd off; Western Rovers 3 Kilglass Enniscrone 5; Connacht Cup Under 14 Yeats Utd 4 Galway Hibs 7; Boys Under 15 League GROUP A Ballymote Cel 1 Dromore Villa 3; Boyle Cel 5 Strand Cel 5; DIVISION ONE Arrow Harps v Westport Utd 2pm; Connacht Shield Under 16 St Johns v Ballinasloe Town 2pm; O'Neill Sports Under 18 League Strand Cel v Dromore Villa 11am; Connacht Cup Under 18 QTR FINAL Ballygawley Cel v Merville Utd 12 Noon Astro Cleveragh; Connacht Shield Under 18 QTR FINAL Yeats Utd v Cregmore 2pm; O'Neill Sports Under 19 League Boyle Cel V Manor Rgs 2pm; SUNDAY 16TH DECEMBER Connacht Shield Under 16 Salthill Devon B v Yeats Utd 2pm Drom; Merville Utd 2 Ballygawley Celtic 0; Yeats Utd 2 Arrow Harps 2; Calry Bohs 0 Carrick Town 1; SFAI Cup Under 15 Ballisodare Utd 4 Barna 2 AET; O'Neill Sports Under 17 League Carrick Town 2 Ballymote Cel 5; Merville 1 Calry Bohs 3; Yeats Utd 3 Strand White 3; Real Tubber 5 Strand Green 0; O'Neill Sports Under 19 League Ballisodare Utd 4 Manor Rangers 3;

Also in this Section

Classifieds

CarsIreland

Independent Shopping.ie

Meet, chat and connect with
singles in your area

Independent Shopping.ie

Meet Singles Now

Findajob

Apps

Now available on

GrabOne Deals

News