independent

Friday 25 July 2014

GAA Fixtures

Published 18/03/2014|05:40

  • Share

Saturday 22nd March

  • Share
  • Go To

Fureys Coaches Senior Football League Division 2

St John's V Owenmore Gaels, Stenson Park, 2pm

Shamrock Gaels V Eastern Harps, Shamrock Gaels Park, 2pm

Fureys Coaches Senior Football League Division 3

Curry V CooleraStrandhill, Curry, 2pm

St Patrick's/Dromard V St Mary's, Seamie Donegan Memorial Park, 2pm

Sunday 23rd March

Fureys Coaches Senior Football League Division 1

Curry V St Patrick's/Dromard, Curry, 2pm

Bunninadden V Drumcliffe/Rosses Pt, Bunninadden Community Park, 2pm

Geevagh V Eastern Harps Geevagh, 2pm

St John's V Tubbercurry Stenson Park, 2pm

St Molaise Gaels V St Mary's, Monsignor Hynes Park, 2pm

CooleraStrandhill V Tourlestrane, Ransboro Park, 2pm

Fureys Coaches Senior Football League Division 2

Easkey V St Michael's, Easkey, 2pm

Cloonacool V Ballymote, Cloonacool Community Park, 2pm

Calry/St Joseph's V Coolaney/Mullinabreena, Hazelwood Main Pitch, 2pm

Castleconnor V St Farnan's, St.Brendan's GAA Park, 2pm

Fureys Coaches Senior Football League Division 3

Shamrock Gaels V Enniscrone/Kilglass, Shamrock Gaels Park, 2pm

U-16 A league

Tubbercurry/Cloonacool V Coolaney/Mullinabreena, Tubbercurry/Cloonacool, 11am

St Farnan's V Easkey, St.Farnan's Community Park, 11am

U-16 A League G2

St Molaise Gaels V Eastern Harps, Monsignor Hynes Park, 11am

St Mary's V Shamrock Gaels, Kent Park, 11am

U-16B League

CooleraStrandhill V St John's, Ransboro Park, 11am

Enniscrone/Kilglass V Castleconnor, Enniscrone/Kilglass, 11am

Tourlestrane V St Patrick's/Dromard, Tourlestrane, 11am

U-16 C League

St Michael's V Ballymote, St.Michael's, 11am

Geevagh V Drumcliffe/Rosses Pt, Geevagh, 11am

U-18B LeagueG2

Owenmore Gaels V St John's, Connolly Park, 11am

GAA RESULTS

Kiernan Cup Group A

St Mary's 5-12 St Molaise Gaels 0-2

Drumcliffe/Rosses Pt 1-13 CooleraStrandhill 0-7

Kiernan Cup Group B

Geevagh 0-22 St John's 3-8

Eastern Harps 0-12 Bunninadden 0-5

Kiernan Cup Group C

Tourlestrane 0-13 Tubbercurry 1-11

Curry 5-12 St Patrick's/Dromard 0-8

Abbott Cup Group A

St Patrick's/Dromard 0-5 Enniscrone/Kilglass 6-8

Benson Cup Group A

Easkey 3-7 St Farnan's 0-9

Castleconnor 1-13 Cloonacool 1-4

Benson Cup Group B

Coolaney/Mullinabreena 1-15 Shamrock Gaels 1-13

Eastern Harps 3-8 Shamrock Gaels 3-11

Ballymote 1-19 Coolaney/Mullinabreena 1-11

Benson Cup Group C

Calry/St Joseph's W/O Owenmore Gaels -Scr

St John's 1-3 St Michael's 1-10

Sligo Champion

Read More

Classifieds

CarsIreland

Independent Shopping.ie

Meet, chat and connect with
singles in your area

Independent Shopping.ie

Meet Singles Now

Findajob

Apps

Now available on

GrabOne Deals

News