independent

Wednesday 17 September 2014

Adult fixtures

Published 18/09/2012 | 18:17

  • Share

SATURDAY, SEPTEMBER 22

  • Share
  • Go To

O'Neills LFA Youth Cup First Round: Duncannon FC v Ashford Rovers (11.00 J Diskin); New Ross Celtic v Coolgreaney Celtic (11.00 K Dunne); Crossabeg AFC v Gorey Celtic (11.00 M Hogan); Parkville United v Campile United (2.00); Moyne Rangers v Mullingar Athletic (11.00 P Rowlands); Portlaoise AFC v North End United (2.30); Bunclody AFC v Kilmore United (11.00 S Kelly)

Premier Division: Shamrock Rovers v Wexford Youths (11.00 M Franklin); Forth Celtic v Cloughbawn (11.00 R Murphy) Division 1: Rosslare Rgs v Curracloe Utd (2.00 D Donovan) Division 2: Adamstown v Ferns Utd (11.00 J Wafer); Caim Utd v Wexford Celtic (11.00 B Holohan)

Division 3: Corach Ramblers v Rosslare Strand (11.00 M Rellis); Fethard Rgs v St Leonards (11.00 F Sinnott); Oylegate v Shelburne (11.00 J Kelly); Rathnure v Forth Celtic (2.00 C Murphy)

Division 4: Camolin Celtic v St Cormacs (11.00 S Vardy); Courtown Hibs v St Josephs (11.00 M Kenny); Gorey Celtic v Killenagh (11.00 G Obrien) SUNDAY, SEPTEMBER 23

O'Neills LFA Junior Cup first round: Moyne Rangers v Villa Celtic (11-00 M Franklin); Ferns United A v Forth Celtic (11-00 P Rowlands); Crossabeg FC v Ballinahown FC (1.00 M Comiskey); Sheriff YC v Kilmore Utd (6.30 Friday); Collinstown FC v Fastnet Rovers, South Dublin Ballyowen, (8.00 Friday); Evergreen FC v St Josephs, Kells Road, (11.00); Wolfe Tone Celtic v Raheen FC (Wex), Temple Sportsfield, Bray, (2.00); New Ross Celtic v Kilavilla United (12.00 D Donovan); St Peters FC Athlone v Tombrack United, McCarthy Park, (2.00); North End United v Cloughbawn (11.00 K Dunne); All Blacks v FC Blanch (12.00 J O'Neill); Cushinstown AFC v New Ross Town (11.00 B Fenlon); Freebooters FC v Duncannon FC, Fairgreen, (11.00); Curracloe United v Kilmore Celtic (12.00 N O'Connor; Hyde Park v Gorey Rangers, Balbriggan Park, (11.00); Killenagh Wan v Castle Rangers (11.00 N Boland); Lorcan Celtic v Courtown Hibs, Lorcan Green, (11.00); Shelburne United (WX) v Arklow United (11.00 C Murphy); Enniscorthy Town v Hanover Harps (11.00 A Doran); Spartak Dynamo v Shamrock Rovers, Marley Park, (11.00); Park Hotspur v Willow Park A (2.00 M Hogan); Rathangan AFC v Bunclody AFC, Canal Road, (2.00); Bridge Rovers v Ardmore Rovers B (12.00 P Nolan); Wyteleaf United (Prem) v Wexford Bohemians, Fr Collins Park, (11.00); St Pats Phoenix v Gorey Celtic, Johnstown Park, (11.00). Division 1: Ajax Athletic v Enniscorthy Utd (11.00 D Ennis); St Leonards v Wexford Celtic (1.00 S Ryan); Adamstown v Rosslare Rgs (11.00 R Murphy).

Division 2: North End Utd v Corach Ramblers (1.00 K Dunne); St Cormacs v Stoney Rovers (11.00 S Kelly) . Division 2A: Wexford Bohs v New Ross Celtic (11.00 J Kelly); Rathnure v Rosslare Strand (11.00 J Colfer); Gorey Rgs v Ferns Utd (11.00 J Fortune).

Division 3: Forth Celtic v Bunclody (11.00 J Diskin); Caim Utd v Campile United (11.00 W Murphy); Fethard Rgs v Blackwater (11.00 M Rellis); Moyne Rgs v Shamrock Rovers (1.00 M Franklin); Camolin Celtic v Orrill Utd (11.00 J Doyle); Rosslare Rgs v Bree Utd (11.00 M Kelly)

Division 3A: Adamstown v All Blacks (1.00 M Kenny); Ballindaggin v Gorey Rgs (11.00 B Murphy); Boolavogue v Wexford Celtic (11.00 G Jones: Castledockrell v Gorey Celtic (11.00 G O'Brien); Crossabeg v Ballymurn Celtic (11.00 M Comiskey)

Division 4: Cloughbawn v Courtown Hibs (1.00 J Wafer); Ballagh v Rosbercon (11.00 M Colfer); Bridge Rovers v Oylegate (2.00 P Nolan); Curracloe Utd v Stoney Rovers (2.00 N O'Connor); Park Hotspur v Enniscorthy Town (12.00 M Hogan); St Leonards v North End Utd (11.00 J Tobin)

Division 4A: Ajax Athletic v St Josephs (1.00 S Vardy); Caim Utd v Rosslare Port (1.00 W Murphy); Cloughbawn v Kilmore Utd (11.00 J Wafer); Corach Ramblers v Wexford Bohs (11.00 R Dwyer); Forth Celtic v Enniscorthy Utd (1.00 J Diskin); St Cormacs v Fastnet Rovers (1.00 S Kelly)

Division 5: Camolin Celtic v Ballymurn Celtic (1.00 J Doyle); Castledockrell v Ferns Utd (1.00 G O'Brien); Coolgreaney Celtic v Rosbercon (2.00 S Hadley); Crossabeg v Taghmon Utd (3.00 A Foley); Moyne Rgs v Tombrack Utd (11.00 B Holohan); New Ross Celtic v Orrill Utd (2.00 D Donovan); Raheen FC v Oylegate (11.00 E Molloy) .

Read More

GrabOne Deals

News